Týždenník #32 – Ten o cross-gen next-gen Battlefielde a free-to-play Ubisofte

Týždenník #32 – Ten o cross-gen next-gen Battlefielde a free-to-play Ubisofte

 

Čo prinieslo posledných 7 dní v hernom priemysle?

7 dní ubehlo ako voda a dozvedeli sme sa hlavne veľa čísel. Miliónov dolárov, ktoré zarobili herné spoločnosti sa premietnú (hádam) v nové herné projekty, no je zrejmé, že takému Ubisoftu sa zapáčil free-to-play segment. EA....no, o tom radšej nižšie.

Battlefield je cross-gen next-gen hra

EA potvrdilo počas tohto týždňa predstavenie hry Battlefield na jún tohto roka. Ak ste však dúfali v plnohodnotný next-gen zážitok, tak asi vás nepotešíme. Nový Battlefield je totiž plánovaný ako cross-gen hra. A to aj napriek tomu, že sa nás šéf EA snaží presvedčiť, že sa dočkáme next-gen zážitku.

Ubisoftu zachutnal free-to-play

Napriek tomu, že vydanie Battle Royale hry Hyper Scape od Ubisoftu nebolo tak masívnym úspechom ako napríklad Apex Legends vidí Ubisoft v tejto forme monetizácie (free-to-play) časť svojej budúcnosti a prezradil nám, že takýchto pokusov od nich máme v najbližších rokoch očakávať čoraz viac. Či je to pozitívna správa, to nechám na vás.

Výlet do dediny je úspešný

Resident Evil séria je silná ako nikdy predtým. A dokazuje to (zatiaľ) komerčný úspech Resident Evil Village. 3 milióny predaných kópií za niekoľko dní predaja a priazeň modovacej komunity. Uvidíme, aké dlhé „nohy“ bude mať táto hra. Až na jeden malý (a možno aj veľký) problém to vyzerá skvelo.

Teasovanie, teasovanie

Aj Sony a aj Microsoft využili tento týždeň na to, aby nám pripomenuli...že vyvíjajú nové hry. Šok, však? Zatiaľ čo Sony nám prezradilo veľmi atraktívne číslo 25 hier cez PlayStation Studios, tak Microsoft teasuje exkluzivitu, ktorá nám odpáli dekel. Hádam to mysleli v dobrom zmysle slova.

Tematický článok

Ak ste fanúšikom Mass Effect série, tak tento článok si nenechajte ujsť

A taktiež nezabudnite na podcast

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk