Šéf PlayStation: Reakcie na nový PlayStation Plus sú „extrémne pozitívne“

Šéf PlayStation: Reakcie na nový PlayStation Plus sú „extrémne pozitívne“

 

A to napriek problémom.

Spoločnosť Sony spustila tento týždeň novú verziu PlayStation Plus v Ázii a u nás sa chystá na trh v júni. A aj keď spustenie nebolo bez zádrheľov, tak šéf PlayStation Jim Ryan sa pochválil, že doterajšie reakcie na službu sú „extrémne pozitívne.“

„Som veľmi hrdí na prácu, ktorú sme vykonali na tejto službe a aj keď je zatiaľ stará iba dva dni a teda je príliš skoro, tak môžem povedať, že doterajšie reakcie sú extrémne pozitívne. Myslím si, že keď spravíme veci správne ohľadom implementácie tejto služby z Ázie smerom k Japonsku a neskôr v USA a Európe, tak bude možné, aby sme masívne zvýšili počet predplatiteľov a to aj vzhľadom na to, že očakávame rapídne zrýchlenie predajov PlayStation 5,“ povedal Ryan.

PlayStation Plus má podľa poslednej finančnej správy Sony 47,4 milióna predplatiteľov a od júna budú mať hráči u nás možnosť zostať na rovnakej úrovni PlayStation Plus predplatného, alebo si zvoliť stupne Extra a Premium, ktoré ponúkajú prístup ku knižnici PS4/PS5 hier a taktiež aj prístup ku klasickým hrám z PlayStation generácií a k hernému streamovaniu.

„Ďalším vektorom je samozrejme to, že nová služba nám umožní optimalizovať nie len počet predplatiteľov, ale ponúka im aj možnosť pripojiť sa k druhej alebo tretej úrovni a získať prístup k množstvu atraktívnych funkcií a herných ponúk. A ak to urobíme a budeme v tom úspešní, porastie nie len počet predplatiteľov, ale zodpovedajúcim spôsobom sa zvýši aj ARPU (tržba na jedného predplatiteľa), takže príležitosti existujú v oboch smeroch.“

Ryan taktiež prezradil, že podľa ich interného prieskumu je až 72% súčasných PlayStation Plus predplatiteľov spokojných so službou a 33% dokonca patrí do kolónky „extrémne spokojných.“ 36% si PS Plus predpláca kvôli prístupu k multiplayeru a 30% kvôli hrám zdarma mesačne.

Zdroj: Sony

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk