Sunset Overdrive aj na PlayStation? Sony si zaregistrovalo obchodnú značku

Sunset Overdrive aj na PlayStation? Sony si zaregistrovalo obchodnú značku

 

Vyzerá to tak, že akčná xboxová exkluzivita Sunset Overdrive by predsa len mohla v nejakej forme prísť aj na konkurenčnú platformu PlayStation. Sony si totiž minulý mesiac úspešne v USA zaregistrovalo názov tejto hry ako obchodnú značku. Majiteľom práv by malo byť štúdio Insomniac, ktoré hru vyvinulo a od roku 2019 patrí do rodiny tzv. „first-party“ štúdií modrého tábora.

Sunset Overdrive vyšiel ešte v roku 2014 ako jedno z veľkých lákadiel vtedy ešte novej platformy Xbox One, ktorú Microsoft prvýkrát ohlásil v roku 2013. Odvtedy zostala táto pestrofarebná, adrenalínová hra plná energických mutantov a šialených zbraní na ich kántrenie exkluzivitou Xboxu.

Ako pripomína server videogameschronicle.com, Sunset Overdrive predstavuje krátku kapitolu 20-ročnej histórie Insomniacu, počas ktorej štúdio nepracovalo na hrách určených pre PlayStation. Kalifornský tím má na rováši také pecky ako Marvel´s Spider-Man (2018), Ratchet and Clank (2002) či Spyro (2008).

Správy o registrácii ochrannej známky prichádzajú po tom, čo sa do Insomniacu po práci vo firme The Initiative (autori hry Perfect Dark), ktorá figuruje ako first-party štúdio Microsoftu, vrátil videoherný dizajnér Drew Murray. Práve on stál pred rokmi na čele vývoja hry Sunset Overdrive, neskôr však z Insomniacu odišiel.

Po Milesovi Moralesovi je ďalšou novinkou od Insomniacu pokračovanie Ratcheta a Clanka s podtitulom Rift Apart, ktorého sa dočkáme ako exkluzivity pre PlayStation 5 už 11. júna. Hru si môžete predobjednať napríklad v e-shope predajcu Progamingshop.sk.

Zdroj: videogameschronicle.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk