Left 4 Dead 3...ehm Back 4 Blood nám ukazuje unikátny systém kariet

Left 4 Dead 3...ehm Back 4 Blood nám ukazuje unikátny systém kariet

 

Nikdy nie to isté.

Štúdio Turtle Rock Studios sa po neúspechu Evolve vracajú k žánru, ktorý ich vyniesol na piedestál herného priemyslu...kooperatívna zombie strieľačka. No nakoľko už nie sú súčasťou Valve, tak namiesto názvu Left 4 Dead 3 dostal ich nový počin názov Back 4 Blood a ten iba potvrdzuje, že Valve nevie rátať do troch.

Každopádne, beta sa blíži a vydanie je naplánované na 12. októbra 2021 a tak nám vývojári predstavujú, čo nás čaká. A jednou z unikátnych vlastností ich chystanej hry je tzv. Game Director AI systém.

V praxi ide o systém, ktorý sleduje vaše počínanie na bojisku a dynamicky mení rozmiestnenie, počet a typ nepriateľov a taktiež aj mení úlohy, ktoré musíte splniť. Úlohou tohto systému je zabezpečiť, aby každé jedno prejdenie levelov bolo niečím unikátne a svieže a aby hra neupadla do stereotypu.

Na tento systém je naviazaný aj systém kariet, čo je roguelite systém, ktorý na začiatku každého levelu vyberie náhodné karty a tie priradia prostrediu a nepriateľom špecifické vlastnosti. Na vyváženie balansu však budú kartami disponovať aj hrateľné postavy a tu si ich výber budete určovať vy.

Nové karty získate hraním hry a vývojári dôrazne upozornili, že ich nebudú predávať cez mikrotransakcie aby nepodporili pay-to-win systém.

Oba tieto systémy sú určené na to, aby hra bola aj po desiatkach hodín vždy svieža a zábavná a aby vás držala v strehu.

Back 4 Blood vychádza na PC, Xbox a Playstation konzoly a beta je naplánovaná na leto.

Zdroj: TurtleRockStudios

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk