Týždenník #38 – Ten o nákupoch Sony, zrade Kodžimu a o Dead Space

Týždenník #38 – Ten o nákupoch Sony, zrade Kodžimu a o Dead Space

 

Čo sa udialo v hernom svete za posledné dni.

Áno viem. Nie je pondelok. No dajte aj starému človeku počas sviatku trochu odpočinúť. Dlhší herný týždeň je za nami a je čas na rekapituláciu. V posledných dňoch sa toho totiž udialo až až. Hlavne v modrom tábore.

Sony pochytila nákupná horúčka...

Dalo sa očakávať, že to skôr alebo neskôr príde. Sony začalo kupovať herné štúdiá. Ako prvé prišlo na rad fínske Housemarque. Následne bola japonským PlayStation Twitter účtom ohlásená aj kúpa Bluepoint, no informácie o tom boli rýchlo stiahnuté z obehu a nakoniec sme sa dočkali prekvapujúcej akvizície PC expertov zo štúdia Nixxes. Ale ako Sony tvrdí...určite sa nesnažia pretekať sa s Microsoftom.

Dead Space prichádza

Do ohlásenia Dead Space hry zostáva už len niekoľko týždňov. Napriek tomu už vieme všetko dôležité. Hra bude rozšíreným remakom jednotky na štýl Resident Evil 2. A to je vlastne to najdôležitejšie, čo potrebujeme vedieť.

Kodžima zradil modrých

Spolupráca Microsoftu a štúdia Kojima Productions začína naberať na obrátkach a obe strany už spísali formálne dokumenty. Nie všetci to však nesú s noblesou a výsledkom toho je označenie Kodžimu za zradcu...

Reklamy v hrách?

Zdá sa, že už čoskoro nám hranie hier budú „spríjemňovať“ extréme krátke, 8-minútové reklamné spoty. Vydavateľom asi nestačí, že za hry platíme v niektorých prípadoch až 80€ a že mnoho z nich je prepchatých mikrotransakciami. Treba podojiť ešte viac...

Ghost of Tsushima prináša platený upgrade...a expanziu

Tak sa to potvrdilo. Do hry Ghost of Tsushima pribudne nový obsah. Nová expanzia a upgrade na PlayStation 5. Síce platený, ale predsalen nejaký. A fanúšikovia už nepochybne klikli na tlačidlo kúpiť.

ČLÁNKY A recenzie

A podcast

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk