Metro Exodus dostane vylepšenú konzolovú next-gen verziu už budúci mesiac

Metro Exodus dostane vylepšenú konzolovú next-gen verziu už budúci mesiac

 

Zatiaľ krst ohňom na počítačoch.

Včera k nám na PC oficiálne dorazila Enhaced edícia vydarenej fps akcie Metro Exodus. Táto vylepšená verzia vsádza takmer všetky karty na zapracovaný raytracing a prakticky sa z nej stáva prvá AAA hra, ktorá na PC vyžaduje mať raytracingovú kartu

Pôvodná verzia síce podporovala RT, ale len obmedzenej podobe. Enhaced edícia to celé prekopáva a prepája všetky svetlá na globálnu iluminácia, takže všetko má svoj odraz, farebnú hĺbku a reálne nesvietenie. Podobne uchopené sú aj tiene, prakticky všetko má byť plne dynamické.

Už od oznámenia tejto rozšírenej verzie vieme, že dorazí aj na next-gen konzoly, takže včerajší štart na PC bol ideálny čas na oznámenie dátumu vydania konzolových portov. Stane sa tak 18. júna 2021 a to na PlayStation 5 a Xbox Series X/S konzoly. 

Štúdio 4A Games hovorí, že Metro Exodus Complete Edition na PlayStation 5 a Xbox Series X pobeží v 4K rozlíšení pri 60fps so zapnutým raytracing nesvietením a to vrátane oboch vydaných expanzií. Samozrejmosťou budú kratšie nahrávacie časy, a to vďaka rýchlym SSD diskom. Pri verzii pre PlayStation 5 sa môžu hráči tešiť na podporu DualSense gamepadu a 3D zvuku. Veľkou vecou je možnosť nastaviť si FOV, čo bude prakticky konzolová premiéra. Naopak absentovať budú pokročilé raytracing odrazy a celkom logicky aj podpora DLSS 2.0. Viac už napovie samotný trailer.

Zdroj: youtube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk