Týždenník #16 – Ten o zmätkoch v Microsofte, špekuláciách o nových hrách a o Agentovi 47

Týždenník #16 – Ten o zmätkoch v Microsofte, špekuláciách o nových hrách a o Agentovi 47

 

Čo prinieslo posledných 7 dní v hernom priemysle?

Ďalší týždeň za nami. Zopár ohlásení, jedno veľké vydanie a jeden veľký zmätok. Asi tak by sa dal v krátkosti zhrnúť. Hlavne Microsoft si tento týždeň určite do pamätníčka nezapíše ako jeden z tých vydarenejších a nižšie si povieme prečo. IO Interactive však naopak zažilo veľmi dobrý týždeň...

Gold je drahý. A už zase nie je

Microsoft v piatok poobede potichu ohlásil, že cena predplatného Xbox Live Gold sa efektívne zdvojnásobí zo 60$ ročne na 120$ ročne. Toto ohlásenie prišlo v podobe blogového príspevku a začalo sa o ňom špekulovať ešte deň predtým, keď sa v obchodoch objavili nové, drahšie voucher poukazy.

Neprešiel však ani deň a po spŕške kritiky zo strany hráčov sa Microsoft rozhodol toto ohlásenie stiahnuť späť. A navyše oznámil, že free-to-play hry na Xbox konzolách Gold-ko vyžadovať nebudú. To bolo teda rýchle...

Hej a aby sme nezabudli. Microsoft konečne ohlásil solídnu nádielku Games With Gold hier.

Špekulácie a ohlásenia

Tento týždeň sa niesol aj v znamení ohlásení a špekulácií. Taký GabeN z Valve totiž v rozhovore naznačil, že Valve po úspechu Alyx pracuje na nových hrách, ktoré začne čoskoro ohlasovať. Pracovná pozícia v Sony Santa Monica zas naznačila, že Ragnarok nie je jedinou hrou na ktorej toto štúdio pracuje. A Microsoft má údajne na 2021 naplánované ešte dve veľké exkluzivity, ktoré doteraz neboli ohlásené.

Resident Evil má zaujímavého antagonistu...

Capcom počas tohto týždňa oznámil dátum vydania Resident Evil Village. No okrem toho sprístupnil pre hráčov na PS5 exkluzívne demo a predstavili multiplayerovú hru RE:Verse, ktorá až tak dobre nevyzerá. Nevadí. Čo tak najťažšia náročnosť hry uzamknutá za Deluxe edíciou?

Jeden Agent vládne všetkým

Asi najväčším januárovým herným vydaním je Hitman 3 – zavŕšenie reštartovanej trilógie od IO Interactive. Hra si odniesla skvelé známky, vývojári si odniesli pochvalu za skvelý prístup k možnostiam prenesenia levelov a uložených pozícií, takže vo svete Agenta 47 je všetko v najlepšom poriadku.

A už tradične nezabudnite na podcast. 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk