Minecraft tu s nami bude ešte dlho: Hra aj po desiatich rokoch neuveriteľne rastie

Minecraft tu s nami bude ešte dlho: Hra aj po desiatich rokoch neuveriteľne rastie

 

Čísla sú prekvapujúce.

Asi už nikto na svete si nemyslí, že Microsoft spravil zlú investíciu, keď v roku 2014 kúpil Mojang a Minecraft za 2,5 miliardy dolárov. Našli sa mnohí, ktorí si mysleli, že táto kúpa prišla príliš neskoro, pretože Minecraft je na ústupe a vo výsledku na ňom Microsoft prerobí.

Prešlo však 5 rokov a Minecraft nie len že nespomalil, ale dokonca ešte pridal. Zástupca spoločnosti Microsoft totiž prezradil, že Minecraft hrá mesačne viac ako 112 miliónov hráčov naprieč všetkými platformami, čo je neuveriteľné číslo. Navyše, oproti Októbru 2018 je to o 20 miliónov viac, takže slovné spojenie „raketový rast“ je určite na mieste. A je to o to viac pôsobivé s ohľadom na to, že hra nie je na rozdiel (napríklad) od Fortnite zdarma.

Taktiež sa dá očakávať, že do sveta Minecraftu pribudnú ďalší hráči, pretože Mojang už teraz testuje AR hru Minecraft Earth, ktorá sa bude snažiť ukrojiť z koláča hier na štýl Pokémon GO a v roku 2020 sa chystá Dungeon Crawler hra Minecraft Dungeons. Uvidíme, na akom čísle sa táto hra nakoniec zastaví.

A mimochodom. Minecraft sa stal druhou najpredávanejšou hrou v USA za mesiac august a v roku 2019 ide o 13. najpredávanejšiu hru. Nie zlý výkon, čo poviete?

Zdroj: Forbes

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk