Poker Night at the Inventory 2 - Recenzia

 

Spraviť zaujímavo hru, kde hráte Poker, je veľmi náročné. V dnešnej dobe internetu si poker môžete zahrať hocikde. Facebook, flash hry a rôzne ďalšie možnosti, ako sa k obľúbenej hazardnej hre dostať, zabraňujú prieniku tejto formy hernej zábavy do sektora klasických hier, za ktoré si platíte pevnú sumu. 

 

Telltale games však prišlo s formou, ktorá zaujme a motivuje ku kúpe. Skombinovalo nízku sumu s motívmi iných videoherných sérií. Tak vznikol úspešný Poker Night at the Inventory, ktorý sa v týchto dňoch dočkal pokračovania.

Prvý diel kombinoval tematiku Team Fortress 2, série Sam & Max a ďalších napríklad komixových adaptácií. Takže ste si to v tajnej miestnosti (Inventory) rozdali s Heavym, Maxom, Strong Badom, Tychom o predmety do hry Team Fortress 2 a hlavne kvôli tomu sa hra stala predávanou. Autori si toho boli vedomí, a tak napojili pokračovanie na inú populárnu hru, Borderlands 2. Hra sa môže konečne predávať na konzolách, nakoľko Team Fortress 2 je hlavne PC záležitosť.

V dvojke budú vašimi protivníkmi Claptrap z Borderlands 2, Brock Samson z The Ventrue Bros., Ash z Army od Darkness a Sam zo série Sam & Max. V roli krupiéra sa objaví sarkastická a suchým humorom preslávená GLaDOS z Portal. Odmenou za víťazstvá vám budú predmety do hry Borderlands 2, v prípade PC verzie aj nejaké odmeny do Team Fortress 2. Takým malým problémom je, že odmeny nefungujú „crossplatformovo“, aj keď by sa to podľa mňa dalo určitým spôsobom manažovať redeem kódmi alebo podobne. Takže ak ste hráčmi Borderlands 2 na Xboxe, ale občas si zahráte Team Fortress 2 na počítači a hru si zakúpite na PC, tak nezískate odmeny pre Borderlands 2 na Xbox. 

Poker ako každý iný, takže klasický Texax Holdem alebo pre mňa nový Omaha Holdem – hráč drží v rukách štyri karty namiesto dvoch z Texas variantu. Hranie vám spríjemňujú repliky jednotlivých postáv a ich rozhovory, ktoré sú síce vo väčšine vtipné, ale dosť často sa opakujú. Najvtipnejšia je, samozrejme, GLaDOS. 

Hráč môže získať postupom času (okrem klasickej peňažnej výhry) aj špeciálne predmety jednotlivých postáv. Claptrap napríklad priniesol sošku Character of the Year z VGA 2012. Do hry o ne sa dostanete prostredníctvom plnenia výziev. Po splnení troch určených výziev na začiatku každej hry musíte vyhrať turnaj a po rozbehnutí nového vyberie jedna z postáv predmet o ktorý sa v novom turnaji bude hrať. Rovnako si počas hrania môžete odomykať nové skiny pre každú časť herného prostredia (karty, žetóny, stoly a celkový výzor prostredia). Tie majú motívy podľa hier, ktoré prezentujú postavy zúčastnené v turnaji. To všetko si odomykáte pomocou tokenov a tie získavate víťazstvami (platí, že čím lepšie umiestnenie, tým väčší počet tokenov).

Grafické spracovanie plní svoj účel, audio tak isto. Trochu prekvapia technické problémy, kedy sa často len tak z ničoho nič prepadne framerate alebo sa hra na chvíľu zasekne. V hre takéhoto typu je to dosť divné a dúfam, že sa s tým autori pohrajú prostredníctvom patchu. 

Na záver treba spomenúť aj cenu, ktorá zohráva pri takomto titule hlavnú úlohu. Tá je v prípade PC verzie na úrovni 5€, na Xboxe zvolili cenu 800MSP a PS3 má cenovku nastavenú na 9,99$. Ak chcete zabojovať o odmeny, zabaviť sa s vašimi obľúbenými postavami alebo si len tak užiť poker, myslím si, že za túto cenu sa to celkom oplatí. Hra síce trpí problémami, ale ako celok vyznela dobre.

Informácie o hre

Game Cover
Poker Night at the Inventory 2
Platforma: X360
Žáner: športová
Výrobca: Telltale Games
Distribútor v SR: Microsoft
Hru na recenzovanie poskytla spoločnosť: Microsoft

Naše hodnotenie

70%
 
Nie taký obyčajný poker
  Klady
  • známe postavy
  • odmeny do hier
  Zápory
  • technické problémy
  • odmeny nefungujú „crossplatformovo“
  • opakujúce sa repliky
korekcia: Lenka Macsaliová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk