Army Of Two: The 40th Day - RECENZIA PSP

 

Pokračovanie Army of Two s podtitulom The 40th Day sa tentokrát okrem PlayStation 3 dostáva aj na portable konzolu PSP. Najväčšou zmenou oproti veľkej konzolovej verzii je zmena pohľadu z tretej osoby na pohľad takmer zhora (niečo podobné sme mohli vidieť u GTA: Chinatown Wars).

V hre sa opäť objavujú vojaci Salem a Rios, pred začatím hry si môžete zvoliť za ktorého z nich budete hrať. Druhého z vojakov si vezme na starosť umelá inteligencia. Vašou úlohou bude odkryť tajomstvo veľkej katastrofy, ktorá postihla čínsky Šanghaj.

{gallery}/recenzie/Army.Of.Two.PSP.Recenzia.Scarious/SCREENY/1/{/gallery}

Vašu postavu ovládate pomocou analógovej páčky, pohyb však nie je úplne voľný, pohybovať sa po leveli môžete len v jednom smere, návrat na predchádzajúcu obrazovku už nieje možný. Takisto systém mierenia nieje úplne dokonalý, na mierenie sa používajú ovládacie tlačidlá X, O, štvorec a trojuholník no nejedná sa úplne o mierenie. Každé z týchto tlačidiel reprezentuje smer ktorým budete strieľať preto je streľba obmedzená len na základné štyri smery (hore, dole, doprava, doľava), v prípade, že je nepriateľ mimo týchto priamok snaží sa vám pomôcť umelá inteligencia, no nie vždy funguje tak ako má a vy sa častokrát musíte presunúť z vášho krytu aby ste mohli presne zlikvidovať nepriateľa. Kryť sa môžete sa predmety ako betónové panely, klimatizácie (na strechách), stoly a pod.

{gallery}/recenzie/Army.Of.Two.PSP.Recenzia.Scarious/SCREENY/2/{/gallery}

Aj keď vášho parťáka ovláda AI je možné trochu zmeniť jeho spávanie pomocou príkazov. Zmeniť môžete to či bude držať pozíciu alebo vás bude nasledovať. Nepríjemné situácie nastanú najmä ak mu prikážete držať pozíciu pri prekážke za ktorou by sa mohol kryť, on však zostane na mieste na ktorom ste mu udelili povel a tak sa stáva veľmi ľahkým terčom. Ďalším typom príkazu, ktorý môžete parťákovi udeliť je zmena jeho chovania. To môžete prepínať medzi pasívnym módom kedy strieľa len v nebezpečenstve a nevyhnutných prípadoch, druhý mód je agresívny, vtedy útočí hneď ako sa nablízku objaví nepriateľ.

{gallery}/recenzie/Army.Of.Two.PSP.Recenzia.Scarious/SCREENY/3/{/gallery}

Nedostatky v umelej inteligencii vás budú stretávať na mnohých miestach. V hre sú pasáže v ktorých vás ohrozujú padajúce bomby, miesto dopadu viete určiť podľa kruhov, ktoré sa zmenšujú s blížiacou sa bombou a vy sa samozrejme zastanete a prečkáte výbuch, no váš spolubojovník máva niekedy iný názor a keďže vás stále nasleduje rozbehne sa priamo na miesto dopadu, nič by na tom nebolo ak by pokračoval ďalej k vám, no ak zastane presne pod padajúcou bombou je to nepochopiteľné. V tomto prípade je váš spolubojovník smrteľne zranený, no môžete mu pomôcť podaním prvej pomoci, rovnako je to aj v opačnom prípade ak ste na pokraji smrti váš parťák zachráni, no stáva sa, že sa zasekne medzi prekážkami a vy umriete.

{gallery}/recenzie/Army.Of.Two.PSP.Recenzia.Scarious/SCREENY/4/{/gallery}

Zbraňový arzenál nie je v hre veľmi rozsiahly no je možné zbrane aspoň vylepšovať. N začiatku disponujete len brokovnicou a samopaľom, neskôr si môžete kúpiť niekoľko ďalších zbraní ako napríklad plameňomet alebo raketomet. Zbrane si vylepšujete a kupujete len u dílerov, ktorý sa nachádzajú na vybraných miestach na mape. Peniaze na nákup zbraní a ich upgradov môžete nájsť na mnohých miestach v leveli a nie sú nijako ukryté.

{gallery}/recenzie/Army.Of.Two.PSP.Recenzia.Scarious/SCREENY/5/{/gallery}

Grafika patrí k lepším stránkam hry. Levely sú detailné aj keď nájdete veľa rozmazaných textúr, no nachádza sa tu množstvo objektov a potešia aj časticové efekty ako aj dym a prach.
Portable verzia Army of Two: The 40th Day na mňa pôsobí ako keby nebola úplne dokončená, hrubé nedostatky v umelej inteligencii vám budú robiť vrásky a ani v ostatných smeroch hra nijako nevyniká. Mínusy neprekryje ani celkom slušná grafika a hru odporúčam len naozaj skalným fanúšikom a tým, čo hľadajú hru s podobným žánrom a zameraním odporúčam radšej zaobstarať si Killzone: Liberation.

grafika
možnosť upgradovať zbrane

zlá AI
málo možností
horšie ovládanie
60% 75%
ŽÁNER akcia
VÝROBCA EA
VYDAVATEĽ EA Czech
HRU NA RECENZOVANIE POSKYTLA SPOLOČNOSŤ

Zaujala vás táto hra?

Kúpte si ju na www.ProGamingShop.sk


 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk