Top 5 hororové hry, časť 2.

Top 5 hororové hry, časť 2.

 

Minulý týždeň sme si predstavili prvú várku strašidelných hier na dlhé jesenné večery. Dnes si si dáme pokračovanie.

Ak si kladiete otázku, čo to tu robí, keď Halloween už bol, tak odpoveď je jednoduchá. Drvivá väčšina z vás včera pravdepodobne aj tak pilo niekde na nejakej párty a určite by nebol čas sa nie len venovať nejakej hre, ale vôbec si aj prečítať článok o nich. Takže nadviažeme tam, kde sme naposledy skončili.

V minulom diely ste videli….

5. Little Nightmares 1&2

Táto malá séria patrí k najpodarenejším indie titulom za poslednú dobu. Hneď prvá časť vedela prekvapiť svojou brutalitou, ktorú by ste nečakali. Ak k tomu prirátate „monštrá z ľudí“ prevedené v ozaj miestami nechutnom štýle, tak máte o zážitok postarané. Dvojka v ničom nezaostáva a obe sa dajú zdolať za jeden dlhý chladný večer…

4. Darkwood

Na túto hru som narazil úplnou náhodou na YouTube. Pustil som si zo zvedavosti krátky kúsok gameplayu a stačilo mi, aby som po tom hneď skočil. Nejde úplne o typický horor a tiež to je indie titul, no svojim spracovaním, atmosférou a príbehom ma naozaj dostal. Nájdete tu RPG prvky a keďže ide o „survival“, výzva čaká na každom kroku. Ja som sa bál vyjsť z úkrytu aj cez deň.

 

3. PT

Kto by nepoznal Kodžimov geniálny počin? Na poriadne vydanie čakáme už celé roky a aj keď sa sem-tam objaví nejaká správa, žeby to mohlo vyjsť, zatiaľ to oficiálne svetlo sveta nevidelo. Veľká škoda, nie som jediný, čo je zvedavý, kam by toto mohlo zájsť. Tých pár minút vás prevedie všetkým, od prekvapení, cez hádanky, až po číry strach. Atmosféra sa buduje pomaly a naporiadok, bez zbytočných jumpscarov. To dnes vie už málokto.

2. Until Dawn

Aby sa niekto nesťažoval, že som nedal nejakú tu adventúru, tak nech sa páči. Until Dawn patrí určite k veľmi podareným hororom a prevedie vás od puberťackých vtipov až po boj o život. Hra má niekoľko možných koncov a jeden z nich je ten, že ostanú všetci na žive. To je určite veľká výzva, hlavne, keď máte niekedy na rozhodnutie len okamih a už sa to s vami vlečie až do konca. Verím, že aj ľudia, ktorí neholdujú takýmto žánrom by sa určite zabavili.

1. Amnesia

Ktorá časť? … no… nie je to jedno? Asi všetky! Ide o kultovky so všetkým, čo k tomu patrí. Príbeh skladáte po kúskoch, neviete kto ste, kde ste, prečo ste. Temnota je všade s vami a príšery? Samozrejme. Bez nich by to predsa nebolo ono. Tu sa asi ani nemusím rozpisovať, kto pozná, ten vie, kto nie, ten by to mal hneď napraviť!

Bonus: Silent Hill

Tu platí to isté, čo pre Amnesiu. Ideálne prejsť všetky. Kto je nedočkavý, aj druhú časť, ktorej remake bol nedávno ohlásený. Pôvodné hry majú ale tiež svoje čaro a nič prejdením nepokazíte. Chápem, že to už také strašidelné asi nebude a grafika bude skôr úsmevná, no strašidelné spomienky to vyvolá určite!

 

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk