• RECENZIA: Natec Falcon - Ergonomická bezdrôtová myš, ktorá sa vám zapáči

  • RECENZIA: MSI MAG Z490 Tomahawk - Výkonný základ pre šetrnejších nadšencov

  • RECENZIA: Death Stranding - klenot PlayStationu zavítal na PC a ja som nadšením celé noci nespal

  • RECENZIA: ASUS ZenBook 14 (UX425J) - Tenký až hriech

  • RECENZIA: Lamax S9 Dual - Keď vaše auto potrebuje prednú aj zadnú kameru

  • RECENZIA: Destroy All Humans! je dobrým remastrom, ale trochu zbytočnou hrou

RECENZIA: Natec Falcon - Ergonomická bezdrôtová myš, ktorá sa vám zapáči

RECENZIA: Natec Falcon - Ergonomická bezdrôtová myš, ktorá sa vám zapáči

Spoločnosť Natec sa už dlhšie zaoberá výrobou všelijakých počítačových periférií a doplnkov, v čom sú celkom úspešní. Najviac sa asi zaoberajú myšami a klávesnicami. Ich produkty bývajú vcelku kvalitné a sú prevažne low-budget, čiže si ich môže dovoliť ktokoľvek. V dnešnej recenzii sa pozrieme na ich novú bezdrôtovú kancelársku myš Falcon, ktorá zapadá do strednej cenovej kategórie a mala by ponúkať niečo viac, ako bežné, lacné myšky.

RECENZIA: MSI MAG Z490 Tomahawk - Výkonný základ pre šetrnejších nadšencov

RECENZIA: MSI MAG Z490 Tomahawk - Výkonný základ pre šetrnejších nadšencov

Spoločnosť Intel vydala novú generáciu desktopových procesorov desiatej generácie a hoci ide stále o kremík na 14 nm architektúre, jeho zvýšené výkony a podpora nových technológií vyústila aj do nového socketu s označením LGA1200. To, samozrejme, znamená aj nutnosť nových matičných dosiek, ktorých sa nám v redakcii zopár zbehlo. Prvou, na ktorú sme sa pozreli, je model z radu Tomahawk s čipsetom Z490 od spoločnosti MSI. Skúsenejší skladatelia počítačov už možno podľa mena Tomahawk budú tušiť, že ide o dosku z radu, ktorý sa snaží ponúknuť všetko potrebné tomu najširšiemu spektru hráčov. Mala by zvládnuť obstojne obslúžiť aj tie najvýkonnejšie procesory a pritom sa pri jej kúpe netreba obávať bankrotu. Ako sa nám MSI MAG Z490 Tomahawk páčila a ako obstála v testovaní? To si, samozrejme, prečítate v recenzii nižšie.

RECENZIA: Lamax S9 Dual - Keď vaše auto potrebuje prednú aj zadnú kameru

RECENZIA: Lamax S9 Dual - Keď vaše auto potrebuje prednú aj zadnú kameru

Neraz sa stáva, že pri cestovaní autom zachytí kamera v aute dôležitú situáciu. Havária, ktorá nemusí byť spôsobená vaším pričinením, „ťukanec“ na parkovisku a následný útek páchateľa, či jednoducho si chcete pomôcť pri parkovaní. Množstvo áut už parkovaciu kameru má od výroby, čo však v prípade, že máte staršie auto, alebo ste si za túto vymoženosť nepriplatili? Vtedy prichádza na rad kúpa parkovacej kamery. A jednou takou je aj Lamax S9 Dual.
Aj predná, aj zadná kamera – to sa len tak nevidí!

RECENZIA: ASUS ZenBook 14 (UX425J) - Tenký až hriech

RECENZIA: ASUS ZenBook 14 (UX425J) - Tenký až hriech

Časom, kedy sa firmy po celom svete snažili zmenšiť mobilný telefón na veľkosť mexickej fazule, už dávno odzvonilo a trend stenčovania a minimalizovania veľkosti elektroniky preto musel prejsť do nového segmentu. V prípade prenosných počítačov to však pochopiteľne nemôže vrcholiť u nejakej bizarne miniatúrnej skladačky, keďže v tomto prípade je viac než v nejakom telefóne nutné zachovať užívateľský komfort a ideálny prístup k väčšine funkcií klasického notebooku. Existuje ale jedna špecifická kategória ultrabookov, kde prevláda symbióza kompaktnosti a užívateľského luxusu. U značky ASUS to je suverénne ich rad ZenBook, ktorý prichádza aktuálne na scénu ako istý zdroj proporčných rekordov. Nám sa do redakcie ušla štrnásťpalcová verzia tohto krásavca určeného nielen pre biznis na cestách a nebyť jeho papierového prebalu, kuriér by nám ho mohol pokojne popodstrčiť pod dverami, tak tenký prístroj to totižto je. Ešte než sa spoločne, samozrejme aj po vašom boku, pustíme do hodnotenia, musím sa vám trocha zdôveriť. Pre značku ZenBook mám istú slabosť, keďže sám, a to platí nielen pre osobné potreby, ale aj pre tie pracovné, už roky využívam jeho predchádzajúcu verziu a som maximálne spokojný.

RECENZIA: F1 2020 - Lepšia ako tá skutočná

RECENZIA: F1 2020 - Lepšia ako tá skutočná

V poslednom období sa nemôžem donútiť sledovať Formulu 1. A to ju sledujem od roku 1997. Neviem, či je to nudou na okruhoch alebo dominanciou Mercedesu, alebo jednoducho faktom, že táto sezóna sa kvôli COVID-19 nezačala tak, ako mala. Faktom ale je, že celý kolotoč ma už neťahá, tak ako to bolo ešte možno 5 – 6 rokov dozadu.

RECENZIA: Blair Witch dokazuje, že aj simulátor chôdze môže zabaviť

RECENZIA: Blair Witch dokazuje, že aj simulátor chôdze môže zabaviť

Je veľmi ťažké zrecenzovať hru, ktorá skôr ako hra pôsobí ako nástroj psychologického teroru. Až začínam mať pocit, že pre správne zhodnotenie tohto diela by som mal skôr osloviť ASPS, teda Asociáciu súdnych psychiatrov Slovenska, než aby som sa do toho pustil ja. Takže páni psychiatri, kto by sa zhostil tejto váženej úlohy a ponoril sa hlboko pod hladinu normálnosti, kde prebývajú pre ľudskú myseľ tie najzákernejšie nástrahy a hrozí potenciálne rozvinutie schizofrenických stavov? Nikto? Takže po The Dark Eye: Book of Heroes je ďalší horor opäť na mne, čo?

RECENZIA: Spongebob SquarePants: Battle for Bikini Bottom - Rehydrated - ARE YOU READY, KIDS?

RECENZIA: Spongebob SquarePants: Battle for Bikini Bottom - Rehydrated - ARE YOU READY, KIDS?

Remaster sem, HD remake tam. Súčasná doba praje vyhrabávaniu starých herných kúskov zo záhrobia, ktoré vývojári často iba oblečú do krajšieho, nového hávu, postarajú sa, aby fungovali na dnešných strojoch, a hor sa zarábať na nostalgie chtivých hráčoch. Občas to vyjde a výsledok je obdivuhodný (Command & Conquer Remastered), občas sa iba smutne pousmejete (Sniper Elite V2 Remastered). Ak chcete vedieť, ako dopadlo prerobenie dobrodružstiev naivnej a ukecanej žltej morskej hubky v šortkách s podtitulom Rehydrated, čítajte ďalej.

RECENZIA: Trust GXT 1125 QUNO Cooling Stand - Výborný pomocník nielen v dobe home office

RECENZIA: Trust GXT 1125 QUNO Cooling Stand - Výborný pomocník nielen v dobe home office

Pred pár mesiacmi, keď sa v mojej práci rozhodlo, že dlhší čas budeme pracovať z domu, som stál pred veľkou dilemou. Ako si zariadiť svoju dočasnú domácu kanceláriu a čo všetko k tomu potrebujem. Začínal som vo svojom hernom kútiku, z ktorého som sa pomerne rýchlo presunul do inej izby. Veď pre dobrú prácu potrebujem pokoj, ale najmä efektívne pracovné prostredie. Zapojil som teda notebook do externého monitoru a notebook som si ťarbavo položil na parapet okna, ktorý sa dotýka stola. Dôvod bol prostý – chcel som, aby sa dobre vetral. No niečo mi chýbalo. A práve to bola dostatočne kvalitná podložka pod notebook.

RECENZIA: Sound Blaster X3 - Na zvuku záleží

RECENZIA: Sound Blaster X3 - Na zvuku záleží

Pojem externá zvuková karta môže byť pre vás aj dnes veľkou neznámou, každopádne, neexistuje fundovanejšia spoločnosť než práve Creative Technology so sídlom v Singapure, ktorá by vás aktuálne mohla do celej veci viac než len povrchne zasvätiť. Ostatne, práve táto značka je na scéne virtuálneho zvuku od počiatkov masovej výroby stolných počítačov a existuje teda už 38 rokov. Od čias ich prvej 8 bit karty (tá bola, zhodou okolností, aj vôbec prvou zvukovou kartou použitou v PC) pretieklo našimi zvukovodmi nemálo tónov a desiatky rokov ich poctivej práce dnes asi najlepšie zastrešuje notoricky známe logo Sound Blaster. Pod týmto pojmom si môžete predstaviť celú rodinu zvukových kariet rôzneho druhu a zamerania, z čoho jedna z tých najnovších spadá pod už spomenutý externý hardvér. Sound Blaster X3 však nie je len tak obyčajnou „zvukovkou“, o čom sa vás pokúsim presvedčiť v nasledujúcom texte.

RECENZIA: Acer Swift 3 - Kompaktný, no zároveň výkonný pomocník

RECENZIA: Acer Swift 3 - Kompaktný, no zároveň výkonný pomocník

Spoločnosť Acer patrí medzi popredných výrobcov elektroniky na svete. Excelujú aj vo výrobe notebookov, či už kancelárskych, herných, alebo profesionálnych. Pri nich sa vždy snaží dosiahnuť čo najvyšší výkon pri čo najnižšej cene. V tejto recenzii sa pozrieme na kúsok s názvom Swift 3, ktorý vyniká malými rozmermi a jednoduchou prenosnosťou.

RECENZIA: Trust Urban EXPO10 - Kolíska, z ktorej svoj telefón vyberiete vždy dobitý

RECENZIA: Trust Urban EXPO10 - Kolíska, z ktorej svoj telefón vyberiete vždy dobitý

V modernej dobe, keď je bezdrôtové nabíjanie Qi v prémiových produktoch už takmer štandardom, prináša spoločnosť Trust na trh svoju nabíjačku EXPO10. Novinka podporuje Qi verziu 1.2.4, čiže rýchle bezdrôtové dobíjanie telefónov, a to s výkonom do 10W. Tento nabíjací stojan zavítal do našej redakcie a my sme našim telefónom dopriali, nech si v ňom trocha oddýchnu a dobijú baterky.

RECENZIA: Beyond a Steel Sky je najlepšou hrou Revolution Software od čias Broken Sword II

RECENZIA: Beyond a Steel Sky je najlepšou hrou Revolution Software od čias Broken Sword II

Hoci sme si už všetci dobrých 26 rokov od vydania kultovej kyberpunkovej adventúry Beneath a Steel Sky mysleli, že je mesto Union City po porazení umelej inteligencie LINC kompletne zbavené zákerného kybernetického zla, vzostupu novej hrozby nakoniec nezabránil ani všetkých slovami zotierajúci robot Joey. Ten bol na konci pôvodného dobrodružstva dosadený na miesto zosadenej umelej inteligencie, aby priniesol mestu rozkvet a lesk a nasmeroval ho tým správnym smerom. Ak sa v pokračovaní Beyond a Steel Sky dostanete priamo do mesta, zistíte, že sa tak síce stalo, hoci... No poďme pekne poporiadku.

RECENZIA: Trust GXT 488 FORZE-B PS4 HEADSET BLUE - „Headset, ktorý si užijete“

RECENZIA: Trust GXT 488 FORZE-B PS4 HEADSET BLUE - „Headset, ktorý si užijete“

Headset je problémom takmer každého z nás. Tie lacnejšie nemusia byť kvalitné a tie drahšie... tiež nie. Nájsť si dobrý headset a byť s ním spokojný či už pri používaní na konzolách, alebo PC – to chce dobrú dávku šťastia aj prieskumu. A ako je to s GXT 488 Forze-B, novým kúskom od spoločnosti Trust?

RECENZIA: Lenovo X1 Extreme Gen 2 - Skvelý a moderný notebook pre náročných

RECENZIA: Lenovo X1 Extreme Gen 2 - Skvelý a moderný notebook pre náročných

Lenovo za čas svojho pôsobenia vyrobilo už obrovské množstvo notebookov, z ktorých väčšina bola dosť populárna, a vybudovali si tak meno ako jedni z najväčších výrobcov prenosných počítačov na svete. Vyrábajú modely všetkých cenových kategórií, od niekoľkých stoviek do niekoľkých tisícok eur a väčšina z nich dosahuje vysokú predajnosť. V dnešnej recenzii sa detailnejšie pozrieme na jeden z ich počinov vyššej triedy. Reč je o zariadení z radu ThinkPad, konkrétne o X1 Extreme generácie 2.

RECENZIA: Lamax Base1 - Heuristika dostupnosti

RECENZIA: Lamax Base1 - Heuristika dostupnosti

Vyššie spomenutý psychologický jav, keď sa zákazník pri kúpe rozhoduje na základe informácií, ktoré mu v hlave vyskočia ako prvé, je v prípade PR okolo predaja spotrebného tovaru v súčasnosti alfou a omegou. Obrovské korporácie si vďaka nemu skladajú marketing napojený na neurónové väzby s vašou mysľou, a tak reklamy všeobecne vyzerajú účelovo bizarne alebo jednoducho. Kategória spotrebnej elektroniky spojenej s rôzne cieleným náradím je však v zmysle lákania na jeho kúpu stále v poctivej symbióze s recenziami, a tak verím, že ak ste zablúdili práve do tohto textu, tak hľadáte cenovo dostupné bezdrôtové slúchadlá s kvalitnou reprodukciou zvuku a poriadne šťavnatými basmi.

Ďalšie články...

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk