Herný marec to je návrat legendy, vraždenie démonov v pekle a nádherná rozprávka

Herný marec to je návrat legendy, vraždenie démonov v pekle a nádherná rozprávka

 

Už sa to pomaly ale isto začína.

Po relatívne „ľahkom“ januári a februári sa herný priemysel konečne zobúdza. A tým nemyslím nedočkavých hráčov, ktorí vytúžene čakajú na nové konzoly. Pretože ešte niekoľko mesiacov tu s nami budú tie „staré“ a na ne sa chystá ešte solídne množstvo kvalitne vyzerajúcich hier. Želiezko v ohni však chystá aj technológia VR a Valve na to vytiahlo ten najväčší kanón

Black Mesa

  • Dátum vydania: 5. marec
  • Platformy: PC

Okay. Toto nie je „nové vydanie.“ A dokonca to nie je ani originálna hra. No značka Half-Life hovorí sama za seba. Skupinka fanúšikov sa totiž pred niekoľkými rokmi rozhodla, že by bolo fajn, keby sa táto legendárna hra dočkala nového „náteru“ a rozhodli sa tak preniesť túto hru do nového Source enginu. Takmer finálny výsledok sme už mali možnosť vidieť, no nebol kompletný. Dokončenia by sme sa mali dočkať už začiatkom marca a asi netreba pochybovať o tom, že fanúšikom série sa už zbiehajú slinky.


Ori and the Will of the Wisps

Roztomilá, no pekelne náročná plošinovka od Moon Studios sa dočká svojho pokračovania a aj keď hlavná postava a nádherný art štýl a hudba by mali ostať zachované, tak všetko ostatné by sa malo dočkať zmien. Hra bude väčšia a podľa slov vývojárov aj lepšia. Dočkáme sa vedľajších questov, nových schopností a väčšej flexibility.


NioH 2

Séria, ktorá skombinovala dvojicu populárnych fenoménov posledných rokov v hrách: looter hry a „Soulsborne“ hry. Team Ninja tieto dva prvky skvelo skombinoval už v prvom NioH a dvojka podľa všetkého nebude výnimkou. Ako to už pri pokračovaniach býva, autori sľubujú zlepšenia v každom smere a my sa už nevieme dočkať výsledku.


Doom Eternal

Doomguy prichádza opäť a vyzerá byť ešte naštvanejší ako naposledy. A aj tu vývojári sľubujú, že všetko bude lepšie a väčšie. V zásade však máme očakávať prakticky niečo podobné, ako naposledy. Nekompromisnú strieľačku, ktorá kašle na hocijakú „realistickosť“ v prospech čo najlepšej hrateľnosti. Príbeh očakávajte, no určite nebude tým, kvôli čomu si Doom Eternal budete chcieť zahrať.


Half-Life: Alyx

  • Dátum vydania: 23. marec
  • Platformy: PC

Po niekoľkých rokoch čakania na hocijakú Half-Life hru. Po niekoľkých rokoch prosenia o hocičo z tohto univerza sa fanúšikovia konečne dočkali. Aj keď možno nie v úplne takej podobe, ako by si možno želali. Nová Half-Life hra bude totiž exkluzívna pre VR platformy. Príbehovo môžeme očakávať postavu Alyx a zasadenie medzi jednotku a dvojku. Tým pádom sa dokončený remake jednotky hodí. Na zahranie Alyx si však pripravte niekoľko stoviek eur – teda, pokiaľ už podporovaný VR set nevlastníte.


Bleeding Edge

Prvá hra od štúdia Ninja Theory po odkúpení Microsoftom je trochu prekvapujúco multiplayerová hra, ktorá kombinuje to, čo ide štúdiu veľmi dobre – hack & slash hrateľnosť s veľmi zaujímavým vizuálom a kompetitívnym aspektom. Aj keď hra nie je klonom Overwatchu, tak je zrejmé, že sa bude snažiť zaujať rovnaké publikum. Tank, DPS, Support – pripravte sa!


 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk