Týždenník #20 – Ten o BlizzCone, zlepšení FPS na konzolách a žalobách

Týždenník #20 – Ten o BlizzCone, zlepšení FPS na konzolách a žalobách

 

Čo prinieslo posledných 7 dní v hernom priemysle?

Ďalší týždeň ubehol ako voda a tentokrát sme sa dočkali aj prvého veľkého herného podujatia v roku 2021. BlizzCon. Alebo BlizzConline, ako ho tentokrát nazval Blizzard. Minulý rok korona nedovolila, aby sa toto podujatie konalo a tak sme si museli chvíľu počkať...Nebola to však jediná udalosť...

BlizzCon...potešil?

Blizzard má za sebou celkom vydarené podujatie. Možno nenaplnilo všetky očakávania, no určite nešlo o fiasko, ako pred troma rokmi. Nové memečka na podujatí nevznikli, Diablo II je tu, rovnako ako štvorka a Overwatch 2 a dokonca aj Burning Crusade sa nám vracia...

A ďalšie žaloby...

Apple a Epic. Epic a Apple. Tento súboj pred súdnou stolicou sa nám naťahuje a dokonca aj rozširuje. A finálny verdikt je zatiaľ stále v nedohľadne. A aby toho nebolo málo, tak jedna žaloba sa možno ujde spoločnosti Google a jedna sa už ušla aj Sony.

Zvýšenie FPS? Na konzolách

Asi nikto nebude argumentovať proti tomu, že spätná kompatibilita Xbox konzol je vrámci konzolového biznisu neprekonateľná. Odhliadnuc od faktu, že Microsoft ju ponúka aj rozsiahlejšie, ako na jednu generáciu, tak si ctí digitálne nákupy svojich hráčov a neprahne po remaster peniazoch tak ako niekto...pozdravujem Nintendo a Skyward Sword. Výsledkom je to, že si svoje Xbox One hry môžete zahrať na Series X/S vo vyššom framerate a to vďaka čiernej mágii.

Nintendo neprinieslo Breath of the Wild 2...

Nintendo odvysielalo svoj prvý veľký Direct za...veľmi dlhú dobu a hype bol veľmi veľký. Bohužiaľ, ani Nintendo však nenaplnilo všetky očakávania fanúšikov a neprinieslo so sebou niekoľko hier na ktoré sa čakalo. Snáď nabudúce.

RECENZIE

Ak ste minulý týždeň minuli recenziu na jednu „skvelú“ hru, tak nech sa páči

A už tradične nezabudnite na podcast

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk