Josef Fares: Game Pass je zaujímavý, no preferujem stratégiu Sony

Josef Fares: Game Pass je zaujímavý, no preferujem stratégiu Sony

 

Každý si ide po svojom.

Najväčší rozdiel medzi Microsoftom a Sony v tejto generácii nie je vo výkone konzol (aj keď aj tam je určitý rozdiel) ale k celkovom prístupe ku stratégii first-party obsahu. Microsoft totiž všetky svoje karty stavil do služby Xbox Game Pass, mesačného predplatného za 9,99€ alebo 12,99€, kde okrem plejády third-party hier nájdete všetky hry od (čoskoro) 23 first-party štúdií Microsoftu vrátane Bethesdy a to rovno v deň vydania.

Na druhej strane, Sony je verné stratégii, ktorá mu priniesla úspech v minulej generácii. Produkovať exkluzívne hry, ktoré budú svojou kvalitou predávať konzoly a dúfať, že hráčom nebude vadiť zvýšenie cien týchto hier o 20€. Jim Ryan, šéf Playstation divízie taktiež pred niekoľkými mesiacmi povedal, že z ich pohľadu model ako Xbox Game Pass nedáva finančný zmysel, takže nečakáme, že prístup Sony sa v najbližších rokoch zmení.

A otázku, ktorá sa týka rozdieloch v stratégií oboch spoločností dostal šéf štúdia Hazelight Josef Fares, ktorý vytvoril hry Brothers: A Tale of Two Sons a A Way Out a momentálne chystá hru It Takes Two.

„Nezaujímajú ma konzoly ako kus hardvéru. Pre mňa je to vždy o hrách, hrách a hrách. Momentálne som väčším fanúšikom stratégie Sony, pretože robia viac unikátne značky a pripravujú viac hier zameraných na príbeh a to sú hry, ktoré mám rád. Takže dúfam, že Microsoft pôjde rovnakou cestou. Uvidíme, čo Microsoft s Game Passom dodá. Keď tam nebudú žiadne hry, tak služba nedáva zmysel. A ďalšou vecou je, že to nevidím ako vojnu. Keď sa pozriem na to, ako Phil Spencer hovorí o Xboxe, tak to vyzerá tak, že chce Xbox Game Pass aj na Playstation 5. No na konci dňa stále záleží na hrách.“

„No táto služba „Netflix herného priemyslu“ je zaujímavá pretože netuším, čo nám prinesie v budúcnosti. Je to ťažké predpokladať, pretože hry nie sú filmy. Hry sú iné a bude zaujímavé sledovať, čo všetko to bude obnášať. No som si istý, že Sony bude pokračovať v tom, čo robili doteraz. Viete, vytvárať skvelé hry ako The Last of Us a Spider-Man a všetko iné, čo robia.“

It Takes Two vychádza 26. marca na PC, Xbox a Playstation konzoly. 

Zdroj: Gamingbolt

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk