25-minútové video nás zatiahne do tajov multiplayeru hry Deathloop

25-minútové video nás zatiahne do tajov multiplayeru hry Deathloop

 

Lov sa začína.

Počas QuakeCon 2021 nám štúdio Arkane znovu priblížilo svoju chystanú časovú PlayStation 5 exkluzivitu Deathloop. A nakoľko už začíname získavať obraz o tom, čo nás čaká v štandardnej kampani, tak trojica vývojárov Dinka Bakaba, Dana Nightingale a Bennett Smith nám prezradili, čo nás čaká v multiplayerovej časti.

V štandardnej hre budeme hrať za assassina Colta, ktorý sa zobudí na ostrove Blackreef a je na neho vyhlásený lov. No vždy, keď zomrie (alebo keď vyprší čas), tak sa aktivuje slučka, ktorá ho presunie opäť na začiatok. Aby túto slučku preťal, potrebuje Colt zabiť ôsmych členov Visionaries.

Jeho hlavnou nepriateľkou však bude Julianna Blake, ktorú môže ovládať umelá inteligencia, alebo iný hráč. Hráč, ktorý sa chopí tejto invázie si vyberie výbavu, upraví jej vzhľad a môže sa pustiť do práce.

Obe postavy majú k dispozícii (až na jednu výnimku) rovnaké zbrane a schopnosti. Colt má však dva životy a Julianna iba jeden, čo podľa vývojárov spôsobí to, že hráči, ktorý sa chopí tejto postavy bude postupovať opatrnejšie.

Hráč, ktorý ovláda Colta sa môže rozhodnúť, či nechce byť z levelu stiahnutý, aby nemusel Jullianne čeliť, no ak zostane a podarí sa mu ju zdolať, odmenou budú skvelé zbrane, upgrady a Residium, ktorý Coltovi umožní ponechať si predmety po reštarte slučky.

„Do PvP aspektu nás nepritiahla snaha byť kompetitívnym, pretože v hre nie sú žiadne rebríčky a tabuľky. Dva elementy chaosu v simulovanom svete však dokáže vytvoriť momenty, pri ktorých si poviete „Neplánoval som to urobiť, no je to skvelé“ a následne si nahráte záznam na PS5 a ukážete ho ostatným hráčom,“ povedal Bakaba.

Deathloop vychádza 14. septembra na PC a PlayStation 5 a po roku sa hra ukáže aj na Xbox Series X/S.

Zdroj: Arkane

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk