Chystané zmeny v Rainbow Six Siege vyvolali vlnu odporu, Ubisoft časť odvolal

Chystané zmeny v Rainbow Six Siege vyvolali vlnu odporu, Ubisoft časť odvolal

 

Na pridanie loot boxov a zvýšenie ceny hry zareagovala komunita veľmi negatívne.

Po tom, ako sme sa nedávno dozvedeli, že do Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands pribudnú loot boxy, prišiel rad aj na Rainbow Six Siege. Vo štvrtok bola ohlásená nadchádzajúca herná udalosť Outbreak, v ktorej budú hráči zachraňovať civilistov z oblasti zamorenej neznámou nákazou. Spolu s novým herným obsahom dorazí ako zvyčajne aj kopa kozmetických predmetov, ktorými si hráči môžu prispôsobiť svoje postavy. Háčikom je, že nové predmety budú dostupné iba ako náhodné predmety v tzv. Outbreak Packs, ktoré sa dajú kúpiť iba za reálne peniaze. V každom bude jeden z 50 nových predmetov, bez šance na získanie duplikátu.

Okrem toho si Ubisoft pripravil aj ďalšiu chuťovku – odstránenie štyridsaťdolárovej Standard Edition z obchodu a jej nahradenie šesťdesiatdolárovou Advanced Edition s pridanou hernou menou a desiatimi spomínanými Outbreak Packs. Ďalšie dostupné verzie budú mať cenovku 90 a 120 dolárov, teda o 20, resp. 40 dolárov viac ako predtým.

Obsah rôznych verzií hry po 13. februári.

Rainbow Six Siege vyšiel pred dvoma rokmi vo veľmi zlom stave, no sústavným pridávaním kvalitného obsahu si dokázal získať podporu hráčov a vybudovať skvelú hernú komunitu. Týmito ohláseniami si ju však Ubisoft výrazne odcudzil.

Kúpil som si každý Year Pass, minul som aspoň 150 dolárov na Siege Pointy a hral som viac ako 400 hodín. Dnes zistím, že v Outbreaku vydávate Outbreak Packy, ktoré sa dajú získať iba za reálne peniaze. Okrem toho ľudia, ktorí si kupujú novú Advanced Edition, dostanú o desať packov viac ako niekto ako ja, ktorý bol s vami od začiatku, dával vám peniaze, podporoval hru, každému hovoril, že Siege je hra, ktorú treba hrať. Je to hrozné. Cítim sa podvedený ako zákazník a podporovateľ vašej hry.

Používateľ Liquid7778 na Reddite

V reakcii na vlnu kritiky od hráčov Ubisoft včera zmenil svoje rozhodnutie o stiahnutí štandardnej edície z predaja. „Pre nováčikov a tých z vás zaujímajúcich sa o uvedenie priateľov do hry ponecháme štandardnú edíciu v predaji za doterajšiu cenu,“ napísali tvorcovia na Reddite. O získavaní kozmetických predmetov z loot boxov sa však v príspevku nezmienili.

Zdroj: Kotaku, VG247

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk