PlayStation v roku 2021 - Hry, hry a hry

PlayStation v roku 2021 - Hry, hry a hry

 

Rok 2020 si budeme pamätať asi ešte veľmi dlho. Určite netreba vysvetľovať prečo sa tešíme na január a necháme týchto 365 dní za sebou. Čas sa vrátiť nedá, preto sa poďme pozrieť, čo nás teda najbližšie mesiace čaká v modrom tábore.

Nebude žiadnym prekvapením, že asi najočakávanejšou vecou prvý kvartál bude PlayStation 5. Z rôznych dôvodov sa nedostala táto novinka ku každému. Či už preto, že tu vládne celosvetová pandémia a výroba ide pomalšie, alebo tiež aj pre to, že dopyt po nových konzolách z Japonska je proste enormný. Buďme realisti, aj keby tu žiadna korona nebola, v žiadnom prípade sa nedostane na každého. To je holý fakt.

Sony si to s PS4 tak neskutočne rozbehlo, že aj keď ďalšie kusy PS5 prídu koncom februára alebo začiatkom marca, nie je možné, aby ste po tejto vlne našli nejakú konzolu na pulte v predajni pre náhodných okoloidúcich. Počítajme teda, že PS4 bude mnohých hráčov sprevádzať aj celý rok 2021. Nie je však prečo smútiť, Sony deklaruje podporu hier (aspoň teda svojich exkluzivít) na najbližšie 2 roky, aj na „minulú generáciu“.

Čo sa týka hardvéru, tak najbližší rok nečakáme teda asi žiadnu novinku, možno len periférie od tretích strán. Nová verzia virtuálnej reality tu tak skoro nebude a bolo by veľkým prekvapením, ak by to bolo v 2021.Pokiaľ ide o hry, tu už to je trošku veselšie. Ak by sme mali začať exkluzivitami, tak môžeme zatiaľ jedinou, ktorá nebude na PS4. Ratchet & Clank: Rift Apart. „Jednotka“ patrila k veľmi podareným remakeom a sme všetci radi, že namiesto ďalšieho remakeu tu máme plnohodnotnú novinku, ktorá (a to je dôvod, prečo je len na PS5) využíva potenciál novej konzoly na 100%. Hlavne SSD disk, vďaka ktorému bude možné cestovať z planéty na planétu behom pár krátkych sekúnd. Áno, keby Sony chcelo, dalo by sa to spraviť aj na staré HDD, no rozhodli sa proste nechať tento titul ako ďalšiu prezentáciu sily a rýchlosti SSD.Ak sa pozrieme aj mimo vývojárov modrého tímu, čaká nás celkom veselý rok. V januári nám príde Hitman III a vo februári by nám mal prísť úžasný (aj keď trošku menší) titul Little Nightmares 2. Prvý diel neskutočne prekvapil herný svet nie len zaujímavým vizuálom, no taktiež príbehom a tí, čo ste to nehrali, odporúčam.

Pokiaľ máte radšej väčšie hry, tak február je mesiac, kedy by mal prísť Far Cry 6. Nemyslím, že túto značku treba nejako viac predstavovať, takže to berte skôr ako malú pripomienku.
Žiaľ od jari už máme ohľadom termínov skôr otázniky. Vývojári samotní sa asi boja dávať presné termíny a preto je trošku ťažšie napísať, ktorú hru si kedy zahráme. Začnem krásnym príkladom – Dying Light 2. Hra mala vyjsť tento rok, no momentálne si nie sme istí ani, či príde v roku 2021, aj keď „vraj“ áno.Čo by ale malo prísť je Resident Evil 8 s podtitulom Village. Už z trailerov to vyzeralo, že po veľmi podarenej siedmej časti sa opäť môžeme tešiť na ďalší „nášup“. Otázka kompatibility ohľadom PS4 je trošku vo vzduchu, no veríme, že aj na túto konzolu sa hra dostane.

Na svoje by si mali prísť aj fanúšikovia Harryho Pottera, nakoľko má vyjsť titul Hogwarts Legacy, kde síce HP nebude, no bude to plnohodnotný titul zo sveta čarodejníkov a aspoň z videí to vyzerá na niečo, čo by sa konečne oplatilo kúpiť. Fanúšikovia japonských RPG poteší, že budúci rok vyjde Final Fantasy XVI.

Ku koncu roka sa zrejme dočkáme nejakej Fify 2020 ehm.. pardón 2022 a určite aj ďalších športových hier, ktoré (teda dúfam) už konečne budú stáť za zmienku, lebo si k tomu tvorcovia aj sadnú a spravia na nich niečo viac, ako len vo fotošope zmenia číslovku na konci...

Ako vidíte, určite sa je na čo tešiť. Pokiaľ sa teda sľuby a termíny nezmenia. Dúfame všetci, že nešťastný rok 2020 sa pominie a s ním aj smola, ktorá sa ťahala po celom svete a v roku 2021 sa každý dočká toho, čo si praje. Či už to bude obľúbená hra alebo konzola.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk