Týždenník #28 – Ten o vzdialených hrách, štúdiu Naughty Dog a aktualizácii Playstation 5

Týždenník #28 – Ten o vzdialených hrách, štúdiu Naughty Dog a aktualizácii Playstation 5

 

Čo prinieslo posledných 7 dní v hernom priemysle?

Nával herných informácií sa nám spomaľuje a v najbližších týždňoch sa asi bude spomaľovať ešte viac. Teraz, keď už vieme, že E3 2021 sa uskutoční, tak je viac ako pravdepodobné, že mnoho spoločností si svoje ohlásenia začne šetriť na jún, takže nás čaká 8 týždňov a potom pokoj hádam vystrieda nával informácií.

Niečo sa však predsa len objavilo...

Na hry si počkáme...bohužiaľ

Zdá sa, že pandémia COVID-19 mala ešte väčší vplyv na rýchlosť herného vývoja, ako sú ochotní vydavatelia pripustiť. Možno aj preto sa v priebehu tohto týždňa objavili informácie, že tri exkluzivity Microsoftu, ktoré boli predstavené v posledných rokoch sú ešte veľmi ďaleko od svojho vydania. A aj na novú hru od Naughty Dog si budeme musieť počkať ešte veľmi dlho. Toto štúdio sa navyše rozhovorilo o mnohých témach týkajúcich sa herného vývoja.

Days Gone prichádza na PC – Port, ktorý láka PC hráčov na pokračovanie, ktoré neexistuje

Keď sa ohlásil port Horizon: Zero Dawn, tak populárnou teóriou bolo, že Sony túto hru použije ako „lákadlo“ na pokračovanie. Čiže, zahráte si Zero Dawn, zapáči sa vám, lenže Forbidden West bude iba na Playstation konzolách, takže si kúpite Playstation konzolu. A to isté sa predpokladalo aj pri Days Gone. Až do momentu, keď sme zistili, že žiaden Days Gone 2 neexistuje. A o tom, čo sa deje v Sony Bend stále kolujú príbehy...

Playstation 5 dostal nové funkcie...konečne

Sony nepridáva nové funkcionality do svojich konzol príliš často, no tentokrát určite prekvapilo. Update firmvéru konzoly Playstation 5 bol totiž jedným slovom skvelý. Pridal hromadu užitočných funkcií, pričom tí, ktorí plačú nad nízkou kapacitou pevného disku konzoly sa určite potešia hlavne funkcii cold storage, no Sony opravilo aj to, že sa všetok obsah pri prehrávaní zobrazoval v „HDR kontajneri.“

Resident Evil Village ukázal kvalitu a zmätok

Capcom nám ukázal ďalšie zábery z hrania Resident Evil Village a prichystal si pre nás demo verziu. Lenže, ako to už v hernom priemysle býva, nič nemôže byť jednoduché a namiesto demo verzie v štýle „užite si ju“ si ju musíte zahrať v niekoľko hodinovom okne, ináč máte smolu. A my iba mykáme plecami, lebo prečo neskomplikovať niečo, čo sa komplikovať nemusí, však?

CD Projekt sa nevzdáva. Po rekordnom roku sa ani nedivíme

Cyberpunk 2077 vyšiel v decembri, no zdá sa, ako keby prešla celá večnosť. Napriek zabugovanému stavu sa však CDPR nevzdáva, čo potvrdili aj posledným vyhlásením. A dôkazom je nový patch. A dôvodom sú ich finančné výsledky za posledný rok.

RECENZIE a Tematické články

A podcast

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk