Nový datadisk Shadowlands príde už budúci rok! Na čo všetko sa máme tešiť?

Nový datadisk Shadowlands príde už budúci rok! Na čo všetko sa máme tešiť?

 

Na BlizzCone sa to tento rok točilo všetko najmä okolo Diablo IV. Veď, tak prepracovaný trailer sme tu už dlho nevideli. A hráči by Blizzardu neodpustili, keby sa predstavenia Diablo IV nedočkáme. No prišli aj oznámenia iných hier ako Overwatch 2, či nového datadisku do World of Warcraft s podtitulom Shadowlands. Čo si však pre nás v novom rozšírení tvorcovia chystajú? Bude stáť nový datadisk za to? A ako to bolo nakoniec s Lich Kingom a Sylvanas?

Sylvanas „nakopala Lich Kinga, ako keby sa nechumelilo“

V najnovšej upútavke sme mohli vidieť Sylvanas, ako sa vybrala za Lich Kingom. Nie však hľadať spoluprácu, no prišla pre iné dôvody. Po urputnom boji Bolvara (Lich Kinga) porazila, zobrala mu helmu Lich Kinga a zlomila ju. Týmto hanebným činom spravila niečo nevídané – prelomila hranicu medzi životom a smrťou. Na svet Azerothu začali prúdiť hordy mŕtvych duší a my už asi teraz tušíme, že celú túto situáciu budeme musieť napraviť.

Ak už teraz spievate posmrtné ódy na Bolvara zastavte! Lich King nie je mŕtvy ale žije ďalej. Podľa slov tvorcov, Bolvar sledoval celé dianie z predchádzajúcich udalostí a rovnako, sledoval aj Sylvanasine skutky. Tušil, že sa niečo podobné môže stať a práve preto začal budovať svoju armádu oživovaním mŕtvych z Azerothu. A tak si vďaka tomu budeme môcť v hre vytvoriť nových Death Knightov zo spojeneckých rás a z rasy Pandarenov. Ono, Drenai Lightforge Deathknight môže znieť na prvý pohľad divne, no práve nové rasy pre Death Knightov dostanú svoj vlastný štartovací príbeh a vysvetlenie. Nemôžeme zabúdať ani na to, že vo svojej podstate je Bolvar vlastne „tým dobrým“. Na Ľadový trón sa dostal z vlastnej vôle s dobrým a nesebeckým úmyslom, keďže ako jediný vedel zlu odolať.

Shadowlands bude mať päť pozoruhodných zón

A budú nimi Bastion, Ardenweald, Maldraxxus, Revendreth a The Maw. Každá z nich bude niečím zvláštna a odkryje trochu z príbehu Shadowlands. V jednotlivých oblastiach Shadowlands totižto žijú svoj posmrtný život bytosti zaradené tak, ako sa po celý svoj smrteľný život správali. O ich začlenení rozhoduje Arbiter, pred ktorého sa postavia, keď sa do Shadowlands dostanú. Ich osud bude potom nie len v rukách Sudcu, ale aj v ich osobnosti.

Bastion

Táto oblasť bude vašou prvou zastávkou na záchrane toho, čo Sylvanas spustila. Žiarivý svet plný krásnej oblohy a veží. Jednoducho raj! Bastion obývajú obyvatelia menom Kyriani. Ide o akési humanoidné stvorenia s modrou pokožkou. Títo obyvatelia sa starajú o mŕtve duše pred tým, ako sa dostanú pred rozhodnutie tzv. Arbitera - sudcu. Ak sa stanete obyvateľom Bastionu budete prv sa tzv. Kyrianským ašpirantom - bezkrídlou bytosťou, ktorá bude svoju cnosť a disciplínu zo sveta živých využívať na tréning, aby sa raz dostala na úroveň Ascended.


Ardenweald

Krásny les, plný mágie, vhodný pre nočných elfov a každého, kto bol akokoľvek spojený s prírodou! Tak aspoň z popisu, obrázkov a videa toto územie pôsobí. Obyvatelia (Night Fae) tejto zóny veria, že Shadowlands nie je ich finálnou destináciou, sústredia sa na odpočinok ich duše a pripravujú sa na znovuzrodenie na svete. Dokonca aj duša slávneho poloboha Cenaria je spätá s týmto miestom. Ten sa tu bol očistiť po tom, čo na Smaragdový sen zaútočila Nočná mora.


Maldraxxus

Táto zóna je jedna z tých temnejších v Shadowlands. Obyvateľmi sú Necrolordi. Tí veria v to, že prežije len ten najsilnejší a najschopnejší. Navyše disponujú veľmi veľkou armádou, takže sa s nimi neradno zahrávať. V tomto svete končia predovšetkým hrdé, bojovné a cnostné bytosti. Navyše nemusia byť vyslovené zlé, len prahnú po niečom inom ako pomste a zlobe. Zo slávnych osobností Warcraftu tu nájdeme Thrallovú matku Draku, zavraždenú Gul'danom.


Revendreth

Aj táto časť Shadowlands je pomerne temná. Svojím gotickým nádychom plným vysokých zámkov a tmavej oblohy nám isto bude naháňať hrôzu. Ak ste za svoj pozemský život boli plný pýchy, no zároveň ste boli neboli príliš dobrák, skončite ste tu. Nájdeme tu Venthyrov, ktorí pomáhajú dušiam očistiť sa od hriechov spáchaných v minulosti. Jednou z takýchto duší je napríklad Kael'thas Sunstrider, ktorého poznajú istotne najmä starší hráči WoW.


The Maw

The Maw nie je iba taká obyčajná zóna. Táto slúži ako väzenie pre tie najnechutnejšie a najpodlejšie duše, aké kedy boli. Vládne tu Jailer of the Damned. A už len podľa názvu vládcu môžeme tušiť, že sem by sme sa dostať rozhodne nechceli. No v prípade, že sem raz zavítate, s veľkou pravdepodobnosťou sa už späť nikdy nevrátite. Obrovský problém však nastal vtedy, keď Sylvanas rozbila helmu Lich Kinga. Od tejto udalosti všetky duše putujú práve do The Maw a nie tam, kam by mali. A keďže naša postava bude napojená na život Azerothu, schopnosť uniknúť bude jej veľkou výhodou. Navyše vďaka tomu sa vydáme na prieskum zvyšku Shadowlands a celú vzniknutú hrozbu možno aj odstránime.

Covenants - novinka vo World of Warcraft

Covenants sú v podstate štyri mocnosti, ktoré Shadowlands vládnu. Našou úlohou bude vybrať si jedného Covenanta a spojiť sa s nimi. Necrolordi, Venthyrovia, Night Fae, alebo Kyriani. Týmto všetkým budeme môcť pomáhať plniť ich úlohy a postaviť sa na ich stranu. Každá posmrtná frakcia bude mať jedinečné úlohy a rozľahlú kampaň. Popritom sa dočkáme aj unikátnych schopností založených na vybranej frakcii a triede, ktorú hráme. Rovnako nemôžeme zabúdať aj na vizuálne odmeny ako brnenia, zbrane, mountov a mnoho ďalšieho.

Nové dungeony na ktoré sa máme tešiť!

Ako s každým data diskom, tak aj s týmto do hry prídu nové raidy a dungeony. Veď, čo by to bolo keby sme sa ich nedočkali, všakže? Do hry príde celkovo osem nových dungeonov. Podľa dostupných informácii sa budeme môcť tešiť na:

  • The Necrotic Wake
  • Plaguefall
  • Mists of Tirna Scithe
  • Halls of Atonement Spires of Ascension
  • Theater of Pain
  • The Other Side (tu stretneme samotného Bwonsamdiho)
  • Sanguine Depths

Okrem „základných“ dungeonov do hry tvorcovia pridajú aj ďalší s názvom Torgeth, Tower of the Damned. Pôjde o nekonečný dungeon s meniacimi sa miestnosťami. Áno čítate správne – dungeon bude obmeňujúci sa a tak bude z neho zážitok vždy iný. Do strašidelnej veže sa dostaneme buď sami, či s partiou štyroch kamarátov.

Prepracovaný systém levelenia postáv

Mali ste predchádzajúci systém vylepšovania postáv plné zuby? Potom práve pre vás tvorcovia pripravujú systém, ktorý zmení všetko od základov. Nové postavy začnú svoju cestu klasicky na prvej úrovni. Na desiatej úrovni si budete môcť vybrať váš obľúbený datadisk a „vylevelovať“ si postavu práve v ňom na maximálnu úroveň 50. Nakoniec, na vstupe do Shadowlands si odkrútite posledných desať úrovní do maximálne s číslo 60. Vyzerá to tak, že sa tvorcovia nechali inšpirovať starým, klasickým levelením, kde bola vrchná úroveň práve 60. Osobne musím povedať, že sa na tento systém teším, lebo si konečne prejdem niektoré moje obľúbené datadisky.

Úprava postavy bude ešte lepšia

Ak sa radi vyžívate práve v upravovaní postavy, či jej tvorbe potešíme vás! Shadowlands dostane kopec noviniek, ktoré by vašej pozornosti ujsť nemali. Trollovia a Trpaslíci dostanú nové bojové pomaľovanie. Nemŕtvym zas pribudne viac "mäsa". To znamená, že ak trčiace kosti neboli to „pravé orechové“ pre vás, máte sa na čo tešiť. Nemŕtvy tak dostanú o niečo prívetivejšiu tvár ako doposiaľ. Ľuďom pribudnú svoje vlastné rasy a tak tu nájdeme okrem belochov konečne aj ázijské, či africké archetypy!

Edície hry, ktoré prevetrajú naše peňaženky

Shadowlands sa dočká troch edícii. Úplne základná edícia bude obsahovať iba samostatnú hru. V Heroic edícií nájdeme jeden „transmog set“, mounta „Ensorcelled Everwyrm“ a instantné zrýchlenie charakteru na úroveň 120 (po zmenení systému v hre to bude pravdepodobne ekvivalent k úrovni 50). Posledná Epická edícia bude obsahovať navyše kozmetický set efektov na zbrane, zvieratko „Anima Wyrmling“, Transmog set, spomínaného mounta z Heroic edície,  instantnú úroveň 120 a špeciálnu animáciu pre použitie Hearthstone. Navyše dostaneme aj 30 dňový kupón do hry.

A čo vy? páčil sa vám predstavenie nového Shadowlands? Ktoré chvíle by ste mu vytkli a ktoré vás teraz zaujímajú ešte viac? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: WorldOfWarcraft, Wowhead

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk