Jeden zo šéfov vývoja Sunset Overdrive by rád vytvoril pokračovanie

Jeden zo šéfov vývoja Sunset Overdrive by rád vytvoril pokračovanie

 

Tentokrát však už asi iba na PlayStation.

Štúdio Insomniac Games je už naveky späté s PlayStation konzolami, nakoľko Sony dokončilo kúpu tohto štúdia v roku 2019. No ešte predtým existovala v štúdiu jedna kapitola, počas ktorej vytvorilo Xbox One exkluzivitu Sunset Overdrive, ktorá síce zbierala relatívne vysoké známky, no z hľadiska predajov zjavne nešlo o žiadne terno.

No jeden zo šéfov vývoja Marcus Smith v rozhovore pre GQ prezradil, že by sa rád niekedy vrátil do tohto šialeného a zmutovaného sveta: „Mojim prístupom je nikdy nehovor nikdy. Samozrejme, momentálne sme súčasťou Sony, no vlastníme túto značku, takže nič nám nebráni v tom okrem toho, koľko vzrušujúcich projektov nás čaká v budúcnosti.“

„Určite by som sa tam rád vrátil. Myslím si, že v tomto svete existuje mnoho príbehov, ktoré by sa dali porozprávať. A taktiež som si užíval vývoj tejto hry.“

Navyše, nedávno ohlásil svoj návrat do štúdia aj druhý režisér hry Drew Murray po dvoch rokoch strávených v Xboxovom štúdiu The Initiative.

So značkou Sunset Overdrive to však nie je až také jednoduché. Ako Smith správne poznamenal, tak práva na značku síce vlastní štúdio Insomniac Games (a Sony), no práva na vydávanie prvej hry vlastní stále Microsoft. To znamená, že ak by štúdio chcelo vytvoriť druhý diel a ten by bol exkluzívny pre PlayStation 5, tak by riskovali, že hráči nebudú mať prejdený prvý diel. Alebo by museli presvedčiť Microsoft, aby im umožnil vydať jednotku na konzoly od Sony.

Navyše, štúdio je veľmi zaneprázdnené. Pred niekoľkými mesiacmi vydali hru Spider-Man: Miles Morales a na budúci mesiac by sme sa mali dočkať vydania Ratchet & Clank: Rift Apart. A vzhľadom na masívny komerčný úspech Spider-Mana pochybujeme, že Sony by bolo nadšené, keby namiesto Spider-Man 2 začalo štúdio pracovať na Sunset Overdrive 2.

Zdroj: GQ

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk