PlayStation 5 exkluzivita od Haven Studios bude „online GAaS hra“

PlayStation 5 exkluzivita od Haven Studios bude „online GAaS hra“

 

Týchto na PlayStation chýba.

Sony pred niekoľkými mesiacmi ohlásilo spoluprácu s novým štúdiom dizajnérky a producentky Jade Raymond s názvom Haven Studios. Štúdio povstalo v kanadskom Montreale po tom, čo Google zatvoril vo februári svoje first-party štúdiá a je zrejmé, že finančná podpora Sony sa štúdiu nepochybne hodila.

Postupne sa však začíname dozvedať aj to, aký projekt vývojári chystajú, aj keď je asi jasné, že ich hra je na počiatku svojho vývoja. Taliansky web multiplayer.it totiž pod rúškom anonymity vyspovedal ľudí, ktorí sa pohybujú v okolí štúdia a tí im prezradili, že cieľom štúdia je vytvorenie „online game-as-a-service hry.“

Veľké prekvapenie to nie je. Jade Raymond vypustila do éteru niekoľko náznakov toho, že by mala záujem o vytvorenie perzistentného online sveta a inzeráty na pracovné ponuky taktiež naznačovali, že Haven Studios sa vyberie do multiplayerového sveta.

Viac o projekte však zatiaľ nevieme a ako sme spomenuli vyššie, hra je nepochybne v skorých štádiách vývoja na to, aby bola ohlásení v blízkej dobe. Na podrobnosti si tak budeme musieť počkať.

Sony tak zjavne týmito externými spoluprácami chce plátať nedostatok produkcie online hier od svojich vlastných štúdií, ktoré sa vo väčšine prípadov zameriavajú na príbehové hry pre jedného hráča. Sony totiž okrem Haven Studios ohlásilo spoluprácu so štúdiami Firewalk a Deviation Games, pričom obe tieto projekty by mali byť multiplayerového rázu.

Zdroj: Multiplayer.it

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk