Konami potvrdilo, že nový diel ich eFootball série bude kompletne zdarma!

Konami potvrdilo, že nový diel ich eFootball série bude kompletne zdarma!

 

Veľké zmeny vo svete futbalu.

Japonský vydavateľ Konami konečne predstavil svetu nový diel svojej futbalovej simulácie. A ten prakticky nespoznávame. Jednak sa zmenil názov a hlavne sa zmenil obchodný model.

Hra sa totiž bude po novom volať iba eFootball. Na začiatku bola séria Pro Evolution Soccer (alebo PES), ktorá sa neskôr zmenila na eFootball PES a teraz táto populárna skratka z názvu zmizla úplne.

Vývojári v novej futbalovej hre sľubujú kompletne prepracovanú grafickú stránku, animácie a hrateľnosť a chváli sa „novou érou virtuálneho futbalu.“ Hra je totiž postavená na Unreal Engine 4, nakoľko vývojári opustili vlastný FOX Engine.

Čo je však najdôležitejšie – eFootbal bude kompletne free-to-play. A taktiež bude podporovať cross-play a cross-save medzi jednotlivými platformami. Na next-gen konzolách navyše vývojári sľubujú ešte lepší vizuál a pohltenie hrateľnosťou.

Vydanie hry zatiaľ nemá konkrétny dátum, no tvorcovia sľubujú „jeseň 2021.“ Zároveň sa však zmení aj spôsob distribúcie hry vzhľadom na nový obchodný model. Na začiatku sa totiž dočkáme iba základného balíčka v podobe nového enginu, lokálnych zápasov a podpory cross-play vrámci jednej konzolovej rodiny. Ešte počas jesene pribudnú Online ligy, Team Building mód (niečo na štýl FUT), cross-play medzi platformami a Match Pass systém, čo je vlastne Battle Pass. Počas zimy pribudnú e-športové turnaje, cross-play sa rozšíri aj o mobilné platformy a pribudne aj podpora ovládania cez smartfóny.

Vydanie hry je naplánované na PC, Xbox a PlayStation konzoly, iOS a Android.

Zdroj: Konami

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk