Týždenník #29 – Ten o Days Gone, ziskoch CD Projekt RED a o dvoch nových Battlefieldoch

Týždenník #29 – Ten o Days Gone, ziskoch CD Projekt RED a o dvoch nových Battlefieldoch

 

Čo prinieslo posledných 7 dní v hernom priemysle?

Ďalší herný týždeň za nami. A ani v tomto nechýbali zaujímavé informácie a malé či veľké ohlásenia. A ak ste ich minuli, tak tento prehľad vám skvelo poslúži.

Days Gone 2 je v kurze...ešte stále

Okolo neschváleného pokračovania Playstation 4 exkluzivity Days Gone je možno väčší poprask, ako by si hra zaslúžila a zatiaľ čo jeden z tvorcov sa k celej záležitosti staval celkom diplomaticky, tak ten druhý prakticky „zhejtoval“ hráčov za to, že chcú pokračovanie, aj keď si odmietli kupovať jednotku z plnú cenu. Petícia však silnie, aj keď pochybujeme, že niečo dosiahne.

Sony podobne ako Microsoft otočilo

Keď Microsoft v januári ohlásil plánované zvýšenie ceny Xbox Live Gold predplatného, hráči neboli nadšení. A tlak bol tak veľký, že Microsoft otočil v rekordnom čase. Niečo podobné, akurát počas dlhšieho obdobia sa prihodilo aj spoločnosti Sony, ktorá chcela v lete zatvoriť digitálne obchody pre PS Vita, PS3 a PSP. Nakoniec sa však zatvorí iba ten posledný menovaný, pretože hráči sa vyjadrili celkom jasne. A Sony našťastie počúvlo.

CD Projekt zažil napriek problémom extrémne úspešný rok

Poľská spoločnosť CD Projekt v decembri vydala Cyberpunk 2077, ktorý nedopadol tak, ako si možno predstavovali. No aj napriek tomu hra predala takmer 14 miliónov kópií a spoločnosť zažila najúspešnejší rok v histórii. Aj napriek miliónom, ktoré boli minuté za vrátanie kópií hier.

Battlefield nebude iba jeden

DICE konečne prehovorilo. V tomto roku sa dočkáme vydania nového Battlefieldu. A v budúcom roku ďalšieho. Akurát ten druhý bude na smartfóny. A aj keď rešpektujeme silu a tržby biznisu s hrami na smartfónoch, tak tento segment určite na webe nepovažujeme za kľúčový. Takže nás zaujíma tá prvá hra. Detaily sa dozvieme „už čoskoro.“

Microsoft sa konečne vydáva na nepoznanú cestu

Microsoft a Xbox už tradične nie sú ticho a pravidelne nás zásobujú novými ohláseniami. A minulý týždeň sme sa dočkali začiatku testovania herného streamovania na PC a iOS a free-to-play online hry stratili nutnosť Gold predplatného. Tomu hovoríme kroky vpred...

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk