• RECENZIA: Amnesia: Rebirth - Najstaršou a najsilnejšou emóciou ľudstva je strach. A najstarším a najsilnejším druhom strachu je strach z neznáma

  • RECENZIA: Lenovo Legion 5 - O dva schody nižšie

  • RECENZIA: Lenovo IdeaPad Flex 5 - Viac ako len tablet, ale...

  • RECENZIA: OnePlus 8T - Warp pohon existuje!

  • RECENZIA: Samsung Galaxy Z Fold 2 - Budúcnosť 2.0

  • RECENZIA: Lenovo IdeaPad Gaming 3 - Keď miznú hranice medzi „herným” a „firemným”

RECENZIA: Amnesia: Rebirth - Najstaršou a najsilnejšou emóciou ľudstva je strach. A najstarším a najsilnejším druhom strachu je strach z neznáma

RECENZIA: Amnesia: Rebirth - Najstaršou a najsilnejšou emóciou ľudstva je strach. A najstarším a najsilnejším druhom strachu je strach z neznáma

Amnesia: The Dark Descent je kultová záležitosť, ktorá na PC spustila lavínu hororových hier a indie vývojárom dala ešte viac priestoru zviditeľniť sa. Titul preslávilo aj množstvo videí s vystrašenými hráčmi, vďaka čomu sa stal synonymom pre ten pravý herný horor. Pri prvej Amnesii jednoducho všetko vyšlo, ako malo. Po desiatich rokoch sa Frictional Games vrátili k sérii, ktorá ich dostala na vrchol. A 98 rokov po udalostiach z The Dark Descent budeme opäť musieť pospájať útržky z traumatických udalostí, ktoré amnéziu spôsobili.

RECENZIA: Lenovo Legion 5 - O dva schody nižšie

RECENZIA: Lenovo Legion 5 - O dva schody nižšie

Je tomu len pár týždňov, čo som ukončil test radu Legion s číslovkou 7 a už sa tu spoločne opäť stretávame u navonok takmer identického dizajnu a s číslom aké žiadny školák nevidí zrovna rád. Ak ste preto prípadne zaznamenali práve moju recenziu na šťastnú sedmičku z hernej sekcie spoločnosti Lenovo a teraz sa domnievate, že by vás čítanie nasledujúcich riadkov nemalo už čím extra zaujať, nemusí to byť hneď automaticky správny predpoklad. O dva schody vyšší šarmantný svalovec, ako som sám Legion 7 svojho času nazval, totižto spadá skôr pod sekciu prémiového produktu so všetkým, čo k tomu patrí – vrátane ceny, kde naopak päťka ide v tomto smere cestou striktnej strednej až nižšej triedy. Nechcem tu vyložene tvrdiť, že sa rozprávame o nejakom gaming náradí za pár korún, ktoré môžete nakúpiť v akcii jedna plus jedna, každopádne tam, kde si mnohí z vás pochopiteľne nechcú nechať vyrezať ľadvinu, len aby mohli pustiť najnovšie hry s RTX odleskom na plešatej hlave Agenta 47, ponúka aj Lenovo hromadu praktických kompromisov, ktorého jeho hardvér okamžite nedegradujú na niečo lacné a nefunkčné. A môžem vám už takto v úvode so suverénnym tónom v prstoch povedať, že po tom, čo som s Legion 5 strávil jeden intenzívny mesiac plný hrania a nemenej vypätého pracovného nasadenia (už ste niekedy spočítali, koľko kvapiek kávy spadne mimo šálku po tom, ako ju vyberiete z kávovaru?), som o to viac presvedčený o dôležitosti jeho existencie. Dôvody tohto tvrdenia si teraz spoločne rozoberieme v texte nižšie.

RECENZIA: Lenovo IdeaPad Flex 5 - Viac ako len tablet, ale...

RECENZIA: Lenovo IdeaPad Flex 5 - Viac ako len tablet, ale...

Notebookov s dotykovou obrazovkou je na trhu naozaj veľké množstvo. O trochu menej už je takzvaných konvertibilných zariadení, ktoré možno používať nielen v tradičnom notebookovom formáte, ale ktorým pánty dovoľujú fungovať aj režime tabletu či stanu. Lenovo má vo svojej ponuke viacero zariadení, z ktorých takmer všetky sú známe pod názvom modelového radu Flex. Do redakcie nám tentokrát zavítal model Lenovo IdeaPad Flex 5 – ponúka to najlepšie zo sveta tabletov, a zároveň disponuje plnohodnotnou klávesnicou a výkonnejším hardvérom, aký sa normálne nachádza aj v tých najdrahších tabletoch. Bola však nami testovaná konfigurácia dostatočne výkonná a zaujímavá na to, aby sme vám ju mohli odporučiť? To sa, samozrejme, dozviete v recenzii nižšie.

RECENZIA: OnePlus 8T - Warp pohon existuje!

RECENZIA: OnePlus 8T - Warp pohon existuje!

Všetko je raz po prvýkrát a aj ja som v duchu tohto často využívaného hesla nemohol donekočna pred firmou OnePlus kľučkovať ako ten zbesilo utekajúci zajac pred svetlami uháňajúceho automobilu. Po rokmi preverených značkách konkurencie mi tak distribútor vložil do rúk najnovší mobilný telefón z dielne tejto nesmierne mladej, ale o to viac ambicióznej, čínskej spoločnosti, aby som konečne zahodil nezdravé predsudky z nepoznaného a okúsil pravú chuť pokroku. Slovo pokrok je asi v tomto konkrétnom prípade priamo na mieste, keďže ak sa u telefónu so skratkou 8T dá niečo vyložene vyzdvihnúť, tak to je odkaz na moje milované univerzum Star Treku. OnePlus si v tomto prípade jedným ťahom omotá okolo prsta znalcov warpovej rýchlosti a rovnako tak kritikov pomalého nabíjania u prenosného hardvéru. 8T totižto využíva priam svetelne rýchly systém Warp Charge 65, ktorý vám batériu doplní až po okraj behom šialených cca 35 minút. A to je argument, ktorý sa s prehľadom a právom pretlačil už do prvého odseku tejto recenzie.

RECENZIA: Samsung Galaxy Z Fold 2 - Budúcnosť 2.0

RECENZIA: Samsung Galaxy Z Fold 2 - Budúcnosť 2.0

Keď som sa vám takto v úvode tohto "úžasného" roku (úvodzovky tak silné, že by ste ich mohli zaliať horúcou vodou aj dvakrát po sebe) prihováral v súvislosti s revolučným mobilným telefónom Galaxy Z Fold, spomínal som kultové fantasy univerzum Star Trek. Práve v ňom sa totižto ešte počas šesťdesiatych rokov minulého storočia zrodili mnohé vynálezy dnes už zaradené do bežného užívania a fakticky práve tam prišiel nápad začať sofistikovanú komunikačnú technológiu rolovať ako noviny – nadnesene povedané. Iste, Samsung v tomto smere ešte bude potrebovať zopár rokov bedlivého vývoja a nemalých investícií, ale práve špeciálna podsekcia z rodiny telefónov Galaxy, ktorá nesie písmeno Z, by sa raz mohla postarať o ten nezabudnuteľný nádych pravej budúcnosti. Dnes vás preto vítam na poschodí číslo dva, kde sa kvalita spracovania tohto skladacieho komunikačného hardvéru pohla zase o kus vyššie, ale cez to všetko si so sebou nezabudla zobrať batoh plný otáznikov a pochopiteľne aj istých špecifických prekážok. Nechcem však, aby ste teraz na základe menšej negácie hodili spiatočku, ako sa povie, a s rachotom vycúvali z tohto článku bez jeho prečítania, a preto dodám, že v závere súčasného pandemického kalendára som sa osobne netešil na nič iné zo sveta mobilných telefónov ako práve na Samsung Galaxy Z Fold 2. Poďme si ho preto spoločne otvoriť a nechať sa opantať žiarou jeho jedinečnosti.

RECENZIA: Lenovo IdeaPad Gaming 3 - Keď miznú hranice medzi „herným” a „firemným”

RECENZIA: Lenovo IdeaPad Gaming 3 - Keď miznú hranice medzi „herným” a „firemným”

Notebooky posledný rok či pol roka zažívajú nevídanú renesanciu. Tam, kde vyzeral byť trend neustále klesajúcich predajov, sa zrazu ukazuje potreba a praktickosť notebookov. Skrz situáciu, v ktorej sa dnešný svet nachádza, je len normálne, že stále viac ľudí robí z domu, a že aj tí, čo by normálne nepremýšľali nad hrami, majú zrazu dôvod radšej ostať doma a pustiť si niečo na počítači ako sa ísť von socializovať. Keď ku mne putoval nový notebook s menom Lenovo IdeaPad Gaming 3, očakával som, že pôjde o lacnejší, no stále obstojný produkt zameraný čisto na hráčov. Hoci však má tento produkt v mene slovíčko Gaming, pri testovaní ma vo viacerých smeroch, najmä pozitívne, prekvapil.

RECENZIA: Fractal Design Meshify 2 XL - Neokázalá dokonalosť

RECENZIA: Fractal Design Meshify 2 XL - Neokázalá dokonalosť

Winter is coming alias zima prichádza. V nočných hodinách už teploty na niektorých miestach bežne atakujú mínusové teploty a preto je peknou metaforou, že sa môžeme pozrieť na nové produkty od spoločnosti, ktorá sa v minulosti pýšila logom snehovej vločky. Už podľa mena samotnej recenzie budú pozornejší čitatelia vedieť, že ide o značku Fractal Design a ako horúce (studené) novinky k nám do redakcie zavítali dve skrinky z vynoveného radu Meshify. Obe stále zachovávajú tradíciu Fractal Design skriniek, no zároveň prinášajú aj viacero vylepšení a už na prvý pohľad sľubujú byť monštrami, čo sa prietoku vzduchu týka. Ako prvej sme sa na zúbok pozreli väčšej z týchto skriniek – Fractal Design Meshify 2 XL.

RECENZIA: Gigabyte G34WQC - Ultraširoký, ultrarýchly, avšak nie ultradrahý

RECENZIA: Gigabyte G34WQC - Ultraširoký, ultrarýchly, avšak nie ultradrahý

Trh s monitormi je ponukou naozaj bohatý. Takmer by sa dalo povedať, že je až preplnený možnosťami. Či už rátate rozpočet na nový monitor v desiatkach eur, stovkách alebo, nedajbože, tisíckach, produktov je v každej kategórii naozaj veľa. Preto je aj ťažšie na tomto trhu preraziť, najmä pokiaľ sa neradíte medzi ustálených hráčov, alebo nie ste ultraprémiová značka zameraná na jediný segment trhu. Monitorom od spoločnosti Gigabyte aj ich prémiovému brandu Aorus sa to však, podľa môjho názoru, za posledný rok či dva podarilo. Ako prvé prišli drahšie a prémiovými funkciami nabité modely značky Aorus, avšak tie v poslednej dobe nasledujú stále viac cenovo dostupné, no stále výkonné kúsky s logom Gigabyte.

RECENZIA: Watch Dogs: Legion - Ubisoft, už naozaj stačilo

RECENZIA: Watch Dogs: Legion - Ubisoft, už naozaj stačilo

Nikdy som sa netajil, že mi open world hry od Ubisoftu už nejaký čas lezú hore krkom. Neskutočná šablónovitosť, rovnaké herné systémy a mizivá úroveň inovácií. Proste bez ohľadu na to, či ide o Assassin’s Creed, Far Cry alebo Watch Dogs, mali ste pocit, že hráte hru podľa rovnakých pravidiel, kde jediný rozdiel medzi týmito sériami je pohľad, z ktorého hľadíte na svet a to, či držíte v rukách meč alebo strelnú zbraň.

RECENZIA: MSI MEG Infinite X 10SE - For True Gaming

RECENZIA: MSI MEG Infinite X 10SE - For True Gaming

Všetky veľké nadnárodné spoločnosti súčasnosti, zaoberajúce sa kompletnou produkciou počítačového hardvéru, sa dnes denne musia obracať každým jedným smerom, kde sedí onen potencionálny zákazník. Už dávno totižto neplatí, že konzument si kvalitu vždy nájde, a to aj bez akýchkoľvek pomôcok a indícií. Dnes, naopak, podobné firmy musia loviť, aby sami nezomreli od hladu. Do tejto mojej, možno trocha neortodoxnej, klasifikácie spadá aj známa taiwanská značka Micro-Star International, ktorú asi lepšie spoznáte pod skratkou MSi. Táto notoricky známa firma už viac než tri dekády chrlí zo svojich tovární výrobky z rôznych kategórií od notebookov cez desktopy až po špecifické komponenty, ako sú základné dosky a grafické karty. Všetko toto, opatrené jemne agresívnym logom MSi, dozaista registrujete aj vo vašom okolí a ak, navyše, spadáte do sorty milovníkov herného náradia s minimom kompromisov, práve pre vás tu dnes máme vlajkovú loď v zmysle série MEG.

RECENZIA: NHL 21 – stačí nám len vylepšený “Be a pro” režim?

RECENZIA: NHL 21 – stačí nám len vylepšený “Be a pro” režim?

Už je to pár rokov, odkedy recenzujem sériu NHL. Samozrejme, predtým som hrával množstvo dielov, no k hodnoteniu som sa dostal až v roku 2016. A ak čakáte, že aj tento rok budem vyplakávať nad tým, že nový ročník virtuálneho hokeja neobsahuje Frostbite engine, ste na omyle. Ja už na to, s prepáčením, zvysoka kašlem. Proste mi to je jedno.

RECENZIA: HP OMEN Vector Mouse - Herná myš pre každého

RECENZIA: HP OMEN Vector Mouse - Herná myš pre každého

História značky sa začala písať v roku 1991 ešte pod názvom VoodooPC. Herné príslušenstvo sa však medzičasom stalo trendovým a na túto vlnu zareagovala aj firma HP. V roku 2006 sa rozhodla odkúpiť VoodooPC a o 10 rokov neskôr spojila všetky svoje herné zariadenia pod značku OMEN, ktorá zahŕňa herné notebooky, PC, monitory a v neposlednom rade herné príslušenstvo vrátane headsetov a myší. Myš OMEN Vector Mouse je to, čo nás zaujíma.

RECENZIA: FIFA 21 – Alebo ako sa z futbalu stáva simulátor šprintovania po krídle

RECENZIA: FIFA 21 – Alebo ako sa z futbalu stáva simulátor šprintovania po krídle

Športová jeseň je tento rok naozaj atypická. Okrem toho, že vo svete šarapatí nebezpečný vírus, ktorý skomplikoval hádam všetky športové zápolenia a sezóny, sa vývojári pripravujú aj na prechod na nové konzoly. Preto voči takýmto titulom, ktoré mi pristanú recenzovanie, pristupujem s jemnou dávkou ostražitosti - a napríklad v prípade FIFA 21 sa mi táto ostražitosť oplatila.

RECENZIA: Super Mario 3D All-Stars - Kto sfúkne 35 sviečok?

RECENZIA: Super Mario 3D All-Stars - Kto sfúkne 35 sviečok?

Postava Super Mario lemuje väčšiu časť mojich stále bohatých spomienok na detstvo a nemenej aj proces dospievania. Verím, že po boku kvalitného psychológa, vzdelaného v umení hypnózy, by sa tieto spomienky dali ešte o riadny kus prehĺbiť, avšak, už tak by to bolo zbytočné, keďže onen ikonický inštalatér s talianskymi koreňmi ostane pre mňa už navždy synonymom pohody a ničím nerušenej zábavy. Po jeho boku som prešiel otravným procesom školskej socializácie a akonáhle som zamával na rozlúčku všetkým tým ošarpaným budovám plným stratených deciek, moje prvé myšlienky zablúdili zase späť k videohernej kultúre. Hrám, a zvlášť produkcii spoločnosti Nintendo, vlastne dnes vďačím za fakt, že sa zo mňa stal publicista na rôznych úrovniach a rovnako tak som vďačný za častú príležitosť spomínať prostredníctvom písmen v mnou publikovaných retro článkoch. Dnes sa však spoločne vrátime do minulosti v úplne inom rozpoložení, keďže nedávno nám na scénu dorazila zhmotnená špekulácia – ako som si to interne pomenoval, a to exkluzívne na Nintendo Switch. Skutočnosť, že populárna japonská spoločnosť Nintendo pripravuje návrat pre mnohé svoje ikonické produkcie nad nami poletovala dávno pred tým, než vôbec prišlo na odhalenie Super Mario 3D All-Stars, avšak všetko sa v tomto prípade účelovo tajilo hlavne na základe neuveriteľného výročia existencie samotnej série Super Mario Bros. Pretože to bola práve táto herná legenda, ktorá nedávno sfúkla tridsaťpäť sviečok na poriadne sladkej torte a pre nás, jej milovníkov, to znamenalo jeden poriadne šťavnatý darček.

RECENZIA: Star Wars: Squadrons - Za málo peňazí adekvátna muzika?

RECENZIA: Star Wars: Squadrons - Za málo peňazí adekvátna muzika?

Star Wars univerzum posledné roky neožíva len na striebornom plátne. Po získaní licencie spoločnosť EA neváhala a už celkom pravidelne nás masíruje novými hrami. Po ich poslednom počine by si človek aj myslel, že to s touto značkou možno myslia aj vážne. Najnovšie tu máme Star Wars: Squadrons, hru zameranú na bojových pilotov. Ako to teda dopadlo?

RECENZIA: MSI GeForce RTX 3080 Gaming X Trio - Kráľ je mŕtvy, nech žije nový kráľ

RECENZIA: MSI GeForce RTX 3080 Gaming X Trio - Kráľ je mŕtvy, nech žije nový kráľ

Nová generácia grafických kariet od Nvidie je konečne tu. S nepredstaviteľným výkonom. V novom šate. A tentokrát s prijateľn(ejš)ou cenou. Toto všetko sú fakty. Takisto ako je fakt, že majitelia prvej generácie RTX kariet majú byť z čoho smutní, pokiaľ do svojich kariet investovali za posledného polroka namiesto toho, aby počkali na príchod novej ponuky od Nvidie. Odhliadnuc však od toho, ako sa môžu cítiť niektorí hráči, ktorí investovali do novej karty aj viac ako tisíc eur, aby následne zistili, že podobný výkon ich mohol stáť polovicu, je čas pozrieť sa na zúbok prvej karte, ktorá sa k nám do redakcie dostala. MSI GeForce RTX 3080 Gaming X Trio je na papieri takmer všetko, po čom môže srdce hráča túžiť, no ako vždy, riadime sa heslom dôveruj, ale preveruj, a preto som túto kartu poriadne potrápil za ten kriminálne krátky čas, ktorý bola redakcii k dispozícii.

RECENZIA: MSI GL75 Leopard 10SDR - Veľký elegán

RECENZIA: MSI GL75 Leopard 10SDR - Veľký elegán

V časoch, keď sme ešte mohli spokojne vysedávať po terasách v kaviarňach s pivom v ruke a debatovať o filozofii bytia pod patronátom feministicky zmýšľajúcich výrobcov zubných kefiek, teda pred dvoma týždňami, mi jeden z mojich dvoch kamarátov položil pomerne vecnú otázku. Chcel vedieť, držiac v druhej ruke toho času aktuálne číslo časopisu Generation, ako sa v tom hardvérom chaose dokážem orientovať aj po tých dlhých rokoch písania. Zatiaľ čo nám čašníčka priniesla druhé kolo a zo stola zotrela čerstvo nakvapkanú miazgu z borovice týčiacej sa nad nami, som sa zamyslel ako grécky filozof a utrel si penu z úst so slovami „ja ti vlastne vôbec netuším“. A je to naozaj tak. Čím viac hardvéru sa mi dostáva do rúk, o to väčší guláš zložený zo spomienok naň sa mi premiešava v útrobách pomaly starnúceho tela. Na strane jednej mi to neraz komplikuje prípravy na každý článok separátne, keďže som nútený listovať v nekonečnom archíve a overovať si, či som náhodou v minulosti netestoval predchodcu alebo dokonca priamu konkurenciu daného výrobku, ale na tej druhej to zase spôsobuje aj opačný efekt, ktorý nazývam precitnutím zo sna. Nie je totiž nič lepšie, než dostať do ruky novinku, ktorá na vás zapôsobí ako facka mokrou handrou. A presne to sa mi stalo krátko po rozbalení krabice od notebooku značky MSi.

RECENZIA: Age of Empires III: Definitive Edition - Posledná zastávka pred čakaním na štvrtý diel je konečne tu

RECENZIA: Age of Empires III: Definitive Edition - Posledná zastávka pred čakaním na štvrtý diel je konečne tu

Tretie pokračovanie úspešnej a populárnej série Age of Empires sa pri svojom vydaní nestretlo s takým prijatím ako predchádzajúce diely. Hráči boli rozdelení na dva tábory, pričom prevládal ten kritickejší. Napriek tomu postupom času, aj vďaka vydaniu Complete Edition a ústupu tohto typu strategických hier, tretí diel postupne u mnohých hráčov rovnako nadobudol kultový status. Tri roky od ohlásenia sme čakali na vydanie Definitive Edition, ktorému sa nevyhli dvaja predchodcovia.

Ďalšie články...

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk