Práce na reštarte Twisted Metal prebralo nové first-party štúdio Sony

Práce na reštarte Twisted Metal prebralo nové first-party štúdio Sony

 

Logické.

V priebehu tohto týždňa sme vás informovali vďaka zdrojom webu VGC, že plánovaný reštart série Twisted Metal už nie je vo vývoji v štúdiu Lucid Games (Destruction All Stars), nakoľko Sony im tento projekt odobralo, aby ho presunuli do svojho first-party štúdia umiestneného v Európe. Zároveň sme špekulovali, ktoré štúdio to pravdepodobne bude a zdá sa, že sme sa trafili do čierneho.

VGC totiž informuje že projekt dostalo do rúk nové first-party štúdio Sony, Firespite, ktoré sídli v anglickom meste Liverpool. Sony oznámilo akvizíciu tohto štúdia v septembri 2021 a medzitým sa už svetu predstavilo ako tvorcovia chystaného PSVR2 spin-offu série Horizon – Horizon Call of the Mountain.

Zatiaľ nevieme, prečo sa Sony rozhodlo presunúť tento projekt do tohto štúdia, no je potrebné pripomenúť, že obe štúdiá sú od seba geograficky vzdialené asi 15 minút a niekoľko vývojárov, ktorí predtým pôsobili v štúdiu Lucid Games už oznámili svoj presun do štúdia Firespite. Hlavne Matt Southern, ktorý sa v minulosti podieľal na hrách zo série Motorstorm a na hre DriveClub.

Hra je podľa informácií VGC stále plánovaná na vydanie spolu s chystaným televíznym seriálom Twisted Metal.

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk