• RECENZIA: Xiaomi 12T - Nech vlajky vejú

  • RECENZIA: Lost Judgment – akčný klenot konečne aj v PC

  • RECENZIA: Motorola Edge 30 Ultra - A není to málo, Antone Pavloviči?

  • RECENZIA: ASUS Zenfone 9 - Intermezzo z mobilného sveta

  • RECENZIA: DeepCool AK400 – kvalita za dostupnú cenu

  • RECENZIA: Sackboy: A Big Adventure – ďalšia známa plošinovka prichádza na PC

RECENZIA: Xiaomi 12T - Nech vlajky vejú

RECENZIA: Xiaomi 12T - Nech vlajky vejú

Je trocha vtipné vyťahovať pojem „vlajková loď“ práve v súvislosti s portfóliom mobilných telefónov od spoločnosti Xiaomi, keďže tento známy čínsky výrobca dokáže za rok na trh vychrliť obrovské množstvo zariadení a pre zákazníka je často problémom sa vôbec zorientovať v jeho skratkách. Tak či onak, aktuálne prichádzajúci model Xiaomi 12T je označovaný za vlajkovú loď, ktorá sa plaví v cenových vodách strednej triedy a práve tento telefón sa pred viac než mesiacom dostal aj do našej redakcie. Už od prvého dňa testovania ma zaujímala kvalita akejsi alternatívy voči základnému radu 12 a 12S Ultra, ktoré sú cenovo, pochopiteľne, vo vyšších sférach.

RECENZIA: Lost Judgment – akčný klenot konečne aj v PC

RECENZIA: Lost Judgment – akčný klenot konečne aj v PC

Lost Judgment je vynikajúca akčná hra, ktorú by si nemal nechať ujsť nikto, kto má rád videohry a staré hongkongské kung-fu filmy. Aj napriek tomu, že sa v nej do detailov rozoberá jeden z najväčších spoločenských problémov súčasného Japonska – šikana v stredných školách – je to krásna hra s množstvom dojemných scén, v ktorej hlavnú rolu zohráva úprimné srdce. Tak ako aj prvý diel s názvom Judgment, ktorý sa zaoberal zvyšujúcim sa počtom Japoncov trpiacich demenciou, rovnako aj tento druhý reflektuje skutočný život a skutočné ľudské hodnoty, samozrejme, svojským štýlom. Je to v podstate rarita, jeden z mála akčných titulov, ktorého tvorcovia sa neboja ukázať city hlavných postáv, ich strach, slzy a znechutenie zo sveta, v ktorom sa ocitli. Týmto mi pripomína majstrovské dielo Metal Gear Solid, ktoré vyšlo ešte v roku 1999 na prvom PlayStation.

RECENZIA: Motorola Edge 30 Ultra - A není to málo, Antone Pavloviči?

RECENZIA: Motorola Edge 30 Ultra - A není to málo, Antone Pavloviči?

Na trh s mobilnými telefónmi by sme mohli aktuálne nahliadať z rôznych uhlov pohľadu. Každopádne, to slovíčko, ktoré by prevládalo v sumári väčšiny z nás, by dozaista charakterizovalo pocit stagnácie ako takej. Súčasné technológie jednoducho narážajú na svoje limity a spoločnosti snažiace sa do tohto segmentu priniesť aspoň trocha revolúcie musia často siahať po neočakávaných nápadoch. Máme tu pomaly ale isto udomácnené telefóny so skladacím displejom naznačujúce akú takú budúcnosť, avšak nejaký výraznejší pokrok je stále v nedohľadne, a preto to zopár firiem skúša tam, kde to možno ani nie je potrebné. Žiarivým príkladom je spoločnosť Motorola patriaca už roky pod Lenovo; tá sa do svojej najnovšej vlajkovej lode rozhodla integrovať jeden historický medzník – primárny fotoaparát s rozlíšením 200 Mpx!

RECENZIA: ASUS Zenfone 9 - Intermezzo z mobilného sveta

RECENZIA: ASUS Zenfone 9 - Intermezzo z mobilného sveta

Trendy výrazného zoštíhľovania šasi mobilných telefónov išli posledné roky ruka v ruke so zväčšovaním displejov, a tak sa v jeden moment stalo štandardom, držať si pri uchu onú pomyselnú dosku na krájanie slaniny a tváriť sa ako ten najspokojnejší človek na tejto pobláznenej planéte. Nie všetky spoločnosti sa však rozhodli držať akýchsi hardvérových trendov a špeciálne ASUS v tomto ohľade túžil poskytnúť svojim zákazníkom medzičlánok zo sveta moderných telefónov. Spoločnosť ASUS je vo svete notebookov dominantným inovátorom a tento status si chce logicky preniesť aj do segmentu prenosných komunikačných zariadení. Žiarivým príkladom je nedávno vydaná deviatka v rade Zenfone. Tá je v mojich očiach jasné intermezzo vo svete naklonovaných mobilov, v ktorom sa každé zariadenie na seba až príliš prehnane podobá.

RECENZIA: DeepCool AK400 – kvalita za dostupnú cenu

RECENZIA: DeepCool AK400 – kvalita za dostupnú cenu

Spoločnosť DeepCool, ktorá bola založená v roku 1996, je pomerne veľkým výrobcom počítačových komponentov. Ako vyplýva už z názvu, orientuje sa najmä na produkty, ktoré sú určené na chladenie komponentov – ide o chladiče, ventilátory, skrine a iné. Ich prepracované dizajny získavajú stále viac na popularite a DeepCool AK400 chce tento trend raziť v triede chladičov pre procesory. Podarí sa mu to v nabitej konkurencii?

RECENZIA: Sackboy: A Big Adventure – ďalšia známa plošinovka prichádza na PC

RECENZIA: Sackboy: A Big Adventure – ďalšia známa plošinovka prichádza na PC

Exkluzívne hry z PlayStation sa pomaly, ale isto dostávajú aj na PC. Veď povedzme si úprimne, zarobiť sa dá aj na tejto platforme, tak prečo sa na ňu nepresunúť? A keďže už na počítačoch máme tituly ako God of War, prečo tam nevydať aj ďalšie hry – napríklad skákačku Sackboy z roku 2020? Čo myslíte, funguje tento koncept aj pri menej známych hrách?

RECENZIA: CoolerMaster CH331 - Zaujímavé jednoduché herné slúchadlá

RECENZIA: CoolerMaster CH331 - Zaujímavé jednoduché herné slúchadlá

Spoločnosť CoolerMaster sa venuje výrobe hardvéru a čoraz viac o sebe dáva vedieť aj vo svete počítačových doplnkov a periférií, kde si trpezlivo buduje rozsiahlu základňu priaznivcov a stálych zákazníkov. Z periférií u nich nájdeme množstvo produktov, ktoré sa cenovo pohybujú v rôznych hladinách – od lacnejších k drahším a prepracovanejším. Ak by bola reč o slúchadlách spomínanej značky, tam ponúka naozaj veľa produktov, ktoré by sa vám mohli zapáčiť. V tejto recenzii sa pozrieme na slúchadlá CH331, ktoré sa cenou pohybujú skôr nižšie. Čo všetko v sebe skrývajú?

RECENZIA: Genesis Nitro 710 - Taký očakávaný štandard

RECENZIA: Genesis Nitro 710 - Taký očakávaný štandard

Herné stoličky. Pojem, ktorý je dnes veľmi často zneužívaný a prostredníctvom ktorého poskytujú mnohí výrobcovia štandardných kancelárskych stoličiek niečo „marketingové“. Veď je to celkom jednoduché. Stačí ponúknuť agresívny tvar, trepnúť na vrch stoličky logo, zvoliť správne farby, v prípade tých drahších aj nejaký RGB pásik, a môžete sa hrdiť novou „hráčskou“ stoličkou. Kašľať na pohodlie pri sedení, hlavné je, aby dobre vyzerala.

RECENZIA: Natec Trevi 20000 mAh - Masívna výdrž bez zbytočností

RECENZIA: Natec Trevi 20000 mAh - Masívna výdrž bez zbytočností

Menšie, tenšie, ľahšie a pritom stále výkonnejšie. To je trend, ktorým sa pri mobilných zariadeniach uberá väčšina výrobcov. S týmto trendom však ide, vďaka absencii inovácií na poli batérií, ruka v ruke nižšia výdrž. Náročnejší používatelia „špičkových” vlajkových lodí posledných rokov nedokážu prežiť takmer celý deň bez nutnosti dobíjať svoje zariadenie, nedajbože udržať ho pri živote, pokiaľ sa ocitnú na miestach bez možnosti zapojiť nabíjačku. Preto trh s externými nabíjačkami, tiež známymi pod menom powerbanky, stále prekvitá.

RECENZIA: Genesis Radon 800 - Poslúžia, no neočaria

RECENZIA: Genesis Radon 800 - Poslúžia, no neočaria

Verná reprodukcia zvukov nie je dôležitá iba v bežnom živote, či už ide o počúvanie hudby, alebo pozeranie filmov a videí. Každý herný nadšenec vie, že v mnohých hrách dokáže dobrý zvuk zlepšiť herný zážitok a v niektorých súťažných herných tituloch je dokonca kvalitný zvuk otázkou života a smrti. Pravdou je, že nie každý si môže nechať hučať herné tituly z veľkých reproduktorov, inak by ho neveľmi znášalo okolie. Aj preto majú herné slúchadlá svoje miesto na trhu.

RECENZIA: Pentiment klame telom a neprináša všetko z toho, čo sľubuje

RECENZIA: Pentiment klame telom a neprináša všetko z toho, čo sľubuje

Obsidian Entertainment je už dlhé roky stálicou na hernom poli. Na troskách Black Isle Studios vznikla nová herná entita, ktorá sa rovnako ako už spomenuté zaniknuté štúdio zameriavala predovšetkým na RPG žáner. Toť bola ich aj prvotina Star Wars: Knights of the Old Republic II – Sith Lords, po ktorej nasledovali kúsky ako Neverwinter Nights 2, Fallout: New Vegas, séria Pillars of Eternity či The Outer Worlds. Obsidian je ale známy aj niekoľkými, povedzme experimentálnymi hrami, ktoré sa vymykajú jeho tradičnému portfóliu. Spomeňte si napríklad na akčné multiplayerovky Armored Warfare a Grounded. V súčasnosti, keď štúdio pracuje na vysoko očakávaných RPG tituloch Avowed a The Outer Worlds 2, sa rozhodlo pre ďalší experiment v podaní vizuálnej novely Pentiment.

RECENZIA: Audictus Champion Pro - Bezdrôtové, vkusné, no nie pre náročnejších

RECENZIA: Audictus Champion Pro - Bezdrôtové, vkusné, no nie pre náročnejších

Asi so mnou bude súhlasiť veľká časť čitateľov, keď poviem, že bez zvuku to nie je ono. Či už ide o cestu do školy či do práce, jazdu za volantom alebo na sedadle pasažiera, prípadne oddych doma pri hraní, pozeraní filmov a počúvaní hudby. Zvuky sprostredkované kvalitnými reproduktormi alebo slúchadlami dokážu zlepšiť náladu, navodiť atmosféru a jednoducho robia život lepším. Pokiaľ sa neradi nechávate zväzovať káblami a preferujete slúchadlá zakrývajúce celé uši, určite vás zaujme tento text, ktorý sa venuje produktu s názvom Audictus Champion Pro.

RECENZIA: MAG Z790 Tomahawk WiFi DDR4 - Všetko, po čom môžu hráči túžiť

RECENZIA: MAG Z790 Tomahawk WiFi DDR4 - Všetko, po čom môžu hráči túžiť

Neprešiel ani rok a Intel je späť s novou nádielkou procesorov. Zlé jazyky (a sčasti aj ja) ešte pred časom hovorili, že nový systém P a E jadier nedokáže konkurovať Ryzen procesorom, no s poslednou generáciou sa ukazuje, že v Inteli ešte dobu úplne nezaspali a dokážu vďaka inovácii ponúknuť naozaj úctyhodný výkon. Nové procesory však, samozrejme, tradične znamenajú aj nové čipsety a tým pádom matičné dosky. Bolo by naozaj veľkým prekvapením, keby spoločnosť MSI nepriniesla nové modely, najmä tie z obľúbenej modelového radu Tomahawk, preto som sa hneď po príchode kúska s názvom MSI MAG Z790 Tomahawk WiFi DDR4 pustil do testovania.

RECENZIA: Natec Oriole - Chladivé objatie

RECENZIA: Natec Oriole - Chladivé objatie

Podložka pod notebook môže zohrávať viacero úloh od tej najjednoduchšej, ktorou je možné vyvýšenie zariadenia, cez zmenu jeho sklonu až po dodatočné chladenie. A v neposlednom rade môže dobrá podložka aj dobre vyzerať. Pracovať s notebookom alebo sa na ňom hrať môže byť pri dlhšom používaní mierny problém. Nie každému sa predsa chce krčiť nad menšou obrazovkou, ktorá sa, navyše, pod kapotou prehrieva.

RECENZIA: Judgment – recenzia výbornej PC verzie

RECENZIA: Judgment – recenzia výbornej PC verzie

Jagami je bývalý právnik, ktorého zožiera ťarcha minulosti. Pred pár rokmi počas súdneho pojednávania presvedčil svojimi argumentami súd o nevine jeho z vraždy obvineného klienta, ktorý následne krátko po prepustení zavraždil svoju priateľku a podpálil dom. Mladá nevinná žena s láskavým srdcom zomrela beštiálnou smrťou, pretože bol Jagami vo svojej práci nadpriemerne dobrý a prokurátora argumentami doslova zotrel. Jedno je ale byť dobrý vo svojej práci a druhé veriť svojmu klientovi. Nie, Jagami si nemyslel, že je nevinný. On len urobil svoju prácu tak dobre, ako sa len dalo. To je práca právnika – neskúmať pravdu, vyhrať súd.

RECENZIA: ViewSonic VP2768A-4K - A zase tá cenovka

RECENZIA: ViewSonic VP2768A-4K - A zase tá cenovka

Vo svetle prebiehajúcej energetickej krízy, ktorej reálne dopady pocítime až v roku 2023, je dnes pri nákupe elektroniky o to väčší tlak na celkovú spotrebu elektrickej energie spojenej s tým či oným hardvérom. Existujú pochopiteľne konzumenti, čo na tie nálepky v rohoch televízorov a monitorov pozerali vždy, avšak som presvedčený o tom, že pre väčšinu bežných spotrebiteľov to bolo viac-menej nepodstatné. Asi by som si už mal zvyknúť na fakt, že posledné roky s nami udalosti vo svete cvičia tak intenzívne, až mám chuť hodiť uterák do ringu a zakričať z plných pľúc o pomoc. Život však pokračuje nemilosrdne ďalej a bude pokračovať aj v momente, kedy vám poštárka hodí do schránky faktúru za prúd a vám nezostane nič iné, len ju uhradiť. To už sa však dostávame zase trochu mimo témy, i keď nie úplne. Nasledujúce riadky sa totižto budú logicky týkať ďalšieho testu a tentokrát si povieme viac o pracovnom monitore spoločnosti ViewSonic, ktorý v zmysle energetických tabuliek síce skončil v červených číslach, to však automaticky nemusí hneď znamenať katastrofu. Prečo to tak je? Čítajte ďalej.

RECENZIA: Nokia X30 5G - Návrat do prémiových vôd

RECENZIA: Nokia X30 5G - Návrat do prémiových vôd

Značku Nokia ja osobne vnímam v dvoch rovinách. Tá prvá sa opiera o moje spomienky z čias, kedy som ešte ako decko využíval vôbec svoj prvý mobilný telefón a práve ranné volanie so svetom mi umožnila fínska nadnárodná spoločnosť, pôvodne založená ešte v roku 1865, toho času ako firma zaoberajúca sa výrobou papiera. Druhá rovina existencie tejto značky je už menej lichotivá pre ňu samotnú, keďže kedysi najslávnejší a najväčší výrobca mobilných telefónov zaryto trval na podpore operačného systému Symbian a úplne ignoroval nastupujúci a modernejší operačný systém Android. Práve toto strategicky zlé rozhodnutie zosadilo niekdajšieho kráľa z jeho trónu a nasledovala postupná degradácia až takmer úplné vymiznutie z trhu. V roku 2016 sa však Nokia naplno vrátila do sveta výroby mobilných telefónov a to vďaka licenčnej dohode s firmou HMD Global. Vďaka tomu máme dnes stále možnosť nazrieť do ich históriou podporeného portfólia prelomových patentov. Na jednej strane sa Nokia stále drží v akejsi retro sfére a prináša klasické tlačidlové telefóny, určené skôr pre staršiu nenáročnú časť populácie, ale súčasne skúša preraziť aj v prémiových vodách. Jedným dychom však musím dodať, že je to skúšanie pomerne kostrbaté a žiarivým príkladom je komerčný neúspech inak kvalitného zariadenia Nokia 9 PureView. HMD Global to však skúša ďalej, preto si dnes máme možnosť zhodnotiť vôbec najnovší prírastok do sekcie strednej triedy, ktorý dostal názov X30 5G.

RECENZIA: Huawei Mate 50 Pro - Návrat kráľa

RECENZIA: Huawei Mate 50 Pro - Návrat kráľa

Spoločnosť Huawei sa po dvojročnej pauze rozhodla opäť oprášiť modelový rad Mate a výsledkom je aktuálne vydaný Mate 50 Pro, reprezentujúci akúsi špičku a vrchol mobilných telefónov od predmetného výrobcu. Za známym pojmom „vlajková loď“ si tentokrát však môžete predstaviť nielen bohatú výbavu zariadenia samotného, ale súčasne aj cenovku, ktorá sa rozhodne nedrží v podpalubí. Asi sa sotva dá hovoriť o ideálnom pomere medzi cenou a výkonom, každopádne, aktuálne sa nachádzate v úvode recenzie na tento mobil a ešte než vôbec prejdem do sekcie finálneho verdiktu, čaká nás si rozobrať jednotlivé kvality samotného zariadenia.

Ďalšie články...

  • 1
  • 2
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk