Eye of Judgement Legends - RECENZIA PSP

 

Naučiť sa hrať Eye Of Judgement: Legends pre PSP je skutočne len krôčik od hry na hudobný nástroj. Má úžasnú taktickú hĺbku a a pre majstrovské zvládnutie vyžaduje trpezlivosť, vytrvalosť a zručnosť.

{gallery}/recenzie/Eye.of.Judgement.Legends.recenzia.PSP.Mortus/1/{/gallery}

Mechanizmu hrania je identický s PS3 verziou. Fanúšikovia PS3 originálu si ju určite vyskúšajú, už aj preto, aby si titul znova vychutnali a to kdekoľvek a kedykoľvek vďaka prenosnosti konzoly. Aj keď museli byť niektoré grafické efekty znížené, ide o bezchybný port a jediným rozdielom oproti veľkému bratovi je nepodporovanie kamery a hra bez reálnych kariet. Tie si miesto toho môžete zakúpiť cez Playstation Network, čo zvyšuje pohodlie hrania. Skalní fanúšikovia proti tomu budú asi namietať, ale ide o pochopiteľný krok pri snahe spraviť hru úplne prenosnou.

{gallery}/recenzie/Eye.of.Judgement.Legends.recenzia.PSP.Mortus/2/{/gallery}

Príbeh je skoro rovnako komplikovaný ako hranie, ale je dobre napísaný a ovplyvnený Tolkienom (Pán prsteňov, Hobbit). Jeho podstatou je, aby ste Vy „božské dieťa“ zachránili štyri rasy (oheň, voda, zem a les) pred falošným bohom Scionom. Aj keď preskočíte prestrihové scény, rozprávanie vás aj tak pravdepodobne prevedie príbehom a pochopíte súvislosti. Jeden proti celému svetu (kde som to len videl?).

Hra môže pre laika vyzerať jednoducho, ale nenechajte sa zmiasť. Deväť štvorcová plocha nie je ničím iným ako zložitým hracím poľom. K dispozícii je až 300 rozličných kariet, ale tie silnejšie je možné použiť až neskôr. Ako a kedy ich použijete má mimoriadny význam, pretože tresty a odmeny sa udeľujú podľa využitia nepriateľových slabín. Každá karta vám presne povie ako ju najlepšie využiť. Je na nej vyjadrená hodnota, sila, životy, smer v akom vie útočiť a naopak v akom sa vie brániť. Informácie pre úspech máte teda priamo pred sebou, ale začínajúci hráč nebude mať potuchy kde začať. Nikto z neba učený nespadol a pokiaľ budete mať dosť trpezlivosti, aj z vás sa nakoniec môže stať majster.

{gallery}/recenzie/Eye.of.Judgement.Legends.recenzia.PSP.Mortus/3/{/gallery}

Eye Of Judgement: Legends je veľmi podareným, ak nie identickým portom kvalitnej kartovej hry, ktorú ocenia ako fanúšikovia fantasy žánru tak aj bežný hráči, ktorí si chcú vyskúšať nový a nie tak bežný žáner.

príbeh
grafické spracovanie
taktickosť

 

náročnosť

 

75%
ŽÁNER kartová / stratégia
VÝROBCA SCEE
VYDAVATEĽ SCEE
HRU NA RECENZOVANIE POSKYTLA SPOLOČNOSŤ

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk