Minecraft Dungeons nebude mať online matchmaking

Minecraft Dungeons nebude mať online matchmaking

 

Co-op však chýbať nebude.

„Diablo-like“ Minecraft Dungeons už onedlho mieri do obchodov a vývojári dúfajú, že kombinácia akčnej RPG v Minecraft grafickom kabátiku zaujme. Ešte predtým však autori zodpovedali na niekoľko otázok zo strany fanúšikov a jedna z nich ich určite nepotešila.

Hráči sa totiž dozvedeli, že Minecraft Dungeons nebude mať online matchmaking. To znamená, že hrať v co-ope cez internet síce môžete, no musíte si svojho spoluhráča pozvať manuálne do hry a neviete si ho vyhľadať na v matchmakingu. Autori to odôvodňujú tým že „Minecraft Dungeons je dizajnovaný tak, aby sme ho hrali s priateľmi – buď z pohodlia jedného gauča alebo online.“

Takže ak náhodou nemáte po ruke kamaráta, ktorý bude ochotne s vami Minecraft Dungeons hrať, tak buď budete musieť využiť služby LFG stránok, alebo sa uspokojiť so solo hraním.

Mojang taktiež priblížil to, ako bude v hre fungovať loot. Podľa ich slov sa sila nepriateľov a množstvo lootu bude zvyšovať podľa toho, koľko hráčov naraz bude hru hrať, tak, aby sa ušlo každému.

Minecraft Dungeons vychádza 26. mája na PC, Xbox One, Playstation 4 a Nintendo Switch. Na PC a Xbox One bude taktiež súčasťou predplatného Xbox Game Pass.

Zdroj: Mojang

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk