Konzola PlayStation 5 prvýkrát pokorila v predajoch oboch svojich konkurentov

Konzola PlayStation 5 prvýkrát pokorila v predajoch oboch svojich konkurentov

 

Jednoduchá matematika.

Po tom čo nám spoločnosti Sony, Microsoft a Nintendo zverejnili v rámci kvartálnych finančných výsledkov svoje predaje a tržby, tu máme v celku zaujímavý pohľad na pomyselný súboj spomínaných gigantov.

Z výsledkov, ktoré zohľadňujú obdobie od júla do septembra roku 2022 vidíme z hľadiska vyexpedovaných kusov na prvom mieste konzolu PlayStation 5.

Spoločnosti Sony sa podarilo vyexpedovať 3,3 milióna kusov konzol. Na druhom mieste sa umiestnilo Nintendo, ktoré obchodníkom vyexpedovalo 3,25 milióna kusov Nintendo Switch konzol

Stalo sa tak vôbec prvýkrát v histórii životnosti konzoly PlayStation 5, že za sebou zanechala Nintendo Switch a umiestnila sa tak na prvom mieste v aktuálnej generácii konzol.

Pri konzolách od Microsoftu je situácia zložitejšia. Redmondský gigant jednoducho čísla vyexpedovaných konzol neudáva, takže si musíme vystačiť s tržbami z predajov. Tie boli na hodnote 800 miliónov dolárov a podľa analytikov by táto čiastka mohla predstavovať zhruba 2-2,5 miliónov vyexpedovaných kusov konzol Xbox Series X/S. V takomto prípade Microsoftu teda patrí tretia priečka.

Zdroj: twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk