Uložené hry v Metro Exodus si so sebou na PlayStation 5 neprenesiete

Uložené hry v Metro Exodus si so sebou na PlayStation 5 neprenesiete

 

Dumb delivery.

Update pre novú generáciu konzol pre hru Metro Exodus je už vonku na všetkých konzolových platformách a konzoloví hráči si tak konečne môžu vychutnať túto skvelú FPS hru v 60FPS a s podporou ray tracingu.

Nie všetko sa však zaobišlo bez zádrheľov. Včera sme vás informovali o tom, že Xbox verzia unikla skôr no PlayStation 5 hráči museli čakať. A po spustení hry ich čakalo nemilé prekvapenie. Ich uložené hry sa nedajú preniesť do next-gen verzie hry.

To znamená, že ak máte rozohranú kampaň Metro Exodus a ste spokojní so svojou výbavou, tak ju budete musieť nechať na PlayStation 4. Vývojári tento problém vyriešili tak, že odomkli všetky kapitoly v hre a na začiatok kapitoly dajú hráčom množstvo zdrojov (muníciu, filtre do masiek atď.) no na strane druhej ak sa rozhodnete odštartovať svoje putovanie od (napríklad) 4. kapitoly, tak hra deaktivuje trofeje.

Komplikácie neobišli ani Xbox Series X/S verziu. Tu sa vám síce vďaka Smart Delivery automaticky prenesú uložené hry, no tzv. Mid-chapter saves budete musieť tiež nechať na starej konzole. Ak ste teda uprostred levelu Volga, tak budete musieť začať od jeho začiatku. Všetku výbavu však budete mať k dispozícii.

Zdroj: 4AGames

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk