Avatar Motocross Madness - Recenzia

 

Motocross Madness je značkou, ktorá síce nikdy nedosiahla veľkej popularity, no niektorí pamätníci si určite na ňu spomenú. Pred časom ju Microsoft reinkarnoval pre svoju súčasnú konzolu Xbox360 a ako hlavnú formu prezentácie zvolil avatarov (tým nemyslím modré roztomilé tvory z Pandory), preto aj k názvu hry dodali slovo Avatar.

Nakoľko sa predáva celá hra výlučne na Marketplace, a to za prijateľnú cenu 1200MSP, tak k nej budem aj tak pristupovať. Určite však nejde o detskú hru, ktorú zapnete svojmu 5-ročnému synovcovi. Máme tu totiž dočinenia so "serióznou a krutou" pretekárskou hrou, kde vyhráva ten, ktorý okrem širokých lakťov zapojí aj trochu rozumu. Toto je spojené s aktuálnymi trendmi – skoro každá hra má levelovací systém.

Princíp však ostal rovnaký ako v hre spred pätnástich rokov. Rôzne módy, veľa motoriek, powerupy na trati. Do toho je tentoraz vsadený váš Xbox avatar. Už pri prvých pretekoch si všimnete jednu z najväčších zbraní titulu oproti žánrovej konkurencii. Tým je voľnosť aj pri okruhových pretekoch. Trať je posiata rôznymi skratkami a verziami prejazdu. Záleží iba od vás, čo z ponúkaného využijete, aby ste boli čo najrýchlejší. Zo začiatku máte k dispozícii iba obmedzené množstvo tratí a vehiklov, konkrétne prvé preteky sa odohrávajú v Egypte, kde si motorkami vyleziete na pyramídy, zajazdíte si v piesočných dunách a narazíte aj na oázy. Pretekaním, vyhrávaním a zbieraním expov si potom odomknete ďalšie lokality. Konkrétne Austrália, kde vás privíta lesné prostredie a nakoniec dorazíte na Island, z ktorého mrazí aj samotného hráča. Spolu deväť tratí po troch v každom prostredí.

 Hra obsahuje levelovací systém. Body získavate umiestňovaním sa na popredných priečkach, predvádzaním trikov počas výskokov na členitom teréne atď. Za tieto body a peniaze si kupujete nové motorky alebo vylepšujete tie, ktoré vlastníte. Poprípade si môžete nakúpiť oblečenie na vašu postavičku. Každý pretek má totiž odporúčanú úroveň motorky a ak na preteky nastúpite so slabším strojom, sotva tak vyhráte.

Okrem klasických pretekov je tu hlavý ťahák s názvom Free Ride – voľná jazda. V tomto móde vás autori hodia aj s vaším motocyklom na rozľahlé prostredie, ktoré je tematicky rovnaké ako klasické pretekové trate. Taktiež je rozdelené na tri menšie sekcie, aby sa udržiaval prehľad o úspechoch v jazde. Vašou úlohou okrem bežného jazdenia, predvádzania trikov a podobných nezmyselných (ale zábavných) činností je zbieranie mincí a lebiek. Prakticky to isté, čo okrem vyhrávania robíte aj v pretekoch. Kúzlom však je, že mnoho z nich sa nachádza na ťažšie prístupných miestach, a tak budete potrebovať si trochu pojazdiť, aby ste sa zžili s ovládaním motorky. Všetky úspechy v tomto móde sa spájajú s tými v klasickom pretekárskom režime a systém odomykania výbavy a príslušenstva pre jazdca vás motivuje, aby ste hrali naďalej. Autori sa navyše o hru pravidelne starajú pridávaním rôznych výziev, za ktoré ste taktiež odmeňovaní. V pretekovej časti okrem klasického preteku nájdete aj módy jazdy proti rivalovi a Trickstyle Event, kde je hráčovou úlohou nahrať čo najviac bodov predvádzaním trikov. Nechýba, samozrejme, multiplayer, či už v lokálnej forme, alebo public multiplayer kde sa to hemží rôznorodými avatarmi. 

Jazdný model je maximálne jednoduchý a prístupný. Nekladie dôraz na veci ako správne brzdné body a správny prejazd apexom zákruty. Dôležité je tu stlačiť plyn a ísť plnou parou vpred. Jediné, čomu sa treba vyhýbať, sú pády z motorky, ktoré vás pripravia o mnoho času. Trate sú založené najmä na vertikálnom prevýšení, čakajte veľa kopcov, kde predvediete svoje trikové schopnosti, mnoho plošín, ktoré sa ťažšie prechádzajú, ale skrátia vám trať a pod. 

Podobne ako jazdný model, tak aj grafické spracovanie je jednoduché a prirovnať by sa dalo k hrám ako Kinect Sports. Dobrou správou je, že napríklad v móde voľnej jazdy si môžete jazdiť bez otravných loadingov, a to napriek rozľahlosti prostredí. Neskoré doskakovanie textúr trošku sklame. Audio je kvalitné, zvuky motoriek sú príjemne infantilné, no nie je to nič, čo by vás mohlo odradiť od hrania. 

Avatar Motocross Madness je príjemnou hrou, ktorá nie je náročná, no dokáže zabaviť na prekvapivo veľké množstvo hodín. K tomu si prirátajte nízku cenu a výsledok sa vám zjaví sám.

Informácie o hre

Game Cover
Avatar Motocross Madness
Platforma: X360
Žáner: preteky
Výrobca: Bongfish
Distribútor: Microsoft
Hru na recenzovanie poskytla spoločnosť: Microsoft

Naše hodnotenie

70%
 
Roztomilé preteky s avatarmi
  Klady
  • mód voľnej jazdy
  • zábavnosť
  • spracovanie tratí
  Zápory
  • málo tratí na tradičný pretek
  • doskakovanie textúr
korekcia: Lenka Macsaliová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk