Microsoft zavedie opatrenia proti urážlivému slovníku

Microsoft zavedie opatrenia proti urážlivému slovníku

 

Xbox, Skype a Mixer komunita bude musieť zmierniť svoje emócie pri hraní hier. Microsoft začiatkom mája zavedie nové zmluvné podmienky, ktoré budú mať za úlohu obmedziť nadávky a urážlivý slovnik. 

V nových podmienkach využívania služieb bude zahrnutá nová sekcia s názvom Kód správania sa. Tým, že nasledovný text potvrdíte sa zaväzujete k tomu, že nebudete verejne propagovať neslušné a nevhodné správanie, do čoho spadá: šírenie násila, nadávky, explicitný obsah ako napríklad nahota, prípadne šírenie pornografie alebo poukazovanie na trestné činy. Problémom ale je určiť, čo sa za "neslušné správanie" považuje a čo nie. Zakázané je napríklad šírenie násila, no ako všetci vieme násilie je v grafickom zmysle súčasťou mnohých herných titulov. Preto môže byť problém zdieľať cez vyššie menované služby napríklad gameplay, alebo inú hernú skúsenosť. Samozrejme, pre mnoho hráčov je prirodzené prerezať Locusta na polovicu svojím samopalom Lancer, no ľuďom, ktorí nie sú oboznámení s Gears of War franchisom to môže pripadať nechutné a nevyhnutne násilné. 

 

Veľká časť komunity sa búri aj voči sprísneniu poriadku čo sa týka nahoty a odhalených častí tela. To môže podľa vyjadrení užívateľov komplikovať vzťahy na diaľku, no v prípade hernej komunity to nemá žiaden väčší vplyv. Na druhej strane nie je jasné, či budú dané služby neustále monitorované a takisto nie sú definitívne stanovené hranice.

Čo sa týka nevhodného jazyka s použitím nadávok, ostáva len dodať, že tajné cestičky sa nájdu vždy a pokiaľ nevykonávate nič vážne, nemusíte sa zabanovania báť. 

Nové zmluvné podmienky pre používanie týchto služieb prídu do obehu 1. mája 2018. 

Zdroj: ign.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk