FIFA 21 po prvýkrát predáva mikrotransakcie aj mimo lootbox systémov

FIFA 21 po prvýkrát predáva mikrotransakcie aj mimo lootbox systémov

 

Priama platba.

Zdá sa, že EA sa už pomaly ale isto chystá na obdobie, kedy lootbox systémy v hrách ako FIFA nebudú dovolené, nakoľko ide o hry s ratingom 3+. Bolo to asi iba otázkou času, no vydavateľ už začal vo FIFA 21 testovať systém priamych nákupov mikrotransakcií a úplne tak vynechal nepopulárnu „mechaniku prekvapenia.“

Do hry bol totiž pridaný „Stadium Tab,“ kde sa nachádza hneď niekoľko predmetov, ktoré si môžete kúpiť cez priamu platbu. Nájdete tam napríklad tému pre štadión, dresy a taktiež aj choreografiu fanúšikov počas zápasu.

EA by však mohlo trochu ubrať z cien. Choreografia totiž stojí 11 500 Coins alebo 150 FIFA Points (cca 1,50€), téma pre štadión stojí 15 000 Coins alebo 200 FIFA Points (cca 1,99€) a dresy si môžete kúpiť za 25 000 Coins alebo 300 FIFA Points (cca 2,99€). Celkovo tak za štyri predmety do hry zaplatíte 60 000 Coins alebo 700 FIFA Points (balíček 750 FIFA Points stojí 7,49€).

Ide teda o zaujímavý pokus Electronic Arts monetizovať svoju športovú sériu bez nutnosti používania lootboxov. Uvidíme teda, ako tento test dopadne a či sa už o niekoľko rokov lootboxov úplne nezbavíme v prospech priameho nákupu mikrotransakcií. Určite je to však krok vpred. Ešte sa trochu pohrať s cenami a aj vlk sa naje a aj ovca zostane celá.

Zdroj: Eurogamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk