Sony naznačuje odpoveď Playstationu na službu Xbox Game Pass

Sony naznačuje odpoveď Playstationu na službu Xbox Game Pass

 

...nie však dnes.

Microsoft vrhol všetky svoje snahy do služby Xbox Game Pass. Ide o predplatenú službu, ktorá vám za mesačný poplatok (9,99€ alebo 12,99€) dá prístup k stovkám hier na konzole, PC, alebo aj cez herný streaming na Android zariadeniach.

Playstation má síce podobnú službu s názvom Playstation Now, no tá má oproti Game Passu hneď niekoľko nevýhod. V prvom rade je vo veľkom množstve krajín nedostupná (vrátane Slovenska) a taktiež tam Sony odmieta dlhodobo pridávať svoje vlastné first-party hry a práve v tom je najväčšia výhoda Game Passu.

A rozdiel je viditeľný. Zatiaľ čo Game Pass prekonal za tri a pol roka hranicu 15 miliónov predplatiteľov, tak Playstation Now za 6 rokov svojej existencie nazbieral 2,2 milióna predplatiteľov.

Šéf Playstation Jim Ryan však v rozhovore pre ruskú agentúru TASS však po otázke, či Sony plánuje reagovať na službu Xbox Game Pass naznačil, že niečo sa určite chystá: „Máme pripravené jedno ohlásenie, no to nie je naplánované na dnes. Máme však službu Playstation Now, ktorá je našou predplatenou službou a tá je dostupná na niektorých herných trhoch.“

Uvidíme, čo za ohlásenie to bude. Ryan totiž v rozhovore pre GameIndustry.biz v septembri prezradil, že spoločnosť neplánuje pridávať svoje first-party hry do predplatenej služby v deň vydania, ako to robí Microsoft: „Takáto predplatená služba pre nás nedáva zmysel. Neplánujeme pridávať nové vydania hier do predplatenej služby. Tieto hry stoja milióny dolárov, často viac ako 100 miliónov dolárov. Proste to nevidíme ako udržateľný biznis.“

Zdroj: TASS

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk