Grand Slam Tennis 2 - Prvé dojmy

 

Aj keď sa to zdá byť trochu čudné, tak v záplave športových simulátorov, ktoré má EA v ponuke, sa nenachádza ten, ktorý je prezývaný ako biely šport. A aj keď je svetovo dostatočne populárny, tak z dielne tohto giganta sme sa takto ladenej hry nedočkali. A to napriek tomu, že táto hra má v názve číslovku 2. Je pravdou, že existuje aj prvý diel, no ten vyšiel iba na konzolu Nintendo Wii, a teda sa nemohol pasovať ako konkurent zabehnutých sérií Top Spin a Virtua Tennis. To EA Sports napravilo a prednedávnom uzrelo svetlo sveta demo na tento titul, ktoré sme si vyskúšali.

Každý, kto sa aspoň trocha venuje tenisovým hrám, alebo má aspoň prečítané recenzie o oboch týchto sokoch, vie, že zatiaľ čo Top Spin by sme zaradili skôr k simulácii, tak Virtua Tennis je čistokrvná arkáda, ktorá slúži najmä na nenáročné pobavenie. Keď si tieto tituly dáme do protipólu na jednu rovinu, tak nový Grand Slam Tennis 2 sa bude nachádzať bližšie pri sérii Top Spin. Nie je síce simulátorom, ale zase na zvládnutie princípov (a hry samotnej) nestačia dve, či tri tlačidlá.

Práve tu si všimnete jedinečnosť titulu, ktorý skopíroval systém známy z hokejovej série NHL a aplikoval ho na prostredie tenisu. Systém funguje tak, že s jednou analógovou páčkou ovládate hráča a druhou jeho raketu. Tento systém umožňuje lepšie mierenie úderov smerom do strán, kde už nie je závislé na páčke, prostredníctvom ktorej pohybujete hráčom.

Ale aby sme sa dostali k demu samotnému, tak to obsahuje jeden skrátený zápas medzi momentálnou svetovou jednotkou Novakom Djokovičom a jeho prenasledovateľom v svetovom rebríčku ATP, Rafaelom Nadalom. Hrať sa dá na jedinom povrchu, a to na tráve All England Clubu vo Wimbledone. Čo sa zapáči je grafické spracovanie, kde síce modely postáv nedosahujú kvality soka od českého 2K Games, no zároveň sa nejedná ani o krok vedľa. Okrem toho si hneď všimnete atribút jednotlivých hráčov, kde je napríklad Nadal dynamický typ hráča, ktorý dokáže zabehnúť aj za tou najstratenejšou loptičkou, a na druhej strane je hráč, ktorý je silný, ako na forehande, tak na backhande a jeho silnou stránkou je hra od základnej čiary. Dôležité je, že tieto rozdiely sú rozpoznateľné, čo je alfou a omegou prípadného RPG systému v kariére. Poteší aj komentátor, kvalitne spracované dvorce a kulisa, ktorú dokážu diváci vytvoriť v kombinácii s výbornou réžiou medzihry.

Hodnotiť túto hru podľa dema je asi rovnaké ako pri ostatných športoch, no tam máte aspoň odrazový mostík v podobe minuloročného dielu, čo tuto chýba. No aj napriek tomu to vyzerá tak, že tenis od EA Sports vykročil tou správnou nohou, no na verdikt si musíte počkať do dňa, keď uzrie svetlo sveta recenzia.

Korekcia: Lenka Macsaliová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk