Akvizícia štúdia Bluepoint spoločnosťou Sony je iba otázkou času...
Fáma

Akvizícia štúdia Bluepoint spoločnosťou Sony je iba otázkou času...

 

A ďalší remake k tomu.

V posledných mesiacoch pribúdajú špekulácie o tom, že Sony si ako ďalší cieľ akvizície vybralo štúdio Bluepoint Games s ktorým má dlhoročný dobrý vzťah a Bluepoint je vlastne first-party štúdiom okrem oficiálneho oznámenia. Veď od svojho založenia v roku 2006 pracovali s dvoma výnimkami (Metal Gear Solid HD Collection aj pre Xbox 360 a port prvého Titanfall pre Xbox 360) výlučne iba na hrách pre konzoly od Sony a naposledy vytvorili skvelý remake Demon’s Souls pre Playstation 5.

Toto spojenie teda dáva zmysel asi pre všetky strany a zdá sa, že Demon’s Souls bol pre Sony posledným dôkazom toho, že táto investícia sa oplatí. Prezradil to moderátor fóra ResetEra, ktorý napísal: „Už dlho evidujem viacero zdrojov dymu o tom, že Bluepoint bude kúpený spoločnosťou Sony, takže je prakticky isté, že sa to stane, otázkou je len to kedy. Mám presvedčenie, že táto akvizícia sa uskutoční.“

Už dlho sa navyše špekuluje, že ďalším projektom štúdia Bluepoint je remake jedného alebo viacerých dielov série Metal Gear Solid, ktoré by tak boli pravdepodobne určené exkluzívne pre konzolu Playstation 5. To by teoreticky dávalo zmysel, nakoľko iba niekoľko dní dozadu sme informovali o tom, že japonský vydavateľ Konami (ktorý vlastní značku Metal Gear) hľadal štúdiá, ktoré by boli ochotné sa chopiť ich populárnych značiek vrátane značky Metal Gear.

Tak uvidíme. Niet dymu bez ohňa a v prípade Sony a Bluepoint Games je toho dymu už veľmi veľa. Je to spojenectvo, ktoré dáva zmysel a pri ktorom sa už dlhšiu dobu čudujeme, že sa tak neudialo.

Zdroj: ResetEra

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk