Tvorcovia The Outer Worlds: Bojíme sa, že hráči hru príliš vyhypujú

Tvorcovia The Outer Worlds: Bojíme sa, že hráči hru príliš vyhypujú

 

Máme vraj očakávať o trochu menšiu hru ako KOTOR 2.

Ohlásenie RPG hry The Outer Worlds bolo asi najpríjemnejším prekvapením The Game Awards. Táto hra od tvorcov pôvodného Falloutu či Vampire: The Masquareade – Bloodlines. Zároveň vo svetle všetkých problémov Falloutu 76 sa zdá, že ohlásenie ani nemohlo prísť v lepší moment. Hra vyzerá veľmi sľubne, no zdá sa, že sami vývojári sa zľakli hypu, ktorý sa okolo hry začal budovať.

Tento svoj strach vyjavili v rozhovore pre magazín Gameinformer: „Dúfam, že ľudia to nevyhypujú. To bolo skvelé na Fallout a Arcanum. Ľudia mali nulovú očakávania. Nevedeli kto sme a nevedeli čo robíme. Som presvedčený, že ľudia, ktorí majú radi náš štýl hier si túto hru obľúbia. Bojím sa však toho, že nikdy nenaplníme očakávanie, ktoré si niektorí ľudia vytvoria v hlave. S tým sa nedá bojovať, pretože ľudská predstavivosť je neobmedzená,“ povedal jeden zo šéfov projektu Leonard Boyarsky.

Ďalší vedúci vývoja, Tim Cain dodal: „Ľudia sledujú trailer a samozrejme, robia si vlastné závery. Myslia si, že to bude veľmi otvorená sandbox hra, kde môžete cestovať po niekoľkých planétach. Ale toto nie je ten typ hry. Myslia si taktiež, že hra bude trvať stovky hodín, čo tiež nie je pravda.“

Podľa nich máme očakávať zážitok v štýle KOTOR 2, aj keď možno trochu menší. Všetko však podľa nich závisí od spôsobu, ako hru hráte. Stealth hranie totiž trvá dlhšie, ako keď vystrieľate všetko naokolo.

Zároveň však prezradili, že veľa úsilia vložili do znovuhrateľnosti a do toho, aby svet reagoval na vaše činy. Výsledkom je teda hra, ktorá je na veľkosť prostredia možno menšia, no budete motivovaní, aby ste si ju zahrali viackrát.

The Outer Worlds vychádza v tomto roku na PC, Xbox One a Playstation 4.

Zdroj: Gameinformer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk