Preview Alan Wake z X10, screenshoty a ďalšie podrobnosti

 

Počas minulého týždňa na X10 akcii v San Franciscu, bolo možné vidieť najnovší build očakávanej adventúry z pohľadu 3. osoby Alan Wake.

Hranie popisuje redaktor zo serveru Joystiq:

Scénu ktorú som hral sa odhrávala neskôr v hre, naneštastie žiadne odhalenie príbehu sa nekonalo nehovoriac o tom že demo bolo pomerne krátke. Zástupca mi dal stručný popis predchádzajúcich udalostí (nebudem prezrádzať). Alan Wake sa ocitá na mieste a jediné čo musí je utiecť z auta, s ktorým práve havaroval, keď sa vyhýbal niekomu na ceste. Táto postava samozrejme zmizla, keď sa Alan obzrel dozadu. Potom, čo som vyliezol von z auta, hlas v Alanovej hlave mu poradil, aby našiel čerpaciu stanicu a vyhľadal pomoc. Potom sa začali diať divné veci. Ako som sa vydal po ceste medzi stromami (animácia postavy sa značne zlepšila od posledného dema), našiel som 2 kusy papiera na mokrej zemi. Zobral som ich a dozvedel som sa že sú to časti rukopisu Wakea, ktorý si nepamätá že niečo napísal. Tieto stránky bude zbierať počas celej hry a bude si ich môcť spätne prezerať. Útržky z rukopisu opisujú postavu, ktorú naháňa chlap so sekerou.

"Osvetlenie v hre je naozaj pôsobivé. Musel som sa pohybovať len za svitu mesiaca, keďže som nemal žiadne svietidlo."

Ako som išiel po zákrute, zbadal som Alanovo horiace auto ako sa rúti z útesu a osvetľuje les. Trochu ďalej, pozdĺž niekoľkých popadaných stromov, ktoré tvorili most cez rieku som uvidel intenzívne svetlo vychádzajúce z lesa. Tak som začal bežať k nemu. Zrazu sa objavil muž so sekerou a ja som nemohol robiť nič iné, iba utekať pred ním. Zazrel som osvetlený drevorubačský tábor a vydal sa smerom k nemu dúfajúc, že nájdem pomoc. Vo vnútri tábora nachádzam zbraň a svietidlo. Zostáva sa už iba dostať do traktora a utiecť preč. Muž ktorý ma naháňal nebol sám a okrem toho rozprával čudným nezrozumiteľným jazykom. Ostatní muži -drevorubači ma čakajú vonku, no keď na nich svietim baterkou, zjavne sa im to nepáči a zabíja ich to. Baterka je akoby zbraň do ktorej je nutné vkladať batérie ako do zbrani náboje.

"Hra vyzerá v tejto fázi naozaj strašidelne, to sa autorom naozaj podarilo. Teraz je to už len otázka presvedčivého príbehu a inteligentného herného systému."

Hru Alan Wake očakávame v máji tohto roka. Vychádza exkluzívne iba pre XBOX 360. Jej vývoj trvá už dlhé 3 roky, preto sú očakávania veľmi vysoké. Záznam hrania z X10 eventu žiaľ nebol možný, preto vám prinášame aspoň oficiálny trailer z X10, screenshoty a videá z predchádzajúcich predvádzačiek. Určite si ich pozrite.

{gallery}/novinky/alanwake/210210/{/gallery}

Kompletná galéria.

Oficiálny trailer X10

Tu nájdete aj súhrn gameplayov z predchádzajúcich predvádzačiek.

 

Ďalšie články súvisiace s hrou Alan Wake:

Prečo je Alan Wake len pre Xbox 360 ?

Oficiálny obal Alan Wake zverejnený

Alan Wake rozmaže hranicu medzi filmom a hrou

Nové obrázky z hry Alan Wake

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk