Grand Theft Auto V pre nové konzoly príde v novembri tohto roka

Grand Theft Auto V pre nové konzoly príde v novembri tohto roka

 

Výrazné zlepšenia.

Poznáte ten vtip, že počas PlayStation 2 generácie sme sa dočkali troch Grand Theft Auto hier, no GTA V bol vydaný na troch generáciách konzol? Tak tento vtip sa stane skutočnosťou už 11. novembra, kedy Rockstar vydá optimalizovanú verziu GTA V určenú pre konzoly PlayStation 5 a Xbox Series X/S.

Rockstar navyše teasuje k vydaniu tejto verzie hry aj podujatie, ktorým chce osláviť 20 rokov od vydania GTA III. Rockstar sľubuje, že optimalizovaná verzia hry prinesie „nové možnosti a funkcie,“ no štúdio bolo na konkrétne detaily skúpe. Ešte dávnejšie však zástupcovia štúdia prezradili, že hra dostane „množstvo technologických vylepšení a vizuálnych upgradov, ktoré využijú plnú silu nového hardvéru čím sa hra stane krajšou a responzívnejšou ako kedykoľvek predtým.“

PlayStation Plus predplatitelia sa však môžu tešiť aj na darček navyše. Vrámci spolupráce so štúdiom Rockstar im totiž Sony vybavilo, že GTA Online bude zdarma pre hráčov na PlayStation 5 a to po dobu troch mesiacov a navyše PlayStation 4 hráči GTA Online majú každý mesiac k dispozícii 1 milión in-game dolárov a to až do vydania tejto next-gen verzie.

Rockstar taktiež naznačil, že v lete sa v GTA Online uskutoční podujatie, ktoré hráčom prinesie „špeciálne benefity“ aby následne mohli využiť „rozšírené a vylepšené verzie hry v momente, keď budú vydané.“ Aj tu však bolo štúdio na detaily skúpe.

GTA V predal už vyše 140 miliónov kópií od svojho vydania v roku 2013 na konzoly PlayStation 3 a Xbox 360 a online mód GTA Online prináša vydavateľstvu Take-Two každoročne stovky miliónov dolárov.

Zdroj: Gamespot

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk