Snaha „transplantovať“ SSD disk z Xbox Series do PlayStation 5 dopadla veľmi nešťastne

Snaha „transplantovať“ SSD disk z Xbox Series do PlayStation 5 dopadla veľmi nešťastne

 

Doma toto neskúšajte.

Keďže už Sony umožnili vďaka novému firmvéru konzoly PlayStation 5 rozšíriť kapacitu SSD disku konzoly, tak bolo asi iba otázkou času, kedy sa niekto pokúsi o kardinálny hriech a skúsi presunúť SSD disk z konzol Xbox Series X/S do PlayStation 5.

A tým „niekým“ je Youtuber UFD Tech, ktorý sa rozhodol, že za účelom vedy obetuje konzolu Xbox Series S, pretože jeho predpoklad bol, že keď raz vyskúša NVMe SSD disk z Xbox Series S v PlayStation 5, tak ho už pravdepodobne na Xboxe nerozbehne.

A technicky mal aj pravdu. Ak máte záujem, tak si pozrite celé video, no ak nemáte čas, tak vám ho nižšie zhrnieme.

Napriek tomu, že čo sa formátu týka, tak Xbox Series S NVMe disk by nemal mať problém fungovať v PlayStation 5 (nakoľko jeho formát je štandardný m.2), tak tento disk v konzole od Sony jednoducho nefunguje. Konzola síce zistí, že nejaký externý disk v konzole je, no pri pokuse o formátovanie celý operačný systém konzoly padne pri 13%.

Navyše, Xbox Series S NVMe disk nefunguje ani na PC. Vo Windows operačnom systéme ho nenájde ani správca diskov a aj keď UEFI detekuje, že nejaký disk v slote je, tak mu nedovolí ho používať.

A aby toho nebolo málo, tak disk po vrátení späť do konzoly Xbox Series S naozaj odmietol fungovať. Takže pre UFD Tech je to technologická obeta a pre nás poučenie, aby sme to neskúšali.

Zdroj: Youtube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk