EA pripravilo deaktiváciu Ultimate Team v štátoch so striktnými gambling pravidlami

EA pripravilo deaktiváciu Ultimate Team v štátoch so striktnými gambling pravidlami

 

Zákon nadovšteko.

FIFA Ultimate Team a vlastne aj Ultimate Team módy v ostatných EA Sports hrách zažíva ťažké časy. Nie žeby neprinášal EA stovky miliónov dolárov, pretože prináša. Problém sa však volá „gambling“ a „zákony“ a „porušovanie zákonov.“ Mnohé vlády totiž lootboxom v hrách začínajú šľapať po krku a preradzujú klasifikáciu takýchto herných mechaník do kategórie „gambling.“

A mať gamblingové prvky v hre, ktorá je podľa PEGI dostupná od troch rokov, to asi nie je veľmi kóšer, však?

EA sa tak už začína pripravovať na scenár, kedy bude musieť v konkrétnych krajinách vypnúť kompletne celý mód, pretože spoločnosť zatiaľ zjavne neprišla na spôsob monetizácie, ktorý by bol rovnako výnosný, no zároveň by nezapadal do lootbox charakteristiky.

FIFA 21 totiž dostala novú aktualizáciu a do analýzy toho, čo bolo pridané sa pustil Twitter užívateľ FUT Watch. A objavil tam novú „chybovú hlášku,“ ktorá čaká na svoju implementáciu do hry. Jej presné znenie je: „FIFA Ultimate Team is currently not accessible due to a demand from the authorities of your region.“ Čo vo voľnom preklade znamená, že FIFA Ultimate Team bol vypnutý kvôli požiadavke regulačných orgánov.

Zatiaľ nemáme informácie o tom, že by EA Sports už Ultimate Team niekde vyplo, no vzhľadom na to, že Európska Únia, Veľká Británia a ďalšie vlády začínajú proces prijímania legislatívy proti lootboxom, je to asi iba otázka času. Napríklad v Belgicku EA vyriešilo lootbox problém tak, že jednoducho deaktivovalo možnosť nákupu FIFA Points, no hráči v tejto krajine majú stále možnosť tento mód hrať.

Zdroj: VG247

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk