Discord sa dostane do Playstation konzol: Sony a Discord uzavreli spoluprácu

Discord sa dostane do Playstation konzol: Sony a Discord uzavreli spoluprácu

 

Nečakaná výmena.

Minulý mesiac to vyzeralo tak, že Microsoft si opäť siahne do svojho hlbokého vrecka a stane sa novým majiteľom služby Discord, no po niekoľkých týždňoch rokovaní celé tieto rozhovory stroskotali a vedenie služby Discord prezradilo, že radšej ostane nezávislý a v budúcnosti bude hľadať spôsob, ako sa dostať na burzu.

A tak, tesne po stroskotaní rozhovorov ohlásil Discord uzavretie partnerstva so spoločnosťou Sony. Sony sa totiž stalo minoritným vlastníkom Discordu, čo znamená, že služba, ktorú používa vyše 140 miliónov používateľov mesačne bude integrovaná do sociálnych a herných zážitkov na Playstation Network a to už začiatkom budúceho roka.

Cieľom Sony je podľa šéfa SIE Jima Ryana priblížiť zážitky medzi konzolami a smartfónmi bližšie a umožniť priateľom, skupinám a komunitám, aby mohli komunikovať ľahšie, zatiaľ čo hrajú spolu hry.

Zatiaľ však nevieme podrobnosti toho, ako bude Discord integrovaný do užívateľského prostredia Playstation konzol a tak si na ďalšie informácie budeme musieť počkať.

Zdroj: Sony

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk