• RECENZIA: Philips OneBlade Pro - Prosím ťa, nechcel by si sa už oholiť?

  • RECENZIA: Kingston Workflow Station - Rýchlejší než smrť

  • RECENZIA: Cooler Master MasterAir Stealth 612 - Vysoký výkon, vysoká… cena

  • RECENZIA: Motorola g100 a jej desktopové využitie - PC vo vrecku

  • RECENZIA: MLB The Show 21 - postav sa na métu a odpáľ tu loptičku!

  • RECENZIA: Motorola g100 - Výkon, výkon a ešte raz výkon

RECENZIA: Philips OneBlade Pro - Prosím ťa, nechcel by si sa už oholiť?

RECENZIA: Philips OneBlade Pro - Prosím ťa, nechcel by si sa už oholiť?

„Mám jeden sen“ zaznelo v roku 1963 z úst amerického aktivistu za občianske práva Martina Luthera Kinga juniora a rovnakú vetu chcem teraz použiť aj ja. Mám preto naozaj jeden sen, sen, v ktorom stojím pred zrkadlom a zatiaľ čo sa v jeho hornej časti leskne logo spoločnosti Tesla ako odraz, ktorý do kúpeľne doputoval priamo z prívesku na chodbe zavesených kľúčov od auta, v tej druhej si všetok priestor uzurpovala moja brutálne zarastená tvár. Už roky naozaj túžim po pravej a dokonalej brade, s akou by ste mohli v zime páčiť bezpečnostné dvere alebo robiť exkluzívny cosplay na Kratosa. V tomto sne však voči realite figuruje hneď niekoľko významných komplikácií, z ktorých jedna je moja vlastná a samozrejme milovaná manželka, ktorá ma pri každom pokuse nechať to rásť tzv. husto a poriadne označí za odporného bezdomovca a druhá spadá do, v tomto smere slabšej, genetickej výbavy môjho tela. Existujú totižto jedinci, ktorým stačí odcestovať na exotickú dovolenku s minimálnou briadkou a po trojtýždennom popíjaní kokosovej vody za päť eur a škrabaní sa na zadku pricestujú nazad zarastení ako Amundsen (nórsky polárny bádateľ a nie fľaška vodky). Hold, niekomu je dané a inému nie, a preto tu teraz pred vami smutne stojím, zatiaľ čo sa mi v ruke potí najnovšia verzia kompaktného holiaceho strojčeka od firmy Philips a plánujem si zase raz oholiť ten sen rovno z tváre. V tomto prípade mám však pod tou vrstvou nesystematicky rastúcich hrdzavých fúzov aspoň jemný úsmev, keďže samotným aktom zabijem dve muchy naraz. Moja manželka sa nebude báť bezdomovca, ktorý sa jej vkráda do súkromia a ja vám budem môcť priniesť ďalší zo svojich erudovaných článkov na spotrebnú elektroniku. Ak je tam niekde medzi vami muž, ktorý má rovnaký sen ako ja, verím, že mu teraz, po sotva dokonalo vyrysovanej a okolím odsudzovanej brade, stečie aspoň malá slzička.

RECENZIA: Kingston Workflow Station - Rýchlejší než smrť

RECENZIA: Kingston Workflow Station - Rýchlejší než smrť

Vznik pojmu „pamäťová karta“ sa z pohľadu akejsi histórie počítačového hardvéru datuje do poriadne divokých deväťdesiatych rokov. Vtedy išlo o nesmelé, ale napriek tomu všetkému nesmierne dôležité malé kroky, vďaka ktorým sa dnes trh priam topí v cenovo dostupných a koncepčne rôznorodých pamäťových médiách. Od archaického PCMCIA až po dnešné masovo rozšírené štandardy ako SD – viac než dvadsať rokov snahy veľkých, ale aj menších výrobcov presadiť sa na trhu a doviesť práve ten svoj nápad, resp. víziu do čo najúspešnejšej komerčnej formy. Ako sa však vraví, všetko má svoj začiatok a nevyhnutný koniec, a tak, ako sme si ešte pred pár rokmi ani nevedeli predstaviť existenciu zdieľania dát medzi rôznymi prístrojmi bez nejakej tej pamäťovej karty, dnes už pomaly, ale isto prechádzame na Cloud. Mať všetky dáta uložené krátko po tom, ako sme ich získali, a nemusieť sa vlastne starať ani len o ich zálohu, to je lákavé už samo o sebe. Ja sám pomerne dlhý čas preferujem práve tento spôsob digitálnej archivácie a presunu všetkého od fotografií rodiny cez snímky testovaných produktov až po obrovské videosúbory s rôznym zameraním. Trh ako taký však stále nechce pamäťové médiá úplne odrezať, za čo z veľkej časti môžu nároky na internetový prenos dát a s nimi spojenú rýchlosť presúvania veľkých súborov, ako aj profesie, kde sa pamäťové karty vyvažujú zlatom. Primárne pre nich bola aktuálne vytvorená zaujímavá pomôcka od spoločnosti Kingston, špeciálna dokovacia stanica s prívlastkom Workflow, ktorá pojem okolo rýchlosti prenosu posúva priam do roviny ako zo Star Treku. Chcete vedieť viac?

RECENZIA: Cooler Master MasterAir Stealth 612 - Vysoký výkon, vysoká… cena

RECENZIA: Cooler Master MasterAir Stealth 612 - Vysoký výkon, vysoká… cena

Majstri chladenia z Cooler Master majú v ponuke obrovské množstvo chladičov aj iných počítačových komponentov, ktoré má v obľube veľa hráčov. Od overených chladičov schopných postarať sa aj o niečo výkonnejšie procesory bez toho, aby urobili dieru do rozpočtu, až po monštruózne vzdušné a vodné chladiče, ktoré zvládnu aj tie najextrémnejšie kúsky. Novinka s menom Cooler Master MasterAir Stealth 612 ARGB by sa dala zaradiť skôr do tej druhej kategórie, čomu nasvedčuje už jej cenovka, no ako si poradila v testoch a ako jednoduché je s týmto chladičom pracovať?

RECENZIA: Motorola g100 a jej desktopové využitie - PC vo vrecku

RECENZIA: Motorola g100 a jej desktopové využitie - PC vo vrecku

Spoločnosť Motorola je dozaista jednou z tých najaktívnejších v zmysle inovácií vlastných technológií a výrobkov, čo máme možnosť sledovať primárne na ich, u nás nesmierne populárnych, mobilných telefónoch. Uvedená americká nadnárodná značka s bohatou históriou sa len nedávno pochválila ďalším radom telefónov zo série Moto G a v prípade modelu g100 priniesla jasný prepis historických tabuliek. Tento inak navonok štandardne vyzerajúci mobil je totižto poháňaný osemjadrovým procesorom Qualcomm Snapdragon 870, čo v spojení s podporou siete 5G prináša pre značku Motorola doteraz nevídané možnosti. Tou najzásadnejšou sa dozaista stáva špeciálny desktopový režim, o ktorom si povieme viac v nasledujúcom texte.

RECENZIA: Motorola g100 - Výkon, výkon a ešte raz výkon

RECENZIA: Motorola g100 - Výkon, výkon a ešte raz výkon

Americká nadnárodná spoločnosť Motorola pokračuje v nastúpenom trende chrlenia koncepčne zaujímavých produktov smerom k hladným peňaženkám vás, záujemcov, o nový mobilný telefón. Za posledné roky, a to si už začínam všímať aj ja sám, sa ich portfólio výrobkov z takzvanej strednej triedy začína kvalitou výrazne približovať takzvaným prémiovým lodiam, či už vlastným alebo konkurenčným, čo je pochopiteľne ten správny signál smerom k vám, konzumentom. Na potvrdenie mojich vlastných slov tu máme miesto sľubov dôkaz, ktorý perfektne predstavuje nedávno vydaná Motorola g100. Jej výrazné prednosti spočívajú v nesmiernom výkone, v zmysle histórie telefónov s logom, ktoré mi vždy pripomínalo pohľad na podprsenku Madonny z vrchu, a rovnako tak krásnom dizajne, ale ako už asi tušíte, tých vysokých kariet má tento mobil v rukáve ešte o niečo viac.

RECENZIA: Aorus GeForce RTX 3060 Elite 12G - Hoci je ešte iba mláďa, tento orol toho zvládne požehnane

RECENZIA: Aorus GeForce RTX 3060 Elite 12G - Hoci je ešte iba mláďa, tento orol toho zvládne požehnane

Odpútajme sa teraz od hlavnej myšlienky, ktorá sužuje všetkých potenciálnych záujemcov o nové grafické karty. Zabudnime zatiaľ na vysoké ceny grafických kariet, za ktoré vďačíme „scalperom“, resp. ich úplnú absenciu v obchodoch z dôvodu ťažiarov kryptomien. Odhliadnime od toho množstva „ale“, ktoré nové grafické karty sprevádza, a tešme sa. Je tu nový model RTX 3xxx, ktorý mal byť pre ťažiarov nezaujímavý a ktorý by sa už konečne mal dostať aj do rúk obyčajných hráčov. Trikrát hurá. Mal by byť nezaujímavý... Mal by sa dostať… Ach jaj.

RECENZIA: Genesis Helium 300BT

RECENZIA: Genesis Helium 300BT

V živote mladého človeka nastane nespočet dôležitých chvíľ. Chvíľ, ktoré sú zásadné, ktoré ho formujú a ktoré častokrát navždy ovplyvnia jeho ďalšie smerovanie či budúcnosť. Výber nových reproduktorov k takýmto chvíľam, samozrejme, nepatrí, ale to neznamená, že by ste mu nemali venovať náležitú pozornosť a nakoniec si nevybrať to najlepšie, čo môžete.

RECENZIA: OMEN Spacer Wireless TKL - Monolit je to správne slovo

RECENZIA: OMEN Spacer Wireless TKL - Monolit je to správne slovo

V poslednej dobe sa trendu zmenšovania nedokáže vyhnúť už ani sekcia herných klávesníc, s čím sa logicky spájajú výrazy ako TKL (Tenkeyless) bližšie špecifikované percentuálnym vyjadrením osekania jednotlivých kláves. Na scéne máme v súčasnosti nesmierne pestrú ponuku rozmerovo rozličného hardvéru, čo v prípade spomínaného prístroja určeného na hranie a písanie súčasne prináša rozostup od štyridsiatich percent až po klasické stopercentné. Možno by ste sa divili, koľko je medzi danou mierkou rôznych medzizastávok a čo všetko jednotliví výrobcovia skúšajú vymyslieť, len aby sa odlíšili od konkurencie a priniesli niečo nové. My si v nasledujúcom texte spoločne zhodnotíme TKL klávesnicu z radu OMEN od Hewlett-Packard, ktorá by sa v percentuálnej definícii dala zaradiť na úroveň čísla osemdesiat.

RECENZIA: ZenBook Duo UX482EA-HY037T - Duálna osobnosť

RECENZIA: ZenBook Duo UX482EA-HY037T - Duálna osobnosť

Prenosné a plne kompaktné počítače sú v aktuálnej neľahkej dobe stále vyhľadávaným a žiadaným artiklom. Celosvetová situácia nepraje voľnému cestovaniu bez zadania vážnych dôvodov (výhovorka ohľadom zapnutej žehličky v hotelovej izbe na nepadne na úrodnú pôdu, ani keď si na seba hodíte kožuch z ondatry a do ruky strčíte tenisovú raketu). Na druhej strane, pobyt v našej krásnej prírode je rovnako tak cenný ako vyloženie nôh na pracovný stôl v korporačnej kancelárii. Drvivú väčšinu ľudí teraz živí práca mimo bežného dosahu firemných klieští imperializmu, a preto ide segment výkonných, ale cez to všetko skladných notebookov na odbyt lepšie, než konopné laná v turistickom stánku pri lese Aokigahara. Žiarivým príkladom je aj neutíchajúca snaha spoločnosti ASUS vylepšovať svoje najpredávanejšie modely laptopov, kam dozaista spadá aj rad ZenBook Duo. Už len z čisto laického pohľadu je podľa PR materiálov práve aktuálny model UX482 v čerstvej konfigurácii priam hviezdnou pozvánkou do sveta techniky. Dokáže vás podržať počas pracovného procesu , no aj pri každej voľnej chvíľke vďaka sérii zaujímavých a užitočných funkcií. V nasledujúcom texte si spoločne rozoberieme významný posun od minulej Pro verzie a rovnako neopomenieme zhrnúť všetky podstatné piliere osobnosti, aké tento „oku lahodiaci“ hardvér dokážu pretlačiť aj cez argument týkajúci sa cenovej relácie.

RECENZIA: HyperX Alloy Origins 60 - Kompaktná klávesnica pre hráčov

RECENZIA: HyperX Alloy Origins 60 - Kompaktná klávesnica pre hráčov

HyperX produkty pravdepodobne väčšina z vás pozná a netreba ich veľmi predstavovať. Ide o jedného z najväčších výrobcov na trhu herných počítačových periférií a komponentov, ktoré sa vyznačujú vysokým výkonom a zárukou kvality. Dnes sa pozrieme na jeden z obrovského množstva produktov, ktoré ponúkajú, teda na ich novú hernú klávesnicu. Alloy Origins 60 zaujme najmä svojou veľkosťou, ktorou sa zaraďuje k ich najmenším klávesniciam a zároveň poteší každého, kto si chce na stole ušetriť miesto.

RECENZIA: HyperX Cloud II Wireless - Takmer dokonalé slúchadlá tentokrát v bezdrôtovom prevedení

RECENZIA: HyperX Cloud II Wireless - Takmer dokonalé slúchadlá tentokrát v bezdrôtovom prevedení

Spoločnosť HyperX, ktorej materskou spoločnosťou je gigant na trhu počítačových komponentov Kingston, už roky vyrába herné periférie, doplnky a komponenty, ktoré doslova hýbu svetom počítačov. Ide tak o popredného výrobcu, ktorého produkty sú takmer vždy zárukou kvality. Ich asi najikonickejším kúskom sú herné slúchadlá modelovej rady Cloud, ktoré si vydobyli pevné miesto na poli hlavne svojím ikonickým spracovaním a rozsiahlym využitím v e-športoch. V dnešnej recenzii sa pozrieme na model Cloud II Wireless.

RECENZIA: Motorola Moto G30 - Slušná nižšia stredná trieda

RECENZIA: Motorola Moto G30 - Slušná nižšia stredná trieda

Spoločnosť Motorola, patriaca spoločnosti Lenovo, sa už dlhšie venuje výrobe mobilných telefónov. V ich portfóliu nájdete prevažne ponuky nižšej a strednej triedy, v ktorej sa radia medzi veľkých hráčov na trhu. Svoj výber však neustále rozširujú o nové zariadenia s najmodernejšími funkciami a výborným pomerom ceny a kvality. V dnešnej recenzii sa pozrieme na mobilný telefón označenia moto G30, ktorý na slovenský trh zavítal len nedávno, teda vo februári tohto roku.

RECENZIA: Genesis Nitro 890 - Čačky a mačky sú preč, ostalo to podstatné

RECENZIA: Genesis Nitro 890 - Čačky a mačky sú preč, ostalo to podstatné

Spomínate na dobu, kedy sa so slovíčkami ako „videohry“ a „hranie sa“ spájalo len máločo navyše? Dnes je gaming kultúra priam preplnená separátnymi cestičkami, ktoré sú vydláždené spotrebným materiálom všetkého možného aj nemožného druhu. Rozprávame sa tu o obrovskom výbuchu fúzií s potravinárskym biznisom, liečivami a podpornými látkami, čomu v rovnako silnej miere kraľuje aj nábytkárske odvetvie. Sotva si už spomínam na dobu, keď som sa ja sám profiloval ako rýdzo herný redaktor a publicista, v každom prípade však ten, čo sa nedokáže prispôsobiť danej dobe, nemá šancu sa udržať v povedomí a nech už má v sebe akýkoľvek zápal pre danú vec a chuť tvoriť, ostane vo finále prevalcovaný mohutným kolesom plným trendových požiadaviek. Preto tu dnes pred vami sedím (doslova), svojsky pokorný ako vždy, avšak opierajúc svoje pozadie o kreslo určené primárne na interaktívnu zábavu. Herné stoličky, rovnako tak ako desiatky iných podružných sekcií z hráčskeho odvetvia, sú dnes už bežnou praxou, preto aj môj zadok už mal tú šancu takpovediac ochutnať z mnohých studní poznania. Na logo u nás nesmierne známej a stále viac a viac populárnejšej spoločnosti Genesis som sa v súvislosti s recenziou úplne novej hernej stoličky Nitro 890 symbolicky posadil už druhýkrát po sebe a tak vám v texte nižšie budem vedieť ponúknuť aj akúsi retrospektívnu sondu do kvality vývoja spred troch rokov a súčasne aj dnes.

RECENZIA: ROG Zephyrus G14 (GA401QM) - Stará známa štrnástka

RECENZIA: ROG Zephyrus G14 (GA401QM) - Stará známa štrnástka

Štrnásťpalcové herné notebooky sú rozhodne trendom súčasnosti, avšak na scéne je len pár vyložene atraktívnych modelov, pri ktorých sa oplatí uvažovať o prípadnej investícii. Sekcia republiky pre hráčov, ktorú poznáte pod skratkou ROG, sa v tejto súvislosti mne už neraz postarala o stretnutie s akýmsi starým dobrým kamarátom, o ktorého sa môžete bez problémov oprieť, nech už vaše srdce piští po hraní hier alebo príležitostnej kancelárskej práci. V nasledujúcom texte sa preto spoločne porozprávame o rade Zephyrus, kde dominantou nie je len poriadne odolné šasi, ale aj slušný výkon pulzujúci cez okienko tej pomyselnej strojovne a v neposlednom rade voči konkurencii priam netradičná výdrž batérie. Verím, že som vás už týmto krátkym úvodom poriadne navnadil, nebudeme to preto ďalej zdržiavať a ideme si jedným prstom otvoriť veko od kompaktného laptopu ROG Zephyrus G14.

RECENZIA: Fractal Design Ion Gold 850W - Zlaté komponenty v čiernom kabáte

RECENZIA: Fractal Design Ion Gold 850W - Zlaté komponenty v čiernom kabáte

Pri skladaní výkonných, najmä herných počítačov, sú dvoma najväčšími hviezdami procesor a grafická karta. Niektorí ľudia si dajú záležať ešte aj pri výbere kvalitnej matičnej dosky, štýlovej skrinky či rýchlych RAM-kách a úložisku. Avšak bez jedného počítačového komponentu, ktorý ľudia často opomínajú, by nefungoval ani ten najmenej výkonný stroj. Na mysli mám, samozrejme, počítačový zdroj, ktorý je známy tiež pod skratkou PSU (Power Supply Unit). Áno, zdroje sú málokedy „sexy“ a efektné, hoci aj v tomto smere sa v posledných rokoch udiali veľké zmeny, no správny výber zdroja môže hráčom aj nehráčom z dlhodobého hľadiska ušetriť kopu peňazí a najmä starostí. Zdrojov od spoločnosti Fractal Design nám redakciou prešlo už viacero – od cenovo dostupných kúskov z modelových radov Edison a Integra cez kompaktné Ion SFX až po nadmieru kvalitný model Ion+ 760P, ktorý ponúka vysoké hodnotenie. Fractal Design však teraz prichádza s novým prírastkom medzi Ion modelmi, a to s kúskami ponúkajúcimi 80PLUS Gold hodnotenie a výkonové stupne 550, 650, 750 a 850 wattov. K nám sa na testy dostal ten najvýkonnejší kúsok s avizovaným výkonom až 850W. My sme sa mu na zúbok pozreli nielen v bežnom výkonnejšom počítači, ale jeho parametre sme preskúmali aj pomocou pár špeciálnych nástrojov.

RECENZIA: Aorus Z590 Pro AX - Skvelá doska určená pre…?

RECENZIA: Aorus Z590 Pro AX - Skvelá doska určená pre…?

Minulý rok som sa pozastavoval nad tým, že procesory Intel 10tej generácie nie sú žiadnou veľkou revolúciou, avšak nedá sa im uprieť to, že stále ponúkajú ten najlepší výkon v hrách. Časy sa však menia a Intel takpovediac už nie je na koni. Veľká časť nadšencov jednoducho musela uznať, že presedlanie na Ryzen kúsky im prinesie viac FPS, ako keby ostali na procesoroch od modrého tímu. Šťastím zástancovia Intelu definitívne nežiarili ani pri ohlásení poslednej, 11tej, generácie desktopových procesorov, ktoré sa ešte stále snažia vydupať nejaké zlepšenie výkonu z už archaickej 14nm architektúry. A to aj na úkor počtu jadier, ktoré boli pri najvyšších modeloch procesorov odobrané. Svet IT však nespí a stále prináša novú funkcionalitu a tak ku novým Intel procesorom prišli aj nové matičné dosky z chipsetom Z590. Jeden z top modelov, s označením Aorus Z590 Pro AX, sa zastavil aj u nás v redakcii.

RECENZIA: Lenovo Yoga ANC Headphones - Perfektné Bluetooth slúchadlá

RECENZIA: Lenovo Yoga ANC Headphones - Perfektné Bluetooth slúchadlá

Spoločnosť Lenovo je veľkým hráčom v oblasti elektroniky. Medzi hlavnú oblasť jej záujmu patrí najmä výroba počítačov, monitorov, notebookov, rôznych periférií a iných zaujímavých vecí, ktoré stoja za povšimnutie. Nedávno z jej dielne vyšli aj bezdrôtové slúchadlá, ktorým sa v tejto recenzii pozrieme na zúbok. Reč je o Yoga ANC, ktoré sa pýšia technológiou aktívneho potláčania okolitého hluku, dizajnom, kvalitou zvuku a v neposlednom rade aj komfortom. O spoločnosti je známe, že jej produkty bývajú naozaj veľmi kvalitné, pričom nezáleží na tom, akú cenovku si zvolíte – či už nižšiu, alebo sa zameriate na prémiové modely. Poďme sa teda pozrieť, či je tento výrobok výnimkou, alebo potvrdzuje, čo sa o spoločnosti tvrdí.

RECENZIA: Bravely Default II je na jej vlastnú škodu až príliš tradičným JRPG recenzia

RECENZIA: Bravely Default II je na jej vlastnú škodu až príliš tradičným JRPG recenzia

Hráčom je už oddávna známe, že pekné pozlátko ešte dobrú hru nerobí. Aj tá najkrajšia grafika sa predsa skôr či neskôr opozerá, a tak všeobecne nemôžeme tvrdiť, že práve ona drží hráčov pri hrách až do ich konca. Nie, za tým stoja predovšetkým zaujímavá a nové prvky prinášajúca hrateľnosť a, samozrejme, aj dobre napísaný a pútavý príbeh. Ak však z týchto dvoch začína jeden škrípať, hra má postarané o problémy. A presne do takýchto problémov sa dostalo Bravely Default II.

Ďalšie články...

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk