• RECENZIA: Philips Fidelio T1 - Klenot v ušiach?

  • RECENZIA: ASUS Zenbook Pro 14 Duo OLED (UX8402Z) - Pole blikajúcich kontroliek

  • RECENZIA: King Arthur: Knight's Tale je pre niekoho ospevovaným rytierskym príbehom, pre ďalšieho zase uspávankou

  • RECENZIA: SteelSeries Aerox 5 Wireless - Priamo do stredu terča

  • RECENZIA: MSI GeForce RTX 3050 Gaming X 8G - Trikrát hurá „dostupným“ grafickým kartám

  • RECENZIA: DELL Gaming Monitor G2722HS - Bez omáčky

RECENZIA: Philips Fidelio T1 - Klenot v ušiach?

RECENZIA: Philips Fidelio T1 - Klenot v ušiach?

Poznáte príbeh istej mladej a odvážnej Leonory? Trpiacej manželky, ktorá vyráža na záchranu svojho neprávom väzneného muža a nebojí sa postaviť a vyzvať na súboj to najväčšie zlo, aké kedy chodilo po našej planéte? Milovníci opery v tomto úvode do ďalšieho hardvérového testu určite bleskurýchlo identifikovali naratív zo slávneho klenotu z hlavy Ludwiga van Beethovena, opery Fidelio a pre tých z vás, ako sa povie, nepobozkaných týmto dielom z roku 1805, mám len odporúčania, aby ste tento deficit čo najskôr zmazali – ostatne teraz, keď už padla opona utkaná z hrubej vrstvy protipandemických opatrení, by sa patrilo vpustiť do duše trocha tej kultúry. Zatiaľ čo si ja v duchu vyleštím svoju imaginárnu medailu za propagáciu umenia, pozvoľna popostrčím písmenká k nejakej pointe. Philips si na nás aj tento rok nachystal ďalšiu poctu sofistikovanému podaniu hudby prostredníctvom štupľov do uší a v zmysle svojich ďalších slúchadiel zostáva pod radom Fidelio. V nasledujúcom texte sa porozprávame o produkte s kódovým označením T1, v súvislosti s ktorým by som už takto na štarte rád zvolal niečo ako „Bravo!“, avšak v jemnom, starosvetskom duchu.

RECENZIA: ASUS Zenbook Pro 14 Duo OLED (UX8402Z) - Pole blikajúcich kontroliek

RECENZIA: ASUS Zenbook Pro 14 Duo OLED (UX8402Z) - Pole blikajúcich kontroliek

Nová sezóna oblečenia. Nová sezóna automobilov. Nová sezóna Lego stavebníc. Nová sezóna pracích práškov. Nová sezóna záchodových prípravkov. Nová sezóna novej sezóny. Rok čo rok sme svedkami toho slávneho ekvivalentu predstavovania noviniek ako keď modelky kráčajú po móle v extravagantných róbach a zo zábleskov cvakajúcich fotoaparátov sa vám pred očami vytvára bizarná koláž svetielok. Rok čo rok sledujeme čerstvý výber z rôznych segmentov spotrebného tovaru a reagujeme na toto pomyselné predvádzanie rôznorodých dizajnov kráčajúcich po červenom koberci rovnako rôzne. Niekto prižmúri oči a mávne nezaujato rukou, niekto vytasí peňaženku ešte skôr, než sa zjaví výsledná cenovka. Ďalší sa začne rozčuľovať nad ekologickými dopadmi nekonečného chrlenia hordy harabúrd, ktoré naša Zem bude tráviť milióny rokov, súčasne s prachom našich rozpadnutých kostí. A potom tu máte napríklad takého mňa. Človeka živiaceho sa recenzovaním istej časti tej nekonečnej hordy rôznorodých zariadení, pre ktorého je každá vyššie spomínaná sezóna noviniek priam požehnaním. Ak by som to celé mal jemne pritiahnuť za vlasy, tak všetky tie výrobky osobne vnímam ako potravu pre telo aj dušu a sám som ako ten kreslený potkan letiaci cez nekonečnú pláň pomaly zhasínajúcich kontroliek, s túžbou zastaviť čas a nikdy nevidieť zhasnúť tú poslednú. Ešte než sa však stane to nevyhnutné, predstavím vám exkluzívny dielik z novej sezóny pracovného náradia od spoločnosti ASUS.

RECENZIA: SteelSeries Aerox 5 Wireless - Priamo do stredu terča

RECENZIA: SteelSeries Aerox 5 Wireless - Priamo do stredu terča

Dánsky výrobca herných periférií, SteelSeries, krúži okolo konzumentov už viac než dve dekády. Akokoľvek dobre viem, že význam ich loga je úplne iný, tak práve toto krúženie a lákanie nových, aj stálych zákazníkov na ďalšie ich výrobky ako keby bolo priamo súčasťou toho ikonického terča z mesta Frederiksberg. Dnes si spoločne porozprávame o kvalitách ďalšieho hardvéru opatreného práve spomínaným logom. Tentokrát bude reč o bezdrôtovej hernej myši radu Aerox s číslovkou päť. Jej prednosti by sa dali jednoducho vyčítať už len z obyčajného pohľadu na samotný obal, každopádne tých výhod a možností, ktoré sa s týmto konkrétnym produktom spájajú, je tu predsa len o čosi viac.

RECENZIA: MSI GeForce RTX 3050 Gaming X 8G - Trikrát hurá „dostupným“ grafickým kartám

RECENZIA: MSI GeForce RTX 3050 Gaming X 8G - Trikrát hurá „dostupným“ grafickým kartám

Vidím dobre? Je to naozaj svetlo na konci tunela a nie iba opätovné sklamanie, prezlečené za rútiaci sa vlak nedostatkov, skalperov a prestrelených cien? Možno naozaj svitá na lepšie časy, keďže grafické karty sú v poslednej dobe takmer neustále naskladnené v regáloch obchodov a dokonca aj ceny už šli tým správnym smerom. To síce stále neznamená, že je možné kúpiť aj naozaj cenovo dostupné grafické karty, avšak našporiť si 400 eur je vždy jednoduchšie, ako predávať obličku za 800 až 1000 eur.

RECENZIA: DELL Gaming Monitor G2722HS - Bez omáčky

RECENZIA: DELL Gaming Monitor G2722HS - Bez omáčky

Jeden čistokrvný herný monitor pán vrchný a bez omáčky. Napadlo mi v momente, keď som z neveľkej krabice ťahal ďalší panel na recenzovanie. Dôvodom bol pomerne strohý opis hlavných predností zariadenia s kódovým označením G2722HS, z ktorého skúsenejšie oko okamžite môže vydedukovať minimálne samotnú veľkosť obrazovky. Áno, v tomto prípade sa budeme venovať kvalitám dvadsaťsedem palcového herného monitoru značky DELL, ktorý si spodobnenie s oklieštenosťou, ak to tak vôbec môžem povedať, dozaista zaslúži. Veď schválne. Skúsim si vás teraz otestovať a verím vo vašu, aj naším magazínom mesiac čo mesiac cibrenú, technickú zdatnosť a odhad. DELL nám v tomto prípade servíruje LCD monitor s Full HD rozlíšením pri štandardnom pomere 16:9 a s obnovovacou frekvenciou 165 Hz, to všetko v hodnote oscilujúcej na hranici tristo eur. A teraz moja otázka - príde vám toto celé ako dobrý pomer ceny voči výkonu alebo tu niečo nesedí? Zatiaľ čo si budete lámať hlavičku a skúšať v tej mojej strohej rovnici nájsť nejaký chyták, posuňte zrak trocha nižšie a možno sa spoločne dopátrame ku konkrétnej odpovedi. V tomto prípade môže totižto zdanie klamať a ja sám som pri študovaní papierových predpokladov danej testovacej vzorky opäť raz podľahol neželaným predsudkom. Veď aj tu môže platiť, že nemáme súdiť knihu podľa obalu.

RECENZIA: SPC Gear GEM PLUS (SPG146) - Ľahká a schopná

RECENZIA: SPC Gear GEM PLUS (SPG146) - Ľahká a schopná

Odhliadnuc od výkonu samotného počítača a rozlíšenia s frekvenciou monitora, základom poriadneho hrania sú schopné periférie ako klávesnica, slúchadlá/reproduktory a, samozrejme, myš. Kvalitná myš je dôležitá nielen pri ovládaní postavy v hrách či navigovaní v menu, ale veľkú úlohu zohráva aj jej ergonómia a váha. Niektorí ľudia preferujú ťažšie kúsky, no pri dlhšom hraní nie je dostatočne ľahká myš s kvalitným senzorom a možno aj pár vychytávkami na zahodenie. Preto som sa nevedel dočkať, keď k nám do redakcie zavítal kúsok menom SPC Gear GEM PLUS (SPG146), ktorý sa môže pochváliť váhou pod 70 gramov a vcelku novým senzorom, sľubujúcim kvalitné hranie.

RECENZIA: ASUS Zenbook Flip 14 OLED - Notebooky sú večné

RECENZIA: ASUS Zenbook Flip 14 OLED - Notebooky sú večné

Prémiový rad pracovných laptopov Zenbook s jemným presahom do kreatívneho využitia je v rámci našej sekcie hardvérových testov takou malou-veľkou stálicou – sám sa už strácam v tom, koľko recenzií značky Zenbook som za posledné roky pripravil len ja osobne, nehovoriac o svojich kolegoch. Aj preto už určite dobre poznáte neraz opisované ľahké a odolné šasi s originálnym systémom vyklápajúceho sa zadného pántu, či možnosť plného preklopenia a prepnutia do režimu tabletu, ktoré tento rad dlhodobo reprezentujú. ASUS sa v poslednej dobe snaží aj danú značku prenosných počítačov patrične inovovať a asi najväčšie zmeny sa v tejto súvislosti dotýkajú integrácie OLED displeja, hneď vedľa zmeny zo štandardnej mierky na 16:10. Do redakcie nám nedávno dorazil na „ostrý“ test vôbec najnovší model, Zenbook Flip v štrnásťpalcovom prevedení, o ktorom si v nasledujúcich riadkoch povieme opäť trochu viac, presnejšie, viac ako vám prezradí kdejaký PR letáčik.

RECENZIA: Kirby and the Forgotten Land - je novou kvalitnou plošinovkou od Nintenda

RECENZIA: Kirby and the Forgotten Land - je novou kvalitnou plošinovkou od Nintenda

Keď som recenzoval Kirbyho naposledy (konkrétne to pred troma rokmi bolo Kirby’s Extra Epic Yam), svoju recenziu som poňal tak trocha experimentálne. Hra bola skrz-naskrz priemerná a málo zaujímavá, aby som sa preto pri písaní neunudil, rozhodol som sa ju napísať vo forme básničky. Keď sa na ňu pozerám dnes, nemôžem si nepovedať, že ten experiment skrátka vyšiel. Je milá, dokáže byť vtipná a celkovo je taká iná. Ono občas asi fakt netreba váhať a je treba popustiť uzdu spontánnosti, aby z toho vyšlo niečo nie až tak veľmi vídané.

RECENZIA: Logitech Astro A10 - Keď kábel nevadí

RECENZIA: Logitech Astro A10 - Keď kábel nevadí

Americká spoločnosť ASTRO Gaming, ktorej vznik siaha do roku 2006, má z pohľadu hráčov nesmierne zaujímavú históriu. Svojho času išlo o firmu úzko spolupracujúcu s koncernom Microsoft a to až tak úzko, že mnohé dizajnové prvky ich niekdajšej platformy Xbox 360, vrátane ikonického gamepadu, pochádzajú práve od značky Astro. Rozprávať sa o bohatých skúsenostiach je v tomto smere asi zbytočné a aj preto ich v roku 2017 odkúpil švajčiarsky Logitech, s víziou, že samotné portfólio, postavené predovšetkým na kvalitných herných headsetoch, nechajú plne v ich vlastnej réžii a nebudú im do toho takpovediac „kecať“. Najnovším produktom opatreným logom Astro je cenovo dostupný káblový headset Gaming A10, ktorý sa nám do redakcie dostal vo verzii určenej v úvodzovkách primárne pre PC a PlayStation 5. Práve naň sa teraz spoločne pozrieme trochu bližšie.

RECENZIA: Weird West - A tento poznáte? Stretnú sa prasací muž, vlkolak a indián...

RECENZIA: Weird West - A tento poznáte? Stretnú sa prasací muž, vlkolak a indián...

Nie, nebojte sa, nepomýlili ste si stránku, nebudeme si tu rozprávať vtipy (ale možno mi sem-tam nejaký ubehne, prepáčte, nepomôžem si). Podtitul recenzie jednoducho vystihuje, s akou situáciou sa stretnete v najnovšom kúsku z dielne bývalých vývojárov Dishonored a Prey. Dámy a páni, pripravte sa, Weird West je poriadne atypické dobrodružstvo.

RECENZIA: ASUS ROG Flow Z13 - Najvýkonnejší herný tablet

RECENZIA: ASUS ROG Flow Z13 - Najvýkonnejší herný tablet

Spoločnosť ASUS mám osobne rád. Nielen pre samotný fakt, že ich portfólio výpočtovej techniky si dokáže dlhodobo udržiavať nadpriemernú kvalitu, ale predovšetkým pre ich neutíchajúcu snahu inovovať hardvér a triafať do čo najväčšej plochy čoraz komplikovanejšieho terča. Ono sa totižto síce často vraví, že konzumenti horšie prijímajú novinky a radšej uprednostňujú overenú klasiku, avšak ja naopak razím heslo, že každý produkt si nájde svojho zákazníka a o to viac, ak ide o prelomový a revolučný nápad. V prípade produkcie herného tabletu ROG Flow Z13 sa síce ASUS nesnažil vynájsť koleso, ani nič podobné, no výsledná myšlienka posúva formu mobilného hrania na ďalší schod smerom nahor. Pred viac než rokom som vám podobnými slovami predstavoval rozmerovo kompaktný notebook X13, ku ktorému ste si mohli pripojiť externú RTX grafiku a užívať si tak Cyberpunk 2077 všade tam, kde vám to len podmienky dovoľovali. Už vtedy však bolo jasné, že spomínaný výrobca pôjde ešte ďalej a to slovíčko ďalej dnes zastrešuje práve spustený predaj ROG Flow Z13, akéhosi duchovného nástupcu X13, ktorý sa však z laptopu pretransformoval na plnohodnotný a vôbec nie obyčajný tablet.

RECENZIA: Final Fantasy VI Pixel Remaster - je skvelou záverečnou bodkou za rozpačitou sériou remasterov

RECENZIA: Final Fantasy VI Pixel Remaster - je skvelou záverečnou bodkou za rozpačitou sériou remasterov

Pred 1000 rokmi došlo k veľkej tragédii, ktorá navždy zmenila ráz sveta. Vojna, ktorá sa zapísala do histórie ako War of the Magi, priviedla spoločnosť na okraj krachu a beznádeje. Zničená príroda, zničené ľudské osudy, zničený pokrok ľudstva. Kedysi svet prosperoval, využíval výhody mágie i technologických noviniek, no dnes už po mágii nie je ani chýru ani slychu a čo sa technologických výdobytkov týka, tie si len pomaly opäť začínajú hľadať miesto v životoch obyvateľov. Kataklizma postihla všetkých a všetko a svet sa ani po tak dlhej dobe naplno nespamätal.

RECENZIA: Trust YBAR GXT 922 - Podsvietená herná myš

RECENZIA: Trust YBAR GXT 922 - Podsvietená herná myš

Trust je známy svojimi produktmi, ktoré sú častokrát na svoju cenu prekvapivo kvalitne spracované, alebo minimálne očaria funkčnosťou, ktorá uspokojí aj náročnejších používateľov. Netreba asi pripomínať, že pri tomto všetkom sa ich produkty stále držia na nízkych cenách, aby si ich mohli dovoliť aj zákazníci, ktorí za periférie a počítačové doplnky nechcú utrácať zbytočne veľa peňazí. V dnešnej recenzii sa preto pozrieme na myš YBAR GXT 922, ktorá spojila nízku cenu s pekným podsvietením a celkom kvalitným spracovaním.

RECENZIA: SilentiumPC Ventum VT4V EVO TG ARGB - Schopná aj pekná, a to za rozumnú cenu

RECENZIA: SilentiumPC Ventum VT4V EVO TG ARGB - Schopná aj pekná, a to za rozumnú cenu

Počítačové skrinky už roky nepripomínajú béžové kvádre určené prinajlepšom do kancelárií alebo na hodiny informatiky v malej dedinskej škole. Samozrejme, aj také sú ešte dostupné, no moderne pôsobiace skrinky zamerané nielen na vzhľad, ale aj na praktické využitie (navyše často s bonusovou funkcionalitou), sú čoraz atraktívnejšie. Značka SilentiumPC je v našich končinách možné poznať nielen vďaka ich chladičom, zdrojom či príslušenstve SPC Gear, ale aj vďaka skrinkám. Tentokrát sme mali možnosť pozrieť sa zblízka na kúsok s označením SilentiumPC Ventum VT4V EVO TG ARGB.

RECENZIA: Viewsonic M1+ - Filmový večer kdekoľvek

RECENZIA: Viewsonic M1+ - Filmový večer kdekoľvek

Obrazovky a pohyblivé obrázky sú na každom rohu, takmer v každej domácnosti a v každom vrecku. Televízory, monitory a smartfóny sú primárnym zdrojom pozerania obsahu a nie je na tom nič zlé. Niekedy to však chce trochu zmeny, napríklad ísť do kina a vidieť film na veľkom plátne. Alebo mať taký zážitok aj doma. Či na cestách? Vďaka moderným projektorom je toto všetko možné, hoci často treba tie správne podmienky, pokiaľ človek nechce minúť tisíce a tisíce eur. Spoločnosť Viewsonic sa okrem monitorov už viac ako 35 rokov špecializuje aj na dizajn projektorov a kúsok s názvom Viewsonic M1+, ktorý sme mali možnosť vyskúšať, zaujme viacerými vlastnosťami – ako očakávanými a výrobcom deklarovanými, tak aj nechcene otestovanými. Viac však až v samotnej recenzii.

RECENZIA: SilentiumPC Fortis 5 ARGB - Ochladí, rozsvieti a pritom nezbankrotuje

RECENZIA: SilentiumPC Fortis 5 ARGB - Ochladí, rozsvieti a pritom nezbankrotuje

Základom spokojného počítačovania je… Dobrý zdroj. A výkonné komponenty. A kvalitná matičná doska. Ale dôležitou súčasťou je, samozrejme, aj chladenie. Akokoľvek výkonné komponenty pri privysokých teplotách jednoducho stratia výkon, alebo sa nedajbože vypnú, prípadne spáchajú seppuku saunou. Dobré chladenie procesora je preto často vyzdvihované ako jedna z najdôležitejších oblastí pri stavaní počítačov. A to nielen pre bezpečné fungovanie, ale aj potenciálne zisky výpočtového výkonu. Do redakcie nám zavítal chladič od spoločnosti SilentiumPC s názvom Fortis 5 ARGB, ja som preto neváhal a dal mu čo preto pri testoch aj bežnom používaní.

RECENZIA: MSI Modern AM242 - Hore biznis a dole priestor

RECENZIA: MSI Modern AM242 - Hore biznis a dole priestor

S príchodom pandémie, ktorá pracovný život mnohých z nás obrátila doslova hore pupkom, sa dopyt po špecifickom hardvéri šetriacom miesto výrazne zvýšil. Mnohé spoločnosti preto začali tak trocha čarovať nielen v oblasti vývoja laptopov, ale aj v segmente tzv. AIO konceptov, čiže All in One počítačov. Mať na prácu dostatočne výkonný desktop, ktorý je integrovaný priamo do tela rovnako schopného monitora, a ušetriť hromadu priestoru okolo nôh a na stole by potreboval určite každý, kto pracuje priamo z domu, kde často nemá veľa miesta. Jednou z popredných spoločností reagujúcich na túžby po schopnom AIO je rozhodne aj MSI. Jej rad MSI Modern sa koncom minulého roka dočkal vydania vo verzii AM241 a aktuálne tu máme pokračovanie AM242 vo verziách s dotykovou plochou a s klasickou. Nám sa do redakcie síce dostal model bez možnosti interakcie priamo na obrazovke displeja, ale zato s výkonným procesorom a navonok dostatočným priestorom v rámci komplexnej využiteľnosti.

Ďalšie články...

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk