Herný február nám veľa radosti neprinesie. No niekoľko kúskov sa predsa len nájde

Herný február nám veľa radosti neprinesie. No niekoľko kúskov sa predsa len nájde

 

Netradičné sucho.

Február je zvyčajne mesiacom, kedy sa začína rozbiehať prvá várka veľkých herných vydaní. Potom nasleduje letná pauza aby sme sa v období september-december dočkali herného šialenstva. Preto je však celkom netradičné, že február 2021 je na tom dosť...biedne?

Samozrejme nechceme vopred odsudzovať a ani kritizovať, pretože nakoniec sa možno objaví niečo výnimočné, no faktom zostáva, že COVID-19 si asi vybral svoju daň. Takže...čo nám herný február ponúkne?

Destruction All Stars

  • Dátum vydania: 2. február

  • Platformy: Playstation 5

Sony odpáli rok 2021 netradičnou exkluzivitou. Prečo netradičnou? Jednak kvôli tomu, že ide o hru od third-party štúdia, ktorá však príde iba na Playstation 5 a zároveň preto, že hra v deň vydania putuje do predplatného Playstation Plus. Ak teda nechcete míňať na kúpu hry 80€, tak vašou druhou možnosťou je mať predplatné. Čo nám však ponúkne samotná hra? Šialené demoličné derby na štýl Twisted Metal s dôrazom na multiplayer a hero postavy.


NioH – The Complete Collection

  • Dátum vydania: 5. február

  • Platformy: Playstation 4, Playstation 5, PC

Ak vám náhodou unikli skvelé hry NioH, ktoré sú inšpirované Souls sériou, tak je najvyšší čas túto chybu napraviť. Štúdio Team Ninja sa totiž s touto sériou lúči vydaním oboch hier v kompletnom balení a s vylepšeniami na PC a Playstation 5. Tieto verzie sa napríklad dočkajú podpory 120FPS, lepšieho vizuálu a ďalších drobností. A samozrejme, nechýba ani dodatočný obsah.


Little Nightmares 2

  • Dátum vydania: 11. február

  • Platformy: PC, Xbox One, Playstation 4, Nintendo Switch

Prvý Little Nigtmares bol príjemným prekvapením štúdia Tasier Studios a dvojka hádam bude pokračovať v tejto pozitivite. Očakávania hráčov sú však teraz vyššie. Čakajú skvelú puzzle platformer hru s hororovými prvkami, ktorá potrápi mozgové závity, no zároveň prinesie hustú atmosféru. Demo je už vonku, takže ak máte záujem, tak skúšajte.


Super Mario 3D World + Bowser’s Fury

  • Dátum vydania: 12. február

  • Platformy: Nintendo Switch

Nintendo pokračuje v portovaní skvelých hier z konzoly WiiU. Mnoho hráčov totiž nemalo možnosť si tieto hry zahrať kvôli neúspechu tejto konzoly, no nakoľko Switch je zas obrovský úspech, tak môžu zažiariť aj tejto hry. Ďalšou v rade je hra Super Mario 3D World, ktorá v roku 2013 zbierala excelentné známky. No nejde len o hocijaký port. Nintendo totiž pripravilo aj nové rozšírenie s názvom Bowser’s Fury, ktorý prinesie hre nové levely a nový príbeh.


Bravely Default 2

  • Dátum vydania: 26. február

  • Platformy: Nintendo Switch

Tretie pokračovanie série Bravely Default so zmätočnou číslovkou 2 (druhým dielom je Bravely Second: End Layer) nás zanesie na nový svet s názvom Excillant, ktorý je rozdelený do piatich kráľovstiev. Ovládať budeme štyri hlavné postavy a ak nám predchodcovia môžu slúžiť ako šablóna, tak sa môžeme tešiť na skvelú taktickú RPG hru, ktorá nás pohltí na stovky hodín.


 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk