PS5 exkluzivita Abandoned opäť zahmlieva, odkazuje na Metal Gear Solid

PS5 exkluzivita Abandoned opäť zahmlieva, odkazuje na Metal Gear Solid

 

Viac otázok než odpovedí.

Neznáme holandské štúdio Blue Box nám opäť rozvírilo herné vody. Od prvého oznámenia ich chystanej akčnej survival hry s názvom Abandoned nás jednoducho, mierne povedané, ťahajú za nos. Buď skvele premyslenou reklamnou kampaňou, alebo "robením naschvál". V prvých týždňoch to boli akési nepriame náznaky, že sa z ich projektu nakoniec vykľuje nový Silent Hill, ktorý má vznikať pod direktívou Hidea Kojimu, a teraz je to akýsi záhadný odkaz na sériu Metal Gear Solid.

Autori totiž prostredníctvom príspevku na Twitteri lákajú na aplikáciu Real Time Experience, kde v pozadí môžeme vidieť rozmazanú tvár s páskou cez oko. Po všetkých tých záhadných náznakoch z predchádzajúcich dní je to ďalší impulz do nekonečnej diskusie hráčov, ktorí si tento krok automaticky spojili so sériou Metal Gear Solid. V každom prípade Snake z Metal Gear Solid 5 nosí pásku cez pravé oko, ale poznáte to...

K týmto špekuláciám sa opäť vyjadril Hasan Kahraman, šéf štúdia Blue Box. Začali sa totiž množiť ďalšie podozrenia z toho, že opäť použili voľne dostupný model do pozadia obrázku, ako tomu malo byť v prípade samotného teaseru. Neskôr sa prišlo na to, že assety použité v ukážke si viete kúpiť na internete. "Tieto teórie nám to robia ešte ťažšie. Musíme obhajovať umenie, ktoré robíme?", vyjadril sa Kahraman. 

Ďalšou zaujímavosťou je, že na chystaný rozhovor s Hasanom Kahramanom, ktorý má prebehnúť prostredníctvom YouTube kanálu arabskej relácie Al Hub, lákajú logom vydavateľskej spoločnosti Konami, ktorá má byť sponzorom. A pridal sa aj ďalší sponzor - Bloober Team a Ubisoft.

Čo tam robí Ubisoft netušíme, ale štúdio Bloober Team zapadá do tejto mozaiky perfektne. Nedávno sme sa totiž oficiálnou cestou dozvedeli, že poľské štúdio podpísalo partnerstvo s Konami. Toto automaticky hráči obrátili na prípravu novej Silent Hill hry.

Ak ste sa ešte doteraz nezamotali, tak tu máme ďalšiu čerešničku. Ruský insider Anton Logvinov totiž po zverejnení posledného príspevku štúdia Blue Box naznačil, že Abandoned je vlastne nový Metal Gear Solid, prípadne remake. Podľa jeho slov sa na hre už roky pracuje a toto má byť výsledok záhadnej kampane. Navyše Logvinov nie je žiadna neznáma persóna. V minulosti v predstihu predikoval PC porty hier Horizon Zero Dawn a Days Gone, takže to nemusí byť len obyčajné prihrievanie si polievky.

V každom prípade spoločnosť Sony do kampane doteraz nijak nezasiahla. Neznámej hre a vývojárom však istým spôsobom poskytujú značný priestor. Či už samotné oznámenie hry prostredníctvom oficiálneho PlayStation blogu, alebo spomínanou aplikáciou Real Time Experience, ktorá nám má umožniť nahliadnuť do sveta Abandoned. Samotnú aplikáciu už viete na PlayStation 5 stiahnuť a spustiť, ale po jej spustení vám len oznámi, aby ste sa vrátili neskôr. K "odomknutiu" aplikácie dôjde 10. augusta 2021 a my sme skutočne zvedaví ako to celé dopadne.

Zdroj: twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk