Režisér hry Returnal opúšťa štúdio Housemarque

Režisér hry Returnal opúšťa štúdio Housemarque

 

Štúdio vraj čaká svetlá budúcnosť.

Fínske štúdio Housemarque, ktoré patrí do rodiny PlayStation Studios oznámilo, že po 15 rokoch z jeho radov odchádza Harry Krueger, ktorý bol naposledy režisérom vývoja hry Returnal, ktorá vyšla v roku 2021.

„Počas 14 rokov môjho pôsobenia v spoločnosti Housemarque som mal neuveriteľné šťastie pracovať na jednom vysnívanom projekte za druhým a mal som tú česť pracovať po boku skutočne talentovaných a úžasných ľudí. Bolo mi cťou sprevádzať spoločnosť Housemarque na tejto ceste a byť svedkom nášho rastu od menších titulov inšpirovaných arkádami až po veľkolepé výšiny, ktoré sme dosiahli s hrou Returnal. Spoločne sme naozaj otriasli nebeskými stĺpmi a ja budem navždy hrdý na všetky tie úžasné veci, ktoré sme ako štúdio dokázali. Odchod z Housemarque bol pre mňa veľmi ťažkým rozhodnutím, ale opúšťam spoločnosť len s hlbokou vďačnosťou za minulosť a žiarivým optimizmom do budúcnosti - s novým vzrušujúcim projektom v práci, fantastickým tímom, ktorý je silnejší ako kedykoľvek predtým, a neustálou podporou Sony a Playstation Studios viem, že najjasnejšia kapitola Housemarque sa ešte len píše,“ napísal Krueger.

Momentálne nie je známe, kto Kruegera na jeho pozícii nahradí, no štúdio skonštatovalo že „Housemarque pripravuje na nový veľký projekt a rozrastajúci sa tím bude snažiť vybudovať ďalšiu najlepšiu vec z Fínska.“

Zdroj: Housemarque

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk