Týždenník #25 – Ten o 10 miliardách pre Discord, zatvorení obchodov Playstation a zmenách v Xboxe

Týždenník #25 – Ten o 10 miliardách pre Discord, zatvorení obchodov Playstation a zmenách v Xboxe

 

Čo prinieslo posledných 7 dní v hernom priemysle?

Marec sa nám blíži ku svojmu koncu a išlo o naozaj plodný mesiac z hľadiska nových informácií. Aj keď nepatria medzi tie tradičnejšie a ich zloženie pozostáva z herných odkladov, čo nevidíme až tak radi. Nevadí...pandémia je pandémia a zatiaľ čo v minulom roku z nej herné spoločnosti profitovali, tak teraz prichádza pád do reality...

Microsoft je pri 10 miliardovej chuti

Zdá sa, že Microsoft má k dispozícii dostatok „voľného kešu.“ A tým nemyslím orieškov. Spoločnosť totiž ešte len nedávno uzatvorila 7,5 miliardovú dohodu o odkúpení vydavateľstva Bethesda a už sa objavujú informácie, že Microsoft je blízko k uzatvoreniu dohody o odkúpení služby Discord za vyše 10 miliárd dolárov. Uvidíme, či sa aj táto dohoda dotiahne do úspešného konca.

Sony zatvára svoje staré obchody?

Sony je známe svojim nie príliš veľkým záujmom o spätnú kompatibilitu a všeobecne o prezerváciu starých hier. Prakticky, keď to neprináša miliardy, tak je to nezaujímavé. A to sa zdá sa naplní aj v prípade Playstation Store. Počas týždňa sa totiž objavili informácie o tom, že Sony v lete tohto roka uzatvorí digitálne obchody pre Playstation 3, Playstation Vita a PSP. Na oficiálne potvrdenie však ešte čakáme.

Gold je voľný...konečne

Microsoft ešte na začiatku roka prisľúbil, že Gold na hranie free-to-play online hier nebudeme potrebovať. A konečne prišiel prvý krok k odstráneniu tejto bariéry. A zdá sa, že Xbox niečo chystá aj s Ubisoftom. No tam si budeme musieť ešte počkať. A nakoniec sa dočkal zmeny aj názov Xbox Live.

Sony rozdáva

Ak ste to nepostrehli, tak Sony vrámci svojej inciatívy Play at Home rozdáva hráčom kvantum hier. Konkrétne deväť s tým, že desiata pribudne v apríli. Takže nech sa páči.

V Call of Duty sa vraciame do najkrvavejšieho konfliktu a Battlefield bude moderný

Call of Duty nás neminie ani v tomto roku a najviac sa asi budú tešiť fanúšikovia Druhej svetovej vojny. Aj keď to začiatkom týždňa vyzeralo na fiktívny konflikt, tak na konci to už vyzerá na štandardné boje a hádam sa dočkáme 250-teho prepracovania vylodenia v Normandii. Konkurenčná séria Battlefield sa zas premiestni do súčasnosti.

RECENZIE A KOMENTÁRE

A nezabudnite na náš podcast

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk