Battleborn bude vypnutý. Doslova si ho už nebudete môcť zahrať

Battleborn bude vypnutý. Doslova si ho už nebudete môcť zahrať

 

Niekoľko posledných mesiacov na to, aby ste si ju zachovali v pamäti.

Nastáva presne to, čoho sa boja prakticky všetci hráči tzv. live service hier, alebo hier, ktoré sú vyslovené závislé od serverov. Spoločnosť Take-Two totiž ohlásila, že hero-shooter hra od štúdia Gearbox, Battleborn bude v januári 2021 vypnutá a už nebude vôbec možné ju niekedy po tomto čase hrať.

Hra už bola medzitým stiahnutá z digitálnej distribúcie obchodov, no ak by ste ešte niekedy siahli po krabicovej verzii hry, tak si vlastne kúpite nefunkčnú hru, resp. hru, ktorá sa v januári 2021 stane nefunkčnou a to kvôli faktu, že na svoj chod potrebuje funkčnosť serverov. Zdá sa, že Take-Two a Gearbox ani neuvažujú o tom, že by nejakým spôsobom pripravili offline verziu hry, alebo verziu hry, ktorá by fungovala cez P2P servery.

Medzitým sa postupne budú deaktivovať jednotlivé časti hry. 24. februára 2020 bude napríklad znemožnený nákup prémiovej hernej meny a následne ostane malej komunite niekoľko mesiacov, aby si ešte hru užili.

Battleborn je hra, ktorá ma subjektívne veľmi bavila, no zároveň to bola hra, ktorá bola prakticky od vydania odsúdená na zánik a to vlastne iba kvôli tomu, že niekoľko týždňov po jej vydaní prišiel Overwatch. Ten si získal srdcia hráčov práve na úkor Battlebornu. Následné odmietanie prechodu na F2P (hra síce dostala nejakú formu F2P, ale nebola to plná hra) zo strany Gearboxu bolo posledným klincom do rakvy a momentálne je jedinou aktivitou v hre obdobie, kedy sa komunita dohodne na „dni, kedy si zahrajú Battleborn.“

Nepochybne však toto vypnutie nie až tak starej hry (Battleborn vyšiel v roku 2016) od veľkého štúdia rozprúdi diskusiu o uchovávaní hier do budúcnosti, pretože takýto osud čaká prakticky každú hru, ktorá vyžaduje pripojenie na servery, čo je dosť smutné.

Zdroj: Kotaku

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk