Herný október vyzerá na papieri doslova famózne

Herný október vyzerá na papieri doslova famózne

 

Pre všetkých niečo...

Október bude pravdepodobne vyvrcholením herného roka 2022, ktorý sa však pravdepodobne nezaradí medzi tie najlepšie v histórii a to vďaka obrovskému množstvu odkladov. Tak či tak, v desiatom mesiaci roka nás čaká množstvo zaujímavých a očakávaných hier. Tak si ich poďme predstaviť.

Overwatch 2

  • Dátum vydania: 4. október

  • Platformy: PC, Xbox, PlayStation, Nintendo Switch

Blizzard chystá pre Overwatch malú revolúciu. Dvojka vlastne nie je dvojkou, pretože berie obsah z jednotky, niečo pridáva a mení obchodný model na free-to-play. Zmien je teda veľa a z hľadiska hrateľnosti bude tou najväčšou prechod na formát 5v5.


Scorn

  • Dátum vydania: 14. október

  • Platformy: PC, Xbox Series X/S

Gigerovská FPS hra Scorn bola iba nedávno posunutá o týždeň skôr a tak sa jej dočkáme už 14. októbra. Tento dlho vyvíjaný projekt štúdia Ebb Software sľubuje atmosféru, ktorá sa bude dať krájať, odporné scény a prekvapujúco skvelý vizuál. Hra sa objaví v deň vydania v predplatnom Xbox Game Pass.


NHL 23

Tradičnú športovú jeseň nevynechá ani virtuálny hokej od EA. Ten však už tradične vynechá PC platformu, no konzoloví hráči sa údajne môžu tešiť na veľké množstvo vylepšení. Tak uvidíme...


A Plague Tale: Requiem

Pokračovanie príbehu Huga a Amicie v mori potkanov. Asi tak by sa dal charakterizovať Requiem. Čaká nás takmer dvojnásobná dĺžka hry, množstvo vylepšení, krajší vizuál a dúfajme že aj dojemný príbeh. Hra bude v deň vydania v predplatnom Xbox Game Pass.


Uncharted: Legacy of Thieves Collection

  • Dátum vydania: 19. október

  • Platformy: PC

Uncharted si to konečne namieril na PC prostredníctvom kolekcie štvorky a The Lost Legacy. Kolekcia prišla na PlayStation 5 začiatkom roka a celkom presne vieme, čo od nej očakávať, takže to nebudeme veľmi naťahovať.


Mario + Rabbids Sparks of Hope

Unikátne spojenie značiek Mario a Rabbids a unikátne spojenie ťahovej stratégie a adventúry k nám prichádza po druhýkrát s podtitulom Sparks of Hope. V hre budeme bojovať proti neznámej entite s názvom Cursa a tak sa Mario a jeho priatelia musia vydať na ďalšie dobrodružstvo.


Gotham Knights

Batman je mŕtvy a tak namiesto neho musia ochraňovať Gotham Batgirl, Red Hood, Robin a Nightwing. A tí budú mať veľa práce. Nie len s ikonickými nepriateľmi Batman univerza, ale aj s tajuplnou organizáciou Court of Owls.


New Tales From the Borderlands

Novú Tales from the Borderlands hru nemá na starosti Telltale Games, ale priamo štúdio Gearbox. To by však nemalo na kvalite príbehu ubrať nič. Údajne. V hre sa dočkáme nových postáv a teda aj nového pohľadu na svet Borderlands.


Victoria 3

  • Dátum vydania: 25. október

  • Platformy: PC

12 rokov si museli fanúšikovia strategickej série Victoria počkať na tretie pokračovanie. To pokryje roky 1836 až 1936 a umožní hráčom ovládať jednu zo 100 krajín s dôrazom na politiku, demografiu a diplomaciu.


Bayonetta 3

Pri sérii Bayonetta si môžeme byť istí, že PlatinumGames vyrukuje s tými najlepšími nápadmi a nič menej neočakávame ani teraz. Zvodná čarodejnica sa opäť pustí do hordy nepriateľov s gráciou a nezameniteľným štýlom. A aby toho nebolo málo, tešiť sa môžeme aj na novú postavu, Violu.


Call of Duty: Modern Warfare II

Tradícia nie je porušená ani tento rok. Call of Duty je späť a opäť v rukách Infinity Ward a opäť s podtitulom Modern Warfare. Čaká nás teda návrat starej známej partie, rozsiahleho multiplayeru a v novembri aj príchod nového Warzone.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk