Sony už plánuje redizajn Playstation 5 konzoly na rok 2022
Fáma

Sony už plánuje redizajn Playstation 5 konzoly na rok 2022

 

Zmeny vo vnútri.

Podľa taiwanského webu DigiTimes chystá Sony v spolupráci s TSMC redizajnovaný model Playstation 5 konzol, pričom ich produkcia by sa mala začať v druhom alebo treťom kvartáli 2022. Web sa odvoláva na svoje zdroje vo vnútri TSMC. Ak by sa výroba tejto novej verzie Playstation 5 konzoly začala vyrábať podľa plánu, tak na trhu by sme ju mohli mať už koncom roka 2022 alebo začiatkom 2023. 

Podľa Dr. Serkana Tota by táto nová revízia Playstation 5 konzol mala prísť s novou a upravenou verziou Playstation 5 APU čipu, ktorý bude postavený na 6nm výrobnom procese. Je to prekvapenie, pretože všeobecne sa čakalo, že konzolové revízie sa pustia rovno do 5nm výrobného procesu, no Sony údajne uprednostnilo 6nm a to kvôli cene.

Otázne však je, či Sony plánuje upraviť aj vzhľad konzoly a vytvoriť tak „Playstation 5 Slim“ alebo pôjde iba čisto o úpravu vnútra konzol Playstation 5. Každopádne s nižším výrobným procesom sa dá očakávať nižšia spotreba a aj menej generovaného tepla vďaka ktorému by mohlo Sony buď zmenšiť svoj systém chladenia konzoly alebo ešte viac znížiť hluk.

Sony v nedávnej prezentácii finančných výsledkov naznačilo, že neočakáva zlepšenie dodávok Playstation 5 konzol v najbližších mesiacoch a momentálne uvažujú nad dodávkou komponentov pre svoju konzolu zo sekundárnych zdrojov.

Playstation 5 je najrýchlejšie predávanou konzolou histórie, nakoľko do 31. marca 2021 predala 7,8 milióna konzol čím o 200 tisíc kusov prekonala predaje Playstation 4.

Zdroj: DigiTimes

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk