Týždenník #23 – Ten o Bethesde, Microsofte a Xboxe

Týždenník #23 – Ten o Bethesde, Microsofte a Xboxe

 

Čo prinieslo posledných 7 dní v hernom priemysle?

A je dokonané. Tak sa začínal jeden z článkov, ktorý sa na webe vyskytol počas minulého týždňa. A narážal na to, že Microsoft je už oficiálnym vlastníkom vydavateľstva Bethesda. Čo však okrem toho priniesol posledný „herný“ týždeň?

Xbox + Bethesda = VL

Konečne sme sa dozvedeli odpovede na pálčivé otázky exkluzivity, predplatitelia Xbox Game Pass sa dočkali nádielky hier a Microsoft sa od minulého týždňa môže pochváliť asi najväčším počtom first party štúdií. Čo viac si môže majiteľ Xbox konzoly priať? Už len aby začali prichádzať tie hry...

Zamestnanec EA to tak trochu pokašľal. Rovnako, ako celé EA

Asi nič nepoukazuje na slizkosť lootboxov v športových hrách od EA ako fakt, že existuje komplexný čierny trh s predajom atraktívnych balíčkov s cieľom zarobiť reálne peniaze. EA pred týmto trhom úspešne zatváralo oči, no len do momentu, kedy sa jedným z predávajúcich stal zamestnanec EA. Údajne. A aby toho nebolo málo, tak Nemci začali mať proti-lootboxové chúťky, čo môže priniesť ďalšie vrásky na čele.

Tento týždeň sa nám ukáže Square

Zdá sa, že po pandémii, ktorá zatvorila fyzické herné podujatia presedláva drvivá väčšina vydavateľov na formát, ktorým sa preslávilo Nintendo pod názvom Direct. Teraz je na rade Square Enix, ktorý nám predstaví novú Life is Strange hru a poskytne aktualizácie o ďalších hrách už vo štvrtok.

Vráti sa Dead Space?

EA zrušilo kanadskému štúdiu Motive ich dlhovyvíjaný projekt, no už začali štebotať vrabce (s menom Jeff Grubb), že namiesto neho sa štúdio pustilo do vývoja hry založenej na existujúcej značke EA. Povedal niekto Dead Space? Alebo Syndicate?

Zakapaný Anthem

S odstupom času sme sa pozreli na to, že zrušenie hry Anthem možno vo výsledku nie je až tak zlým krokom, pretože poukazuje na zmenu prístupu EA, čo určite vítame. Otázka však je, či to ešte zachráni BioWare.

A nezabudnite na náš podcast.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk