Modnation Racers - RECENZIA PSP

 

Verné kópie skutočných okruhov, prepracovaný a realistický fyzikálny model, superautá renomovaných značiek. To všetko v Modnation Racers neuvidíte.

Zato sa môžete tešiť na dlhé hodiny zábavy v bláznivom svete pretekov malých autíčok. Starším ročníkom stačí pre predstavu iba trocha zaspomínať na Wacky Wheels, ktoré ukrutne žmýkali výkon z 386tiek.

{gallery}/recenzie/Modnation.Racers.recenzia.PSP.Mortus/1/{/gallery}

Po veľkých úspechoch LittleBigPlanet si asi vývojári uvedomili, že ľudia milujú, keď si v hre môžu popustiť uzdu fantázie a vytvoriť si postavy a prostredie podľa svojich predstáv. A tak vznikla nový titul pre herné zariadenia spoločnosti Sony, ktorá konkuruje populárnej hre Mario Kart pre Nintendo. Nasadnite teda s vami vytvorenými postavičkami do vami vytvorených vozidielok a hor sa na vami vytvorené trate. Myslíte si, že slovo „vami“ bolo použité príliš často? Slohovo asi áno, no po prvom zapnutí hry zistíte, že to nie je až tak prehnané. Celé Modnation Racers totižto stojí na miere vašej fantázii a miere kreativity.

{gallery}/recenzie/Modnation.Racers.recenzia.PSP.Mortus/2/{/gallery}

Editor postáv má mnoho možností a je len na vás aká divočina z toho vznikne. Podobne ako Sackboy z LBP, aj tu majú postavy hlavu väčšiu ako telo. Aspoň sa vám budú ľahšie umiestňovať oči, ústa a kadečo iné. Dokonca každé oko môže byť iné a tak za pár okamihov bude vami stáť unikátny Frankenstein. Na tvorcov hry musela bezpochybne apelovať aj organizácia Ľudia proti rasizmu, pretože postavy žiaria všetkými farbami dúhy, takže nebuďte prekvapení ak na trati okolo vás prefrčí červený panáčik nasledovaný modrým. Meniť sa dá naozaj všetko. Každá záložka má ešte niekoľko ďalších podskupín. Postava bude naozaj taká, akú si ju predstavujete. Vozidlá sú ešte o krok ďalej, pretože na nich nemení iba doplnky ako sú nálepky, farby, či spojlery, ale aj ich samotný typ. Dostanete sa tak od “obyčajných“ motokár až po závodné tanky. Zvláštna kombinácia, no v Modnation Racer nejde o nič výnimočné. Vybláznite sa aj pri navrhovaní vlastných tratí. Podobne ako v LBP ju poskladáte podľa svojich predstáv a hneď si na nej môžete aj zajazdiť. Po prvotnom výbere prostredia (hory, púšť, prímorie, džungľa) sa otvára paleta možností úprav. Možnosti všetkých troch editorov je škoda vypisovať, treba si ich vyskúšať a na uspokojenie fantázie ich je dostatok. Ak ste so svojim výtvorom spokojný, nie je nič ľahšie, ako podeliť sa s ním so svetom. Ktovie, či práve ten váš nezaujme ľudí okolo sveta a dostane sa na popredné priečky rebríčkov popularity. Pokiaľ nemáte náladu tvoriť, stiahnite si naopak diela iných hráčov. Takýmto spôsobom hra netrpí nedostatkom tratí, alebo vozidiel.

{gallery}/recenzie/Modnation.Racers.recenzia.PSP.Mortus/3/{/gallery}

Na výber je tradične hra offline a online. Bez pripojenia si zajazdíte kariéru alebo rýchly závod s troma možnými typmi hry. V každom kole na vás čakajú rôzne výzvy, ktoré sa snažíte splniť (skončite aspoň štvrtý a driftujte aspoň 250 metrov). Za ich úspešné splnenie sa odomknú ďalšie veci pre editor. Aj bez nich sa dá však pokračovať. Akurát nebudete tak „cool“. Sily si zmeriate aj proti priateľom vďaka možnosti „Ad-hoc“. Nie je nič lepšie ako niekoho poraziť a pozerať sa mu do očí. Pozor však na prchkejšie povahy. Hrajte preto zásadne s menšími, slabšími a hlavne pomalšími kamarátmi. Pokiaľ ste vy tými menšími a slabšími, ale rýchlejšími hráčmi, vyskúšajte si radšej online hru. Pri výhre tak neriskujete letiacu konzolu okolo ucha. Pri dosahovaní prvého miesta vám veľkou mierou pomôžu rôzne power-upy rozmiestnené po trati. Uvidíte tak klasické rakety, blesky, sonický výbuch a turbo. Všetky tri až na turbo spôsobia v podstate to isté. Spomalia, či zastavia protivníka, zatiaľ čo turbo vám ich pomôže predbehnúť. Každá z nich má tri úrovne, ktoré sa zvyšujú po každom zobratí predmetu. Používať ich bohužiaľ budú aj pretekári okolo a tak neraz zažijete okamih, kedy do vás pár metrov pred cieľom naletí raketa a vy sa budete len smutne pozerať ako strácate víťazstvo. Vtedy je lepšie PSP hneď položiť a zájsť si niekam, kde nie je žiadne sklo a cenné predmety. Dôvod si viete domyslieť.

{gallery}/recenzie/Modnation.Racers.recenzia.PSP.Mortus/4/{/gallery}

Modnation Racer je milou závodnou hrou, ktorá vás pobaví svojou grafikou a nekonečnými možnosťami tvorby postáv, vozidiel a tratí aké sme zažili jedine pri LittleBigPlanet. Poskytuje príjemnú hru pre jedného hráča, no dôraz sa kládol hlavne na hru po sieti. Užijete si ju tak hlavne s kamarátmi, s ktorými sa môžete podeliť o svoje bláznivé výtvory. Až na niektoré frustrujúce okamihy, kvôli príliš silnými zbraniam, je Modnation Racers zábavným titulom pre všetky vekové kategórie.

{gallery}/recenzie/Modnation.Racers.recenzia.PSP.Mortus/5/{/gallery}

možnosti úprav
online hra
celkové spracovanie

 

zbrane

 

80%
ŽÁNER závodná
VÝROBCA SCEE
VYDAVATEĽ SCEE
HRU NA RECENZOVANIE POSKYTLA SPOLOČNOSŤ

Zaujala vás táto hra?

Kúpte si ju na www.ProGamingShop.sk

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk